Таг: Мексико

1 2 3 4 20 / 33 НАПИСИ
МЕКСИКАНСКИОТ НАРКОБОС ЕЛ ЧАПО ОСУДЕН НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ВО САД

МЕКСИКАНСКИОТ НАРКОБОС ЕЛ ЧАПО ОСУДЕН НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР ВО САД

Најголемиот мексикански наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман доби доживотна казна затвор од федералниот суд во Њујорк. Шеесет и двегодишниот Гузман во фе ...
МЕКСИКАНСКА МИНИСТЕРКА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО ПРЕДИЗВИКАЛА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЛЕТ ЗА 38 МИНУТИ

МЕКСИКАНСКА МИНИСТЕРКА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО ПРЕДИЗВИКАЛА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЛЕТ ЗА 38 МИНУТИ

Министерката за животна средина на Мексико беше принудена да поднесе оставка откако предизвикала 38-минутно доцнење на лет, што било во спротивност со ...
ПОЛНИ СМЕ, НЕ МОЖЕМЕ ДА ПРИМИМЕ ПОВЕЌЕ, КАЖА ТРАМП ПРИ ПОСЕТАТА НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО

ПОЛНИ СМЕ, НЕ МОЖЕМЕ ДА ПРИМИМЕ ПОВЕЌЕ, КАЖА ТРАМП ПРИ ПОСЕТАТА НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО

Доналд Трамп ја посети границата со Мексико во Калифорнија и уште еднаш повтори дека американскиот имиграциски систем е преоптоварен и мора да се запр ...
СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ЈА ЗАТВОРАМ ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО И НЕМАМ ПРОБЛЕМ СО ТОА, ВЕЛИ ТРАМП

СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ЈА ЗАТВОРАМ ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО И НЕМАМ ПРОБЛЕМ СО ТОА, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп најави дека следната недела ќе ја затвори границата со Мексико, ако не се намали бројот на мигранти кои сакаат да влезат во САД. Мексикан ...
ТРАМП ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ЗА ДА ГО ИЗГРАДИ ЅИДОТ

ТРАМП ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ЗА ДА ГО ИЗГРАДИ ЅИДОТ

Доналд Трамп ќе прогласи вонредна состојба за да изгради ѕид долж границата со Мексико, објави Белата куќа, потег што од демократите беше опишан како ...
ТРАМП СЕ СОГЛАСИ ДА ЈА ОТВОРИ ВЛАДАТА ПО ЕДНОМЕСЕЧНА БЛОКАДА

ТРАМП СЕ СОГЛАСИ ДА ЈА ОТВОРИ ВЛАДАТА ПО ЕДНОМЕСЕЧНА БЛОКАДА

Претседателот на САД Доналд Трамп го прифати бипартискиот договор што ќе го прекине 35-дневното затворање на федералната влада, со што ќе се овозможи ...
ЈАЛИЦА АПАРИСИО СО НОМИНАЦИЈАТА ЗА ОСКАР ЗА ПРВАТА ФИЛМСКА УЛОГА ГИ ПОБИВА СТЕРЕОТИПИТЕ ЗА ДОМОРОДЦИТЕ ВО МЕКСИКО

ЈАЛИЦА АПАРИСИО СО НОМИНАЦИЈАТА ЗА ОСКАР ЗА ПРВАТА ФИЛМСКА УЛОГА ГИ ПОБИВА СТЕРЕОТИПИТЕ ЗА ДОМОРОДЦИТЕ ВО МЕКСИКО

Кога вчера беа објавени номинациите за Оскар, меѓу селектираните најдобри актерки имаше и едно легендарно име (Глен Клоуз), поп ѕвезда (Леди Гага) и ф ...
НАРКОБОСОТ ЕЛ ЧАПО ГО ПОТКУПИЛ БИВШИОТ МЕКСИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИЕТО СО 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ВО ЊУЈОРК

НАРКОБОСОТ ЕЛ ЧАПО ГО ПОТКУПИЛ БИВШИОТ МЕКСИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИЕТО СО 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ВО ЊУЈОРК

Бившиот мексикански претседател Енрике Пења Нието примил поткуп од 100 милиони долари од наркобосот Хоакин Ел Чапо Гусман, изјави сведок на судењето в ...
ЗАМЕНИК-ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ЕНВЕР МАЛИЌИ СТАНА ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ НА МЕКСИКО

ЗАМЕНИК-ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ЕНВЕР МАЛИЌИ СТАНА ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ НА МЕКСИКО

Заменик-градоначалникот на Скопје Енвер Малиќи е прогласен за почесен конзул на Мексико во Македонија. Владата на вчерашната седница ја усвои инфор ...
СИЛЕН ВЕТЕР УРНА АВИОН СО 103 ПАТНИЦИ ВО МЕКСИКО, НЕМА ЗАГИНАТИ

СИЛЕН ВЕТЕР УРНА АВИОН СО 103 ПАТНИЦИ ВО МЕКСИКО, НЕМА ЗАГИНАТИ

Патнички авион се урна во мексиканската сојузна држава Дуранго набргу по полетувањето, но гувернерот Хосе Росас Аиспуро кажа дека е вистинско чудо как ...
1 2 3 4 20 / 33 НАПИСИ