Таг: меѓународен аеродром Скопје

1 212 / 12 НАПИСИ
КОЅИАС СЛЕТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

КОЅИАС СЛЕТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас попладнево со владин авион слета на Меѓународниот аеродром Скопје, што беше првпат по 12 години грч ...
КОЅИАС СО ПРЕДЛОЗИТЕ В ЧЕТВРТОК ВО СКОПЈЕ, НА 30 МАРТ СО ДИМИТРОВ НА СРЕДБА СО НИМИЦ ВО ВИЕНА

КОЅИАС СО ПРЕДЛОЗИТЕ В ЧЕТВРТОК ВО СКОПЈЕ, НА 30 МАРТ СО ДИМИТРОВ НА СРЕДБА СО НИМИЦ ВО ВИЕНА

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас в четврток ќе пристигне во официјална дводневна посета на Македонија, соопшти Министерството за над ...
1 212 / 12 НАПИСИ