Таг: мерцедес

1 2 3 4 20 / 37 НАПИСИ
ВЛАДАТА ЌЕ ГО СЕРВИСИРА МЕРЦЕДЕСОТ ЗА 27.000 ЕВРА, ЌЕ СЕ ПРОДАВА ОТКАКО ЌЕ ЗАВРШИ СУДЕЊЕТО НА ЈАНКУЛОВСКА

ВЛАДАТА ЌЕ ГО СЕРВИСИРА МЕРЦЕДЕСОТ ЗА 27.000 ЕВРА, ЌЕ СЕ ПРОДАВА ОТКАКО ЌЕ ЗАВРШИ СУДЕЊЕТО НА ЈАНКУЛОВСКА

Владата бара фирма која ќе го сервисира мерцедесот од предметот на СЈО „Тенк“ во период од една година. Службата за општи и заеднички работи на Вла ...
ВОЗБУДЕНИ ПРАЗНИКОЉУПЦИ

ВОЗБУДЕНИ ПРАЗНИКОЉУПЦИ

1 Добро утро Македонци, драги сограѓани. Дали се наспавте? Или ќе поспиеме уште малку? Уште едно десетина години, а може и малку подолго. Дали по р ...
ГОДИШНИОТ ПЛАН ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ГО ПОТПИШУВАШЕ СТАВРЕСКИ, А НЕ ПРЕМИЕРОТ, СЕ БРАНИ ГРУЕВСКИ НА СУД ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600 ИЛЈАДИ ЕВРА

ГОДИШНИОТ ПЛАН ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ГО ПОТПИШУВАШЕ СТАВРЕСКИ, А НЕ ПРЕМИЕРОТ, СЕ БРАНИ ГРУЕВСКИ НА СУД ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600 ИЛЈАДИ ЕВРА

Ниеден од операторите, а биле 16 кои ја подигнале тендерската документација за набавка на ново блиндирано патничко возило за МВР, немале забелешка или ...
ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

Четири лица загинаа во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на ресенското село Крушје. Според информациите од терен во сообраќајката ...
ГРУЕВСКИ ДОЦНЕЛ СО ЧАСОВИ НА НАСТАНИТЕ ЗАШТО СЕ ВОЗЕЛ ВО РАСИПАНИ КОЛИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

ГРУЕВСКИ ДОЦНЕЛ СО ЧАСОВИ НА НАСТАНИТЕ ЗАШТО СЕ ВОЗЕЛ ВО РАСИПАНИ КОЛИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

Поранешен член на обезбедувањето на Никола Груевски денеска сведочеше дека обвинетиот поранешен премиер се возел со старо блиндирано возило кое не сак ...
ТОА НА „М“, СО ТРИАГОЛНИКОТ, ГИ СЛУШАШЕ ГРУЕВСКИ БОМБИТЕ ВО СУДНИЦА

ТОА НА „М“, СО ТРИАГОЛНИКОТ, ГИ СЛУШАШЕ ГРУЕВСКИ БОМБИТЕ ВО СУДНИЦА

Вечерва во новата зграда на Кривичниот суд одекнаа бомбите од прислушуваните разговори од предметот на СЈО „Тенк“ за незаконската набавка на луксузнио ...
МЕРЦЕДЕСОТ СЕПАК НЕМА ДА СЕ ПРОДАВА ДОДЕКА ТРАЕ СЛУЧАЈОТ „ТЕНК“ НА СЈО

МЕРЦЕДЕСОТ СЕПАК НЕМА ДА СЕ ПРОДАВА ДОДЕКА ТРАЕ СЛУЧАЈОТ „ТЕНК“ НА СЈО

Владата ја стопираше постапката за продажбата на мерцедесот од 600.000 евра кој го купи МВР по нарачка на поранешниот премиер Никола Груевски, додека ...
ФАНТАСТИЧНА ПОНУДА

ФАНТАСТИЧНА ПОНУДА

1 Додека премиерот Зоран Заев е растрчан да го реши проблемот со Грција, дома му владее старата  вмровска власт. ВМРО-ДПМНЕ не е само Никола Груевски, ...
ГОСПОЃО, ИМЕТО СЕ МЕНУВА, СЕ ПОЖАЛИ ГРУЕВСКИ ПО СУДЕЊЕТО ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

ГОСПОЃО, ИМЕТО СЕ МЕНУВА, СЕ ПОЖАЛИ ГРУЕВСКИ ПО СУДЕЊЕТО ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

Обвинетиот експремиер Никола Груевски се пожали дека неговото судење за мерцедесот е политички процес со цел да се одвлече вниманието од промената на ...
ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА ЈАНКУЛОСКА И ГРУЕВСКИ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА

ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА ЈАНКУЛОСКА И ГРУЕВСКИ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА

Судијката од организиран криминал Добрила Кацарска го почна судењето за незаконската набавка на луксузниот мерцедес С 600 „гард“, во кое првообвинета ...
1 2 3 4 20 / 37 НАПИСИ