Таг: медицински лица

1 2 10 / 13 НАПИСИ
САЛИ ГИ ПОВИКА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА ДА СЕ ПРИЈАВАТ ЗА ПОМОШ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА

САЛИ ГИ ПОВИКА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА ДА СЕ ПРИЈАВАТ ЗА ПОМОШ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА

Министерот за здравство Беким Сали на Фејсбук ги повика здравствените работници да се вклучат во пружањето медицинска помош за настраданите во катастр ...
АКО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ НЕ ВЕРУВА ВО ВАКЦИНА, НЕ МУ Е МЕСТОТО ВО ЗДРАВСТВО, ВЕЛИ Д-Р ГРОЗДАНОВА, ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА КОМИТЕТОТ ЗА ИМУНИЗАЦИЈА

АКО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ НЕ ВЕРУВА ВО ВАКЦИНА, НЕ МУ Е МЕСТОТО ВО ЗДРАВСТВО, ВЕЛИ Д-Р ГРОЗДАНОВА, ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА КОМИТЕТОТ ЗА ИМУНИЗАЦИЈА

Претседателката на Националниот комитет за имунизација проф. д-р Александра Грозданова смета дека ако медицинско лице не верува во науката, нема потре ...
ФРАНЦИЈА ОД ДЕНЕСКА СУСПЕНДИРА 300.000 НЕВАКЦИНИРАНИ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА

ФРАНЦИЈА ОД ДЕНЕСКА СУСПЕНДИРА 300.000 НЕВАКЦИНИРАНИ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА

Здравствените работници во Франција од денеска се соочуваат со суспензија од работа ако не се вакцинирани против ковид-19. Во услови кога 300.000 меди ...
ИЛЈАДНИЦИ НЕВАКЦИНИРАНИ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ВО ГРЦИЈА ОД ДЕНЕСКА СЕ ИСПРАЌААТ НА НЕПЛАТЕНО ОТСУСТВО

ИЛЈАДНИЦИ НЕВАКЦИНИРАНИ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ВО ГРЦИЈА ОД ДЕНЕСКА СЕ ИСПРАЌААТ НА НЕПЛАТЕНО ОТСУСТВО

Во Грција денеска почна суспендирањето на илјадници вработени во здравствениот сектор кои не се вакцинирале против ковид-19 до крајниот рок поставен о ...
ЛЕКАРИТЕ И МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ СЕГА ИМААТ РАБОТА, ЌЕ ДИСКУТИРАМЕ ДАЛИ СМЕАТ ДА ОДАТ НА ОДМОР, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЛЕКАРИТЕ И МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ СЕГА ИМААТ РАБОТА, ЌЕ ДИСКУТИРАМЕ ДАЛИ СМЕАТ ДА ОДАТ НА ОДМОР, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Лекарите и медицинските сестри, особено оние што работат во ковид одделенијата поради третиот бран заболени од ковид-19 сега имаат многу ангажман и ди ...
Д-Р ЗОРА ЉУШЕСКА-ТРАЈЧЕСКА ОД „СВ. ЕРАЗМО“ Е ТРЕТО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ОД ОХРИД КОЕ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Д-Р ЗОРА ЉУШЕСКА-ТРАЈЧЕСКА ОД „СВ. ЕРАЗМО“ Е ТРЕТО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ОД ОХРИД КОЕ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Шеесет и шестгодишната д-р Зора Љушеска-Трајческа, специјалист по физикална медицина и рехабилитација во охридската Специјална болница за ортопедија и ...
МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА КОИ РАБОТАТ СО КОВИД-ПАЦИЕНТИ ЌЕ БИДАТ НАГРАДЕНИ СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ

МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА КОИ РАБОТАТ СО КОВИД-ПАЦИЕНТИ ЌЕ БИДАТ НАГРАДЕНИ СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ

Владата, со ребалансот на буџетот кој е во собраниска процедура, ќе издвои 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници кои се вклучени ...
РИГА ПОСТАВИ СТАТУА ОД 6 МЕТРИ ВО ЧЕСТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА НИЗ СВЕТОТ КОИ СЕ БОРАТ СО КОВИД-19

РИГА ПОСТАВИ СТАТУА ОД 6 МЕТРИ ВО ЧЕСТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА НИЗ СВЕТОТ КОИ СЕ БОРАТ СО КОВИД-19

Во чест на докторите, медицинските сестри и здравствените работници кои се во првата борбена линија на коронавирусот низ целиот свет, Летонија постави ...
56 МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ОД ДРУГИТЕ ГРАДОВИ ДВЕ НЕДЕЛИ ЌЕ ПОМАГААТ НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА И ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ВО СКОПЈЕ

56 МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ОД ДРУГИТЕ ГРАДОВИ ДВЕ НЕДЕЛИ ЌЕ ПОМАГААТ НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА И ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ВО СКОПЈЕ

Педесет и шест медицински лица од јавните здравствени установи низ земјава се упатени на помош на Клиниката за инфективни болести и во Градската општа ...
ЛЕКАРКАТА МИ ЗГОТВИ СУПА ОТИ БЕВ ИЗНЕМОШТЕНА, СЕ РАСПЛАКАВ ОД ЧОВЕЧНОСТА, ВЕЛИ СКОПЈАНКА КОЈА КОРОНАВИРУСОТ ГО ПРЕЛЕЖАЛА САМА ДОМА

ЛЕКАРКАТА МИ ЗГОТВИ СУПА ОТИ БЕВ ИЗНЕМОШТЕНА, СЕ РАСПЛАКАВ ОД ЧОВЕЧНОСТА, ВЕЛИ СКОПЈАНКА КОЈА КОРОНАВИРУСОТ ГО ПРЕЛЕЖАЛА САМА ДОМА

Скопјанка која оздраве од коронавирусот и која решила да се лекува дома иако немала лесна форма на болеста, вели дека е восхитена и трогната од пожртв ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ