Таг: меѓународна потерница

СУДОТ ДАДЕ СОГЛАСНОСТ ЗА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ

СУДОТ ДАДЕ СОГЛАСНОСТ ЗА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ

Основниот кривичен суд Скопје донесе решение да даде согласност за распишување меѓународна потерница за обвинетиот Сашо Мијалков на барање на Министер ...
РАСПИШАНА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА „ФЕНИ ИНДУСТРИ“ ЈУСУФ МИРАКХМЕДОВ ЗА ПЕРЕЊЕ 51,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

РАСПИШАНА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА „ФЕНИ ИНДУСТРИ“ ЈУСУФ МИРАКХМЕДОВ ЗА ПЕРЕЊЕ 51,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Министерството за внатрешни работи (МВР) распиша меѓународна потерница за поранешниот директор на „Фени индустри“ Јусуф Миракхмедов, кој е осомничен в ...
ГАЗДАТА НА „СЕКЈУРИКОМ“, АВСТРИЕЦОТ ВОЛФГАНГ ГАМПЕР, ИЗБЕГА ОД МАКЕДОНИЈА БЕЗ ПАСОШ

ГАЗДАТА НА „СЕКЈУРИКОМ“, АВСТРИЕЦОТ ВОЛФГАНГ ГАМПЕР, ИЗБЕГА ОД МАКЕДОНИЈА БЕЗ ПАСОШ

Газдата на фирмата „Секјуриком“, Австриецот Волфганг Гампер, кому во март му беше одземен пасошот како осомничен за соизвршителство во местење на 11-м ...
МВР СО МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ГИ БАРА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ

МВР СО МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ГИ БАРА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по обвинетите Горан Грујовски и Никола Бошковски, откако синоќа не ги најде дома за д ...
4 / 4 НАПИСИ