Таг: Медиуми

1 3 4 547 / 47 НАПИСИ
ПРИБЕ ЌЕ ЧЕКА ПОДОБРИ ВРЕМИЊА ЗА ИЗБОРИ

ПРИБЕ ЌЕ ЧЕКА ПОДОБРИ ВРЕМИЊА ЗА ИЗБОРИ

Европската комисија, во последниот извештај за напредокот на Македонија, забележа дека не е направен суштински напредок во ниту една од петте клучни о ...
ЗАКОНОТ ЗА МЕДИУМИ НА ЗНМ И НА ССНМ НЕ ПОМИНА ВО СОБРАНИЕ

ЗАКОНОТ ЗА МЕДИУМИ НА ЗНМ И НА ССНМ НЕ ПОМИНА ВО СОБРАНИЕ

Скопје, 4 април, 2016 - (META) Прaтениците не гo усвoијa предлoг-зaкoнoт зa реформа вo медиумите, кoј нa предлoг нa Здружението на новинари и на Синди ...
ОБСЕ ЌЕ ГИ НАБЉУДУВА И МЕДИУМИТЕ

ОБСЕ ЌЕ ГИ НАБЉУДУВА И МЕДИУМИТЕ

Канцеларијата за демократски институции и човекови права ОБСЕ/ОДИХР ја почнува набљудувачката мисија на изборите. Мисијата ќе ја водат 24 дологорочни ...
ВИДЕАТА ОД АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ

ВИДЕАТА ОД АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ

Скопје, 29 март, 2016 (META) - Видео-инсертите и текстовите од новинарските прилози за апсењето на Љубе Бошкоски на 6 јуни 2011 година, исчезнаа од ин ...

МАДЕ ОД ОРЕЛ

  1 Кај и да е, на некој кружен тек во Скопје ќе никне нов споменик. Со голема мермерна плоча на која ќе биде издлабен датумот 24 април. З ...

СУБВЕНЦИЈА ЗА КАТИЦА

   1 Што убаво име му дало Специјалното обвинителство на неговата прва акција. Титаник.  Настанот буди морничави слики, ама изборот на име ...

АЛО МАРКО

  1 Кој чул дека обвинителите нешто работеле во оваа држава додека не се појави Катица Јанева? Ама се разработеа во трката што прво ќе се ...
1 3 4 547 / 47 НАПИСИ