Таг: плажа

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ТОН КОКАИН ИСФРЛЕН НА БРЕГОТ НА ОСТРОВ ВО СЕВЕРНОТО МОРЕ

ТОН КОКАИН ИСФРЛЕН НА БРЕГОТ НА ОСТРОВ ВО СЕВЕРНОТО МОРЕ

На брегот на германскиот остров Боркум во Северното Море е откриено големо количество дрога, соопштија обвинителите. Во април, турист открил неколку с ...
ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАТВОРИ БАР НА РОДОС И ГО УАПСИ ГАЗДАТА ЗА НЕЗАКОНСКО ПОСТАВУВАЊЕ ЛЕЖАЛКИ НА ПЛАЖА

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАТВОРИ БАР НА РОДОС И ГО УАПСИ ГАЗДАТА ЗА НЕЗАКОНСКО ПОСТАВУВАЊЕ ЛЕЖАЛКИ НА ПЛАЖА

Грчката полиција трајно затвори бар на плажа во Агија Марина на островот Родос откако истече крајниот рок што општината му го дала на сопственикот да ...
ПОЧНА СЕЗОНАТА НА КАПЕЊЕ ВО ОХРИД, ОХРИЃАНИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕГА ПЛИВААТ НА МИР ПРЕД ЛЕТНАТА ИНВАЗИЈА НА ТУРИСТИ

ПОЧНА СЕЗОНАТА НА КАПЕЊЕ ВО ОХРИД, ОХРИЃАНИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕГА ПЛИВААТ НА МИР ПРЕД ЛЕТНАТА ИНВАЗИЈА НА ТУРИСТИ

Охрид е полн за велигденските празници, а дел од туристите ја почнаа и сезоната за капење на околните плажи. Најбројни се туристите од соседните др ...
ИСЧЕЗНУВА ПОЗНАТИОТ НАСУКАН БРОД НА ЗАКИНТОС

ИСЧЕЗНУВА ПОЗНАТИОТ НАСУКАН БРОД НА ЗАКИНТОС

Локалните власти на јонскиот остров Закинтос сакаат да го преземат управувањето и одржувањето на познатиот насукан брод на плажата Навајио, кој што им ...
ЕЗЕРОТО „МЛАДОСТ“ Е БЕЗБЕДНО ЗА КАПЕЊЕ, ПОКАЖАА НОВИТЕ ИСПИТУВАЊА НА КВАЛИТЕТОТ НА ВОДАТА

ЕЗЕРОТО „МЛАДОСТ“ Е БЕЗБЕДНО ЗА КАПЕЊЕ, ПОКАЖАА НОВИТЕ ИСПИТУВАЊА НА КВАЛИТЕТОТ НА ВОДАТА

Центарот за јавно здравје Велес (ЦЈЗ) изминатите недела дена, изврши три контролни мерења на квалитетот на водата од Градска плажа 1- на влезот од Вел ...
ХРВАТСКИОТ ОСТРОВ КРК ЌЕ НАПЛАЌА 20 ЦЕНТИ ЗА ПОЛА МИНУТА ТУШИРАЊЕ НА ПЛАЖА

ХРВАТСКИОТ ОСТРОВ КРК ЌЕ НАПЛАЌА 20 ЦЕНТИ ЗА ПОЛА МИНУТА ТУШИРАЊЕ НА ПЛАЖА

Хрватскиот остров Крк од оваа сезона ќе наплаќа за туширање на плажа. Гостите кои ќе ги користат тушевите на плажите ќе треба да платат 20 центи за по ...
ДЕСЕТИЦИ ТУРИСТИ СЕ СООЧУВААТ СО КАЗНИ ОД 3.000 ЕВРА ЗА КРАДЕЊЕ ПЕСОК И ШКОЛКИ ОД ПЛАЖИТЕ НА САРДИНИЈА

ДЕСЕТИЦИ ТУРИСТИ СЕ СООЧУВААТ СО КАЗНИ ОД 3.000 ЕВРА ЗА КРАДЕЊЕ ПЕСОК И ШКОЛКИ ОД ПЛАЖИТЕ НА САРДИНИЈА

Десетици луѓе се соочуваат со казни до 3.000 евра поради земање песок и школки од плажите на Сардинија. Властите кажаа дека 41 лице е пријавено за кра ...
ФРАНЦУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ГО БРАНЕШЕ ПРАВОТО НА СОНЧАЊЕ ТОПЛЕС ОТКАКО ПОЛИЦИЈАТА ОПОМЕНАЛА ТРИ ЖЕНИ НА ПЛАЖА

ФРАНЦУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ГО БРАНЕШЕ ПРАВОТО НА СОНЧАЊЕ ТОПЛЕС ОТКАКО ПОЛИЦИЈАТА ОПОМЕНАЛА ТРИ ЖЕНИ НА ПЛАЖА

Францускиот министер за внатрешни работи го бранеше „скапоценото“ право на сончање топлес откако полицијата побарала од група жени на плажа на Средозе ...
УМИРАШ ЗА ПЛАЖА!? – КАМПАЊА ВО МЕКСИКО ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

УМИРАШ ЗА ПЛАЖА!? – КАМПАЊА ВО МЕКСИКО ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

Човек облечен во костум како Смртта се шета меѓу капачите во Пуерто Морелос, Мексико, во кампања „Умираш за плажа“ во обид да ги избрка туристите и ло ...
ВЕЛЕС ЈА УРЕДИ ПРВАТА ПЛАЖА НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ, ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ДА НЕ СЕ ОШТЕТУВА ОПРЕМАТА

ВЕЛЕС ЈА УРЕДИ ПРВАТА ПЛАЖА НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ, ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ДА НЕ СЕ ОШТЕТУВА ОПРЕМАТА

Уредена е „Првата плажа“ на езерото Младост кај Велес, на површина од 5.000 квадратни метри. Таа може да ги прими првите гости уште овој продолжен пра ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ