Таг: Мелбурн

1 2 10 / 14 НАПИСИ
МЕЛБУРН ПРОГЛАСИ СОСТОЈБА НА КАТАСТРОФА ПОРАДИ КОВИД-19 И ВОВЕДЕ ШЕСТНЕДЕЛЕН НОЌЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС

МЕЛБУРН ПРОГЛАСИ СОСТОЈБА НА КАТАСТРОФА ПОРАДИ КОВИД-19 И ВОВЕДЕ ШЕСТНЕДЕЛЕН НОЌЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Втората најнаселена австралиска сојузна држава Викторија прогласи состојба на катастрофа и воведе ноќен полициски час во Мелбурн како дел од најстроги ...
КАРАНТИНОТ ВО МЕЛБУРН НЕ ДАВА РЕЗУЛТАТИ, РЕКОРДНА БРОЈКА НОВОЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО АВСТРАЛИЈА

КАРАНТИНОТ ВО МЕЛБУРН НЕ ДАВА РЕЗУЛТАТИ, РЕКОРДНА БРОЈКА НОВОЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО АВСТРАЛИЈА

Австралија го имаше најлошиот ден од почетокот на епидемијата на коронавирусот, што ги зголеми грижите дека шестнеделниот карантин во Мелбурн не функц ...
НЕ ОДЕТЕ НА РАБОТА АКО ИМАТЕ СИМПТОМИ, КАЖАА АВСТРАЛИСКИТЕ ВЛАСТИ ПО РЕКОРДНИОТ ПОРАСТ НА БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

НЕ ОДЕТЕ НА РАБОТА АКО ИМАТЕ СИМПТОМИ, КАЖАА АВСТРАЛИСКИТЕ ВЛАСТИ ПО РЕКОРДНИОТ ПОРАСТ НА БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Австралија го регистрираше најголемиот дневен пораст на бројот на нови случаи на коронавирус досега и властите на сојузната држава Викторија предупред ...
АВСТРАЛИЈА СО РЕКОРДНИ 501 НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН ОТКАКО ЛИЦАТА СО ПОЗИТИВЕН ТЕСТ НЕ СЕДЕЛЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

АВСТРАЛИЈА СО РЕКОРДНИ 501 НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН ОТКАКО ЛИЦАТА СО ПОЗИТИВЕН ТЕСТ НЕ СЕДЕЛЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Жителите на Мелбурн од денеска мора да носат маска кога излегуваат од дома, додека Австралија го има најлошиот ден од почетокот на епидемијата. Во ...
НЕМА ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД ДОМА БЕЗ МАСКА ИСТО КАКО ШТО НЕ ИЗЛЕГУВАТЕ БЕЗ МОБИЛЕН, НАРЕДИЈА ВЛАСТИТЕ НА МЕЛБУРН

НЕМА ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД ДОМА БЕЗ МАСКА ИСТО КАКО ШТО НЕ ИЗЛЕГУВАТЕ БЕЗ МОБИЛЕН, НАРЕДИЈА ВЛАСТИТЕ НА МЕЛБУРН

Вториот најнаселен град во Австралија, Мелбурн, воведе задолжително носење маска среде ширењето на коронавирусот, објави премиерот на сојузната држава ...
ПЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ НА МЕЛБУРН ОДАТ ВО ШЕСТНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

ПЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ НА МЕЛБУРН ОДАТ ВО ШЕСТНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Премиерот на австралиската сојузна држава Викторија, Даниел Ендрјус, објави дека целиот Мелбурн ќе биде ставен во шестнеделен карантин, откако бројот ...
ДВЕТЕ НАЈНАСЕЛЕНИ АВСТРАЛИСКИ ДРЖАВИ ЈА ЗАТВОРААТ ГРАНИЦАТА ПРВПАТ ПО 100 ГОДИНИ ПОРАДИ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ ВО МЕЛБУРН

ДВЕТЕ НАЈНАСЕЛЕНИ АВСТРАЛИСКИ ДРЖАВИ ЈА ЗАТВОРААТ ГРАНИЦАТА ПРВПАТ ПО 100 ГОДИНИ ПОРАДИ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ ВО МЕЛБУРН

Границата меѓу двете најнаселени сојузни држави во Австралија, Нов Јужен Велс и Викторија, ќе биде затворена поради ширењето на коронавирусот во Мелбу ...
300.000 ЖИТЕЛИ НА МЕЛБУРН СТАВЕНИ ВО ЕДНОМЕСЕЧЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

300.000 ЖИТЕЛИ НА МЕЛБУРН СТАВЕНИ ВО ЕДНОМЕСЕЧЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Околу 300.000 луѓе од предградијата на Мелбурн ќе бидат ставени во едномесечен карантин откако во изминатите две недели бројката новозаразени со корон ...
ВОЈСКА ИСПРАТЕНА ВО МЕЛБУРН ЗА ДА СЕ ЗАПРАТ НОВИ ЖАРИШТА НА КОРОНАВИРУСОТ, 100.000 ЛУЃЕ ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ПРЕКУ ПЛУНКА

ВОЈСКА ИСПРАТЕНА ВО МЕЛБУРН ЗА ДА СЕ ЗАПРАТ НОВИ ЖАРИШТА НА КОРОНАВИРУСОТ, 100.000 ЛУЃЕ ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ПРЕКУ ПЛУНКА

Австралија испрати над илјада војници во сојузната држава Викторија по наглиот пораст на бројот на заразени со коронавирус во изминатите денови. Во по ...
МАКЕДОНЦИ ПРЕТЕПАЛЕ ГРК ВО РЕСТОРАН ВО МЕЛБУРН ПОРАДИ ЗНАМЕТО ОД КУТЛЕШ ШТО ГО ВЕЕЛА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА

МАКЕДОНЦИ ПРЕТЕПАЛЕ ГРК ВО РЕСТОРАН ВО МЕЛБУРН ПОРАДИ ЗНАМЕТО ОД КУТЛЕШ ШТО ГО ВЕЕЛА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА

Тензиите помеѓу локалната грчка и македонска заедница околу слика на еден фејсбук статус на која градоначалничка од малиот град Витлси игра со знамето ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ