УМИРАШ ЗА ПЛАЖА!? – КАМПАЊА ВО МЕКСИКО ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

  УМИРАШ ЗА ПЛАЖА!? – КАМПАЊА ВО МЕКСИКО ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТВо кампања за заштита од КОВИД-19 во костум на Смртта (Фото: Инстаграм - АФП)

  Човек облечен во костум како Смртта се шета меѓу капачите во Пуерто Морелос, Мексико, во кампања „Умираш за плажа“ во обид да ги избрка туристите и локалното население од плажите.

  Плажите во Мексико се затворени затоа што земјата за време на викендот изби на трето место во светот по број на умрени  зад САД и Бразил, но луѓето главно не ја почитуваат забраната.

  Во Мексико досега се регистрирани 46.688 смртни случаи и 424.637 заразени од пандемијата на КОВИД-19.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира