Таг: Мексико

1 2 3 433 / 33 НАПИСИ
ПЕТ ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД 8,2, НАЈСИЛЕН ИЗМИНАТИОВ ВЕК ВО МЕКСИКО

ПЕТ ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД 8,2, НАЈСИЛЕН ИЗМИНАТИОВ ВЕК ВО МЕКСИКО

Во силен земјотрес на јужниот брег на Мексико загинаа најмалку пет лица, а претседателот изјави дека е најсилен потрес што ја погодил земјата во измин ...
РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 8.1 СТЕПЕН ВО МЕКСИКО

РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 8.1 СТЕПЕН ВО МЕКСИКО

Разорен земјотрес од 8,1 степен по Рихтер го погоди јужниот брег на Мексико, уривајќи куќи  во државата Чиапас и оставајќи најмалку петмина загинати, ...
ЅИДОТ НА ТРАМП Е САМО ЕДЕН ОД БРОЈНИТЕ НИЗ СВЕТОТ – ИЗРАЕЛ, КИПАР, КОРЕЈА, ИНДИЈА…

ЅИДОТ НА ТРАМП Е САМО ЕДЕН ОД БРОЈНИТЕ НИЗ СВЕТОТ – ИЗРАЕЛ, КИПАР, КОРЕЈА, ИНДИЈА…

Aмериканскиот претседател Доналд Трамп продолжува со ветувањето за изградба на ѕидот помеѓу САД и Мексико. И покрај скептицизмот и одбивањето на Мекси ...
1 2 3 433 / 33 НАПИСИ