Таг: мерка

ОСНОВЦИТЕ ВО ШКОЛО БЕЗ МАСКА, ФАКУЛТЕТИТЕ СО НАСТАВА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ОСНОВЦИТЕ ВО ШКОЛО БЕЗ МАСКА, ФАКУЛТЕТИТЕ СО НАСТАВА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од утре, основците ќе можат да посетуваат настава со физичко присуство без задолжително носење заштитна маска за заштита од ковид-19, соопшти Министер ...
ВЛАДАТА ГО ОГРАНИЧИ ИЗВОЗОТ НА ПЧЕНИЦА И ПЧЕНКА

ВЛАДАТА ГО ОГРАНИЧИ ИЗВОЗОТ НА ПЧЕНИЦА И ПЧЕНКА

Владата го ограничи извозот на пченица и наполица, јачмен, пченка, брашно од пченица и наполица, семе на сончоглед, како и масла од семе од сончоглед. ...
БАРАМЕ ВАКЦИНА И ЗА ИЗЛЕЗ ЗА ДА НЕ НЀ ПРЕПОЗНАВААТ КАКО ЗЕМЈА ИЗВОЗНИК НА КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

БАРАМЕ ВАКЦИНА И ЗА ИЗЛЕЗ ЗА ДА НЕ НЀ ПРЕПОЗНАВААТ КАКО ЗЕМЈА ИЗВОЗНИК НА КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Домашните и странските државјани и за излез од државава треба да покажат сертификат за вакцинација или ПЦР тест за да не бидеме пропознавани како изво ...
ЕДНОКРАТНАТА ПОМОШ ОД 6.000 ДЕНАРИ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ И ВО 2021, ВЕЛИ ВЛАДАТА

ЕДНОКРАТНАТА ПОМОШ ОД 6.000 ДЕНАРИ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ И ВО 2021, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Еднократната поддршка од 6.000 денари може да се користи во кој било период без рокови и ограничувања. Од Владата велат дека станува збор за околу 300 ...
ДА СЕ СТАВИ ЗДРАВЈЕТО НА БЕБИЊАТА ПРЕД СÈ, ПОБАРАА МАЈКИТЕ ОД БИТОЛА НА ПРОТЕСТОТ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПОРОДИЛНОТО ОТСУСТВО

ДА СЕ СТАВИ ЗДРАВЈЕТО НА БЕБИЊАТА ПРЕД СÈ, ПОБАРАА МАЈКИТЕ ОД БИТОЛА НА ПРОТЕСТОТ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПОРОДИЛНОТО ОТСУСТВО

Има бебиња со мала родилна тежина кои не ги примиле потребните вакцини согласно возраста, а сега ќе треба да ги пуштиме во градинка во услови кога дем ...
ВО ТЕТОВО ДЕНЕС НЕМА НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРИФИ АПЕЛИРА ДА НЕМА СОБИРАЊА ПО ДОМА

ВО ТЕТОВО ДЕНЕС НЕМА НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРИФИ АПЕЛИРА ДА НЕМА СОБИРАЊА ПО ДОМА

Тетово и понатаму е со висока бројка на заразени со КОВИД-19, констатира денеска Општинскиот кризен штаб, но охрабрува податокот дека изминатите 24 ча ...
ПРОШИРЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ЛИЦАТА НАД 67 ГОДИНИ ЌЕ МОЖАТ НАДВОР ОД 5 ДО 11, А МЛАДИТЕ ОД 12 ДО 21 ЧАСОТ

ПРОШИРЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ЛИЦАТА НАД 67 ГОДИНИ ЌЕ МОЖАТ НАДВОР ОД 5 ДО 11, А МЛАДИТЕ ОД 12 ДО 21 ЧАСОТ

Владата на вечерашната седница донесе уште една забрана за движење која се однесува на пензионерите и на младите до 18 години. Од утре лицата од 67 ...
МОЖНО Е ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, ВЕЛИ ВЛАДАТА

МОЖНО Е ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Можно е да се воведе карантин во општините Дебар и Центар Жупа, објави Владата, по локалната трансмисија со ширењето на коронавирусот на територијата ...
ГРАЃАНИТЕ ЗА ДА ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕР ЌЕ ТРЕБА ДА ГИ ПРЕДАДАТ ПЕЧКИТЕ НА ДРВА НА КОИ СЕ ГРЕЕЛЕ

ГРАЃАНИТЕ ЗА ДА ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕР ЌЕ ТРЕБА ДА ГИ ПРЕДАДАТ ПЕЧКИТЕ НА ДРВА НА КОИ СЕ ГРЕЕЛЕ

Граѓаните кои ќе користат субвенции од Владата за набавка на инвертери, ќе треба да ја предадат печката на дрва на која досега се грееле. Заменик-мини ...
ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ ДО 100 ЕВРА НА ПЛАТИТЕ, ПРИДОНЕСИТЕ ЌЕ ГИ ПЛАЌА ДРЖАВАТА

ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ ДО 100 ЕВРА НА ПЛАТИТЕ, ПРИДОНЕСИТЕ ЌЕ ГИ ПЛАЌА ДРЖАВАТА

Придонесите за пензиско и здравствено осигурување за зголемување на платите до 100 евра ќе паднат на товар на државниот буџет со мерката која треба да ...
10 / 10 НАПИСИ