Таг: Мексико

1 2 3 4 30 / 33 НАПИСИ
„ВИЕ СТЕ СЕГА НАШИ БРАЌА“, МЕКСИКО ЈА СЛАВИ ЈУЖНА КОРЕЈА ПО ПОБЕДАТА НАД ГЕРМАНИЈА

„ВИЕ СТЕ СЕГА НАШИ БРАЌА“, МЕКСИКО ЈА СЛАВИ ЈУЖНА КОРЕЈА ПО ПОБЕДАТА НАД ГЕРМАНИЈА

Фудбалерите на Мексико на неверојатен начин се пласираа во осминафиналето на Светското првенство во Русија, во што, по поразот од Шведска од 0:3, им п ...
ТРАМП ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ЈА ЗАПРЕ ПОЛИТИКАТА НА ОДЗЕМАЊЕ ДЕЦА НА МИГРАНТИ

ТРАМП ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ЈА ЗАПРЕ ПОЛИТИКАТА НА ОДЗЕМАЊЕ ДЕЦА НА МИГРАНТИ

Доналд Трамп вети дека ќе прекине со политиката на раздвојување семејства, откако стотици деца-мигранти беа одделени од своите семејства по нелегалнио ...
САД ОТВОРА КАМПОВИ ЗА ОДЗЕМЕНИТЕ ДЕЦА НА МИГРАНТИ, НО НЕ ЗНАЕ КАКО ЌЕ ГИ ОБЕДИНУВА СО РОДИТЕЛИТЕ

САД ОТВОРА КАМПОВИ ЗА ОДЗЕМЕНИТЕ ДЕЦА НА МИГРАНТИ, НО НЕ ЗНАЕ КАКО ЌЕ ГИ ОБЕДИНУВА СО РОДИТЕЛИТЕ

Американските власти планираат бебињата и други мали деца присилно одземени од нивните родители на границата со Мексико да ги испратат во најмалку три ...
ГЕРМАНИЈА ГО ЗАГУБИ ПРВИОТ МЕЧ НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА ЗА ПРВПАТ ОД 1982

ГЕРМАНИЈА ГО ЗАГУБИ ПРВИОТ МЕЧ НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА ЗА ПРВПАТ ОД 1982

Германија со пораз ја почна одбраната на титулата на Светското првенство во Русија, откако беше поразена од Мексико со 0:1 на првиот натпревар од Ф-гр ...
МАРОКО ПРОТИВ САД, МЕКСИКО И КАНАДА ВО ТРКАТА ЗА ДОМАЌИН НА ФУДБАЛСКИОТ МУНДИЈАЛ ВО 2026

МАРОКО ПРОТИВ САД, МЕКСИКО И КАНАДА ВО ТРКАТА ЗА ДОМАЌИН НА ФУДБАЛСКИОТ МУНДИЈАЛ ВО 2026

САД, Канада и Мексико понудија дури 23 града, во коишто би се играле натпревари од Светското фудбалско првенство во 2026 година, доколку нивната заедн ...
ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО ГО ПРЕКЛОПИ УЧИЛИШТЕТО КАКО СЕНДВИЧ И ЗАРОБИ ДЕСЕТИЦИ ДЕЦА

ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО ГО ПРЕКЛОПИ УЧИЛИШТЕТО КАКО СЕНДВИЧ И ЗАРОБИ ДЕСЕТИЦИ ДЕЦА

Кога трикатното училиште „Енрике Ребсамен“ во јужниот дел на Мексико Сити се урна, тоа се преклопи како сендвич, училница врз училница. Во урнатините ...
НАЈМАЛКУ 248 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО, 21 ДЕТЕ ЗАГИНА ПРИ УРИВАЊЕ НА УЧИЛИШТЕ

НАЈМАЛКУ 248 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО, 21 ДЕТЕ ЗАГИНА ПРИ УРИВАЊЕ НА УЧИЛИШТЕ

Најсмртоносниот земјотрес што го погоди Мексико во последните три децении однесе најмалку 248 животи, вклучувајќи и 21 дете, кои загинаа при уривањето ...
НАД 100 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО, СЕ СЛУЧИ НА ИСТИОТ ДАТУМ КОГА И КАТАСТРОФАТА ВО 1985 ГОДИНА

НАД 100 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО, СЕ СЛУЧИ НА ИСТИОТ ДАТУМ КОГА И КАТАСТРОФАТА ВО 1985 ГОДИНА

Земјотрес со магнитуда од 7,1 степен според Рихтеровата скала го погоди централното Мексико, убивајќи најмалку 119 луѓе. Тој бил силно почувствуван и ...
БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО ПОРАСНА НА 61

БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО ПОРАСНА НА 61

Бројот на загинатите во најсилниот земјотрес што го погоди Мексико во последните 100 години се зголеми на 61, соопштија официјалните лица. Едно лице з ...
ЗАСЕГА ПОТВРДЕНИ 32 ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО

ЗАСЕГА ПОТВРДЕНИ 32 ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО МЕКСИКО

Засега е потврдено дека 32 лица загинаа во најсилниот земјотрес на јужниот брег на Мексико, најсилен во земјата во изминатиов век. Најлошо е погоден г ...
1 2 3 4 30 / 33 НАПИСИ