Таг: мандатар

1 2 10 / 17 НАПИСИ
НОВ МАНДАТАР ЗА БУГАРСКА ВЛАДА ЌЕ БИДЕ АСЕН ВАСИЛЕВ, ДОСЕГАШЕН ВИЦЕПРЕМИЕР И МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ

НОВ МАНДАТАР ЗА БУГАРСКА ВЛАДА ЌЕ БИДЕ АСЕН ВАСИЛЕВ, ДОСЕГАШЕН ВИЦЕПРЕМИЕР И МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ

Асен Василев е кандидат за бугарски премиер на Продолжуваме со промената, објави утринава премиерот во оставка Кирил Петков. „Јас предложив на Прод ...
ТЕМАТА ЗА НОВИ ИЗБОРИ Е ЗАТВОРЕНА, ИМАМЕ ЗГОЛЕМЕНО МНОЗИНСТВО, ОВАА ВЛАДА НЕМА ВРЕМЕ ЗА 100 ДЕНА ГРЕЈС ПЕРИОД, РЕЧЕ МАНДАТАРОТ КОВАЧЕВСКИ

ТЕМАТА ЗА НОВИ ИЗБОРИ Е ЗАТВОРЕНА, ИМАМЕ ЗГОЛЕМЕНО МНОЗИНСТВО, ОВАА ВЛАДА НЕМА ВРЕМЕ ЗА 100 ДЕНА ГРЕЈС ПЕРИОД, РЕЧЕ МАНДАТАРОТ КОВАЧЕВСКИ

Мандатарот за нова Влада Димитар Ковачевски пред пратениците го почна експозето со пребројување на парламентарното мнозинство, нагласувајќи дека сега ...
СДСМ ЗАСТАНА ЗАД СИТЕ ПРЕДЛОЗИ НА МАНДАТАРОТ КОВАЧЕВСКИ, ТОЈ КАЖА ДЕКА СПАСОВСКИ, МАРИЧИЌ И НИКОЛОВСКИ ПРОДОЛЖУВААТ ВО НОВАТА ВЛАДА

СДСМ ЗАСТАНА ЗАД СИТЕ ПРЕДЛОЗИ НА МАНДАТАРОТ КОВАЧЕВСКИ, ТОЈ КАЖА ДЕКА СПАСОВСКИ, МАРИЧИЌ И НИКОЛОВСКИ ПРОДОЛЖУВААТ ВО НОВАТА ВЛАДА

Централниот комитет на владејачкиот СДСМ од чии редови е новиот мандатар за влада Димитар Ковачевски, вечерва ги прифати неговите предлози од СДСМ за ...
МИЦКОСКИ ПРЕДЛАГА АФРИМ ГАШИ ДА БИДЕ МАНДАТАР МЕСТО КОВАЧЕВСКИ

МИЦКОСКИ ПРЕДЛАГА АФРИМ ГАШИ ДА БИДЕ МАНДАТАР МЕСТО КОВАЧЕВСКИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика ДУИ да застанат со 61 потпис зад името на лидерот на Алтернатива Африм Гаши и тој да биде ман ...
ВО ВТОРНИК ЌЕ ПОДНЕСАМ ОСТАВКА ВО СДСМ, НОВИОТ ЛИДЕР ТРЕБА ДА БИДЕ И МАНДАТАР НА НОВАТА ВЛАДА, КАЖА ЗАЕВ

ВО ВТОРНИК ЌЕ ПОДНЕСАМ ОСТАВКА ВО СДСМ, НОВИОТ ЛИДЕР ТРЕБА ДА БИДЕ И МАНДАТАР НА НОВАТА ВЛАДА, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев во вторник ќе поднесе оставка од функцијата претседател на СДСМ и смета дека идниот лидер на партијата треба да биде и мандатар и ...
МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ЌЕ ПОРАСНЕ НА 20.000, ПРОСЕЧНАТА НА 34.000 ДЕНАРИ, НОВИТЕ ФИРМИ НЕМА ДА ПЛАЌААТ ФИРМАРИНА 2 ГОДИНИ, ВЕТИ МАНДАТАРОТ ЗАЕВ ВО ЕКСПОЗЕТО

МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ЌЕ ПОРАСНЕ НА 20.000, ПРОСЕЧНАТА НА 34.000 ДЕНАРИ, НОВИТЕ ФИРМИ НЕМА ДА ПЛАЌААТ ФИРМАРИНА 2 ГОДИНИ, ВЕТИ МАНДАТАРОТ ЗАЕВ ВО ЕКСПОЗЕТО

На почетокот на експозето на програмата на мандатарот Зоран Заев за нова влада, се обврза, т.е. кажа дека ќе мора да ги среди институциите за да се сп ...
ПРАКСАТА ПОКАЖА ДЕКА СО 62 ПРАТЕНИКА МОЖЕ ДА СЕ ФОРМИРА СТАБИЛНА ВЛАДА, КАЖА МАНДАТАРОТ ЗАЕВ

ПРАКСАТА ПОКАЖА ДЕКА СО 62 ПРАТЕНИКА МОЖЕ ДА СЕ ФОРМИРА СТАБИЛНА ВЛАДА, КАЖА МАНДАТАРОТ ЗАЕВ

Лидерот на СДСМ и мандатар Зоран Заев, придружуван од 19-мината кандидати за министри, денеска го достави во Собранието предлогот за состав и програма ...
КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА НА НОВИОТ СОБРАНИСКИ СОСТАВ, ПЕНДАРОВСКИ ВО РОК ОД 10 ДЕНА ТРЕБА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА НОВА ВЛАДА

КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА НА НОВИОТ СОБРАНИСКИ СОСТАВ, ПЕНДАРОВСКИ ВО РОК ОД 10 ДЕНА ТРЕБА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА НОВА ВЛАДА

По девет парламентарни состави во самостојна Македонија, денеска во Собранието треба да се конституира десеттиот. Конститутивната седница како пртесед ...
НОВА ВЛАДА ДО СРЕДА НА ПОЛНОЌ – СПИСОК НА СИТЕ МИНИСТРИ

НОВА ВЛАДА ДО СРЕДА НА ПОЛНОЌ – СПИСОК НА СИТЕ МИНИСТРИ

Седницата за избор на Владата во Собранието ќе биде во вторник во 11 часот, соопштија ноќеска на полноќ од Кабинетот на претседателот на Собранието Та ...
ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗАКАЖА СЕДНИЦА ЗА ИЗБОР НА ВЛАДАТА ВО ВТОРНИК

ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗАКАЖА СЕДНИЦА ЗА ИЗБОР НА ВЛАДАТА ВО ВТОРНИК

Седницата за избор на Владата во Собранието на Македонија ќе биде во вторник, соопшти Кабинетот на претседателот на Собранието. Мандаторот за соста ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ