Таг: Мерил Стрип

„ОБЛИКОТ НА ВОДАТА“ НА ДЕЛ ТОРО СО СЕДУМ НОМИНАЦИИ ЗА ЗЛАТЕН ГЛОБУС

„ОБЛИКОТ НА ВОДАТА“ НА ДЕЛ ТОРО СО СЕДУМ НОМИНАЦИИ ЗА ЗЛАТЕН ГЛОБУС

„Обликот на водата“, фантастичната драма на Гилјермо дел Торо, собра најмногу, седум номинации за наградата Златен глобус, додека во конкуренција на Т ...
ГЛУМЕВ МРТВА И ЧЕКАВ УДАРИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ, МЕРИЛ СТРИП РАСКАЖА ЗА НАСИЛСТВОТО ШТО ГО ПРЕЖИВЕАЛА

ГЛУМЕВ МРТВА И ЧЕКАВ УДАРИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ, МЕРИЛ СТРИП РАСКАЖА ЗА НАСИЛСТВОТО ШТО ГО ПРЕЖИВЕАЛА

Мерил Стрип вели дека двата случаи во нејзиниот живот кога се справила со насилство, биле толку длабоки што ја промениле на „клеточно ниво“. Овие к ...
ФИЛМСКИОТ ГРАД ВО БИТОЛА НЕ ЈА ДОЧЕКА МЕРИЛ СТРИП

ФИЛМСКИОТ ГРАД ВО БИТОЛА НЕ ЈА ДОЧЕКА МЕРИЛ СТРИП

На раскопана парцела денес наликува Филмскиот град каде некогаш се снимаа турски серии во Битола. Филмаџиите снимаа пред четири години, а потоа беше с ...
ГОВОРОТ НА МЕРИЛ СТРИП ДОНЕСЕ ИЛЈАДНИЦИ ДОЛАРИ ДОНАЦИИ ЗА КОМИТЕТОТ ЗА ЗАШТИТА НА НОВИНАРИ

ГОВОРОТ НА МЕРИЛ СТРИП ДОНЕСЕ ИЛЈАДНИЦИ ДОЛАРИ ДОНАЦИИ ЗА КОМИТЕТОТ ЗА ЗАШТИТА НА НОВИНАРИ

Говорот на Мерил Стрип на доделувањето на Златните глобуси во неделата предизвика наплив на донации за Комитетот за заштита на новинари (КЗН). До вчер ...
МЕРИЛ СТРИП ГО ИСКРИТИКУВА ТРАМП И СТАНА КРАЛИЦА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

МЕРИЛ СТРИП ГО ИСКРИТИКУВА ТРАМП И СТАНА КРАЛИЦА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

Мјузиклот „Ла Ла ленд“ освои рекордни 7 Златни глобуси, меѓу кои и за најдобра комедија или мјузикл, за најдобра режија за Дамиен Казеле и за актерите ...
МЕРИЛ СТРИП Ѝ ЗАВИДУВА НА ХИЛАРИ КЛИНТОН

МЕРИЛ СТРИП Ѝ ЗАВИДУВА НА ХИЛАРИ КЛИНТОН

Мерил Стрип, најуспешната, наградувана и камелеонска актерка на нејзината генерација, еднаш призна дека дека речиси и завидува на Хилари Клинтон: за ж ...
6 / 6 НАПИСИ