Таг: Меланија Трамп

1 2 10 / 19 НАПИСИ
АКО ВИ ГИ ЗГОЛЕМАТ ДАНОЦИТЕ, ЗНАЈТЕ ДЕКА ВЕ ПРЕДУПРЕДИВ, КАЖА ТРАМП ВО СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ГОВОР КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

АКО ВИ ГИ ЗГОЛЕМАТ ДАНОЦИТЕ, ЗНАЈТЕ ДЕКА ВЕ ПРЕДУПРЕДИВ, КАЖА ТРАМП ВО СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ГОВОР КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Ова беа неверојатни четири години, кажа Доналд Трамп, за последен пат обраќајќи се како претседател на САД. Тој од Белата куќа пристигна во воздушнат ...
ТРАМП ЗАСЕКОГАШ ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА

ТРАМП ЗАСЕКОГАШ ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА

Во придружба на сопругата Меланија, Доналд Трамп за последен пат излезе од Белата куќа, три и пол часа пред Џо Бајден да биде инаугуриран во нов претс ...
МЕСТО ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ТРАМП, ЏО И ЏИЛ БАЈДЕН ЌЕ БИДАТ ПРЕЧЕКАНИ ВО БЕЛАТА КУЌА ОД ПОРАНЕШЕН ХОТЕЛСКИ СЛУЖБЕНИК

МЕСТО ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ТРАМП, ЏО И ЏИЛ БАЈДЕН ЌЕ БИДАТ ПРЕЧЕКАНИ ВО БЕЛАТА КУЌА ОД ПОРАНЕШЕН ХОТЕЛСКИ СЛУЖБЕНИК

Доналд и Меланија Трамп ќе ја избегнат традицијата да им посакаат добредојде на новите жители на Белата куќа Џо и Џил Бајден и место нив, тоа ќе го на ...
ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ТРАМП СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ТРАМП СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

Претседателот на САД Доналд Трамп и првата дама Меланија Трамп се позитивни на коронавирусот, објави тој денеска на Твитер. Позитивниот тест доаѓа на ...
НАЈБЛИСКАТА СОРАБОТНИЧКА НА МЕЛАНИЈА ТРАМП Е НОВАТА ПОРТПАРОЛКА НА БЕЛАТА КУЌА

НАЈБЛИСКАТА СОРАБОТНИЧКА НА МЕЛАНИЈА ТРАМП Е НОВАТА ПОРТПАРОЛКА НА БЕЛАТА КУЌА

Најблиската соработничка на Меланија Трамп, Стефани Гришам, ќе биде новата портпаролка и директорка на комуникации на Белата куќа, објави првата дама ...
АВИОНОТ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРИНУДНО СЛЕТА ПОРАДИ ЧАД ВО КАБИНАТА

АВИОНОТ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРИНУДНО СЛЕТА ПОРАДИ ЧАД ВО КАБИНАТА

Авион што ја превезувал Меланија Трамп бил принуден да се врати назад и да слета, откако почнало да чади од пилотската кабина. „Сѐ е во ред и сите ...
ИМАМ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОТКОЛКУ ДА СЛУШАМ ШПЕКУЛАЦИИ ЗА АФЕРИТЕ НА ДОНАЛД, ВЕЛИ МЕЛАНИЈА ТРАМП

ИМАМ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОТКОЛКУ ДА СЛУШАМ ШПЕКУЛАЦИИ ЗА АФЕРИТЕ НА ДОНАЛД, ВЕЛИ МЕЛАНИЈА ТРАМП

Меланија Трамп ги отфрли шпекулациите за нејзината брачна состојба и кажа дека не обрнува внимание на наводните вонбрачни афери на нејзиниот сопруг, з ...
ДОНАЛД ТРАМП ГО НАВРЕДУВА, МЕЛАНИЈА ГО БРАНИ ЛЕБРОН ЏЕЈМС

ДОНАЛД ТРАМП ГО НАВРЕДУВА, МЕЛАНИЈА ГО БРАНИ ЛЕБРОН ЏЕЈМС

Меланија Трамп застана во одбрана на Леброн Џејмс, неколку часа откако нејзиниот сопруг го навредуваше на Твитер. „Џејмс прави добри работи за едно ...
МЕЛАНИЈА НЕМА ДА ГО ПРИДРУЖУВА ДОНАЛД ТРАМП НА ПРЕТСТОЈНОТО ПАТУВАЊЕ ВО КАНАДА

МЕЛАНИЈА НЕМА ДА ГО ПРИДРУЖУВА ДОНАЛД ТРАМП НА ПРЕТСТОЈНОТО ПАТУВАЊЕ ВО КАНАДА

Првата дама Меланија Трамп нема да му се придружи на нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, на претстојното патување во странство о ...
МЕЛАНИЈА ТРАМП НА ОПЕРАЦИЈА НА БУБРЕЗИТЕ, ЌЕ ОСТАНЕ ВО БОЛНИЦА ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАТА

МЕЛАНИЈА ТРАМП НА ОПЕРАЦИЈА НА БУБРЕЗИТЕ, ЌЕ ОСТАНЕ ВО БОЛНИЦА ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАТА

Претседателот на САД Доналд Трамп се очекува да ја посети првата дама Меланија Трамп во болница, каде таа беше подложена на процедура за лекување на б ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ