Таг: мерки на претпазливост

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
СУДОТ Ѝ ГИ ОДЗЕДЕ ДВАТА ПАСОШИ НА ЛИДИЈА ДИМОВА, ОСОМНИЧЕНА ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА ЕВРОПСКИ ПАРИ

СУДОТ Ѝ ГИ ОДЗЕДЕ ДВАТА ПАСОШИ НА ЛИДИЈА ДИМОВА, ОСОМНИЧЕНА ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА ЕВРОПСКИ ПАРИ

Судија на претходна постапка од Основниот кривичниот суд Скопје на осомничената ексдиректорка на Агенцијата за европски образовни програми Лидија Димо ...
АДВОКАТИТЕ НА КАМЧЕВ ИМ РЕКОА НА АПЕЛАЦИОНИТЕ СУДИИ АКО САКААТ НЕКА ЈА ЗГОЛЕМАТ ГАРАНЦИЈАТА ОД ТРИ МИЛИОНИ ЕВРА, САМО ДА МУ ГО ВРАТАТ ПАСОШОТ

АДВОКАТИТЕ НА КАМЧЕВ ИМ РЕКОА НА АПЕЛАЦИОНИТЕ СУДИИ АКО САКААТ НЕКА ЈА ЗГОЛЕМАТ ГАРАНЦИЈАТА ОД ТРИ МИЛИОНИ ЕВРА, САМО ДА МУ ГО ВРАТАТ ПАСОШОТ

Во жалбена постапка за враќање на македонскиот пасош на првоосомничениот во „Империја“ Орце Камчев, откако судијата Весна Димишкова од Кривичниот суд ...
КАМЧЕВ НУДИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА МУ БИДЕ ВРАТЕН ПАСОШОТ

КАМЧЕВ НУДИ 2,2 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА МУ БИДЕ ВРАТЕН ПАСОШОТ

Бизнисменот Орце Камчев, осомничен во истрагата „Империја“ од страна на обвинителката Лиле Стефанова, пред Апелациониот суд Скопје понудил 2,2 милиони ...
ДИРЕКТОРОТ НА НИСАН ИЗБЕГА ОД ДОМАШЕН ПРИТВОР ВО ЈАПОНИЈА

ДИРЕКТОРОТ НА НИСАН ИЗБЕГА ОД ДОМАШЕН ПРИТВОР ВО ЈАПОНИЈА

Поранешниот директор на Нисан Карлос Гон избега во Либан од Јапонија, каде што го чекаше судење за финансиски криминал. Во соопштение, Гон кажа дека н ...
СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО ДА МУ БИДЕ ОДРЕДЕН ПРИТВОР НА ЕКСДИРЕКТОРОТ НА ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР ПОПОВСКИ ЗА ФИКТИВНО ВРАБОТУВАЊЕ ПАРТИСКА АКТИВИСТКА

СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО ДА МУ БИДЕ ОДРЕДЕН ПРИТВОР НА ЕКСДИРЕКТОРОТ НА ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР ПОПОВСКИ ЗА ФИКТИВНО ВРАБОТУВАЊЕ ПАРТИСКА АКТИВИСТКА

Судија на претходна постапка го одби барањето на Основното јавно обвинителство Скопје да му биде одредена мерка притвор на поранешниот в.д. Директор н ...
НЕОПХОДЕН БЕШЕ ПРИТВОР ЗА ЈАНАКИЕСКИ И БОЖИНОВСКИ ЗА ДА НЕ ИЗБЕГААТ, ВЕЛАТ ОД СЈО

НЕОПХОДЕН БЕШЕ ПРИТВОР ЗА ЈАНАКИЕСКИ И БОЖИНОВСКИ ЗА ДА НЕ ИЗБЕГААТ, ВЕЛАТ ОД СЈО

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски ...
СУДОТ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ПАСОШИТЕ НА ЈАКИМОВСКИ И ЧЕТВОРИЦАТА ОПШТИНСКИ АДМИНИСТРАТИВЦИ

СУДОТ ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ПАСОШИТЕ НА ЈАКИМОВСКИ И ЧЕТВОРИЦАТА ОПШТИНСКИ АДМИНИСТРАТИВЦИ

Судија на претходна постапка го прифати предлогот на Основното јавно обвинителство и на ексградоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски и на четворица ...
И САШО МИЈАЛКОВ ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ

И САШО МИЈАЛКОВ ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ

Основниот суд Скопје 1 го одби барањето на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и не му го врати пасошот, соопшти денеска Судот. Неговото барање судот г ...
СУДОТ НЕ МУ ГО ВРАТИ ПАСОШОТ НА ГРУЕВСКИ, БАРАЊЕТО МУ БИЛО НЕОСНОВАНО

СУДОТ НЕ МУ ГО ВРАТИ ПАСОШОТ НА ГРУЕВСКИ, БАРАЊЕТО МУ БИЛО НЕОСНОВАНО

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 го одби барањето на обвинетиот Никола Груевски за укинување на мерките на претпазливост, вклучувајќи ги и о ...
СЈО ПРОТИВ ВРАЌАЊЕ НА ПАСОШИТЕ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ, СУДОТ ЌЕ ОДЛУЧИ ДЕНОВИВЕ

СЈО ПРОТИВ ВРАЌАЊЕ НА ПАСОШИТЕ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ, СУДОТ ЌЕ ОДЛУЧИ ДЕНОВИВЕ

Специјалното јавно обвинителство се противи на барањето за враќање на пасошите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и експремиер Никола Груевски и на неговиот бра ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ