Таг: мерцедес

1 2 3 437 / 37 НАПИСИ
ЗАСТАПНИКОТ НА МЕРЦЕДЕС И МИЦУБИШИ „МАК АУТОСТАР“ ИНВЕСТИРА НАД 10 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ИЗГРАДБА НА ПРЕМИУМ ДЕЛОВЕН ЦЕНТАР

ЗАСТАПНИКОТ НА МЕРЦЕДЕС И МИЦУБИШИ „МАК АУТОСТАР“ ИНВЕСТИРА НАД 10 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ИЗГРАДБА НА ПРЕМИУМ ДЕЛОВЕН ЦЕНТАР

Генералниот застапник за Мерцедес-Бенз и Мицубиши во Македонија, „Мак Аутостар“ инвестира над 10 милиони евра во изградба на нов деловен објект во Опш ...
СО МЕРЦЕДЕСОТ ОД 580.000 ЕВРА ШТО ГО НАРАЧАЛ ГРУЕВСКИ СЕГА СЕ ВОЗАТ ИВАНОВ, ВЕЉАНОСКИ И ДИМИТРИЕВ

СО МЕРЦЕДЕСОТ ОД 580.000 ЕВРА ШТО ГО НАРАЧАЛ ГРУЕВСКИ СЕГА СЕ ВОЗАТ ИВАНОВ, ВЕЉАНОСКИ И ДИМИТРИЕВ

Со блиндираниот мерцедес од речиси 580.000 евра за чија набавка Специјалното јавно обвинителство има покренато истрага како е набавено од МВР во 2012 ...

ТРАЈКО ДА ПЛАТИ

1 Кога Уставен суд одбива да се бави со својата работа, тоа сите нас нè чини пари. Значи - наши пари. Зборуваме конкретно. Не зборуваме за апстрактни ...
ЈАНКУЛОСКА ПРВООСОМНИЧЕНА ВО „ТЕНК“ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА КУПЕН ПО ЖЕЛБА НА ГРУЕВСКИ

ЈАНКУЛОСКА ПРВООСОМНИЧЕНА ВО „ТЕНК“ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600.000 ЕВРА КУПЕН ПО ЖЕЛБА НА ГРУЕВСКИ

„Тенк“, најновата истрага што ја отвори Специјалното обвинителство, според објавените разговори од прислушуваните телефонски разговори е за набавка на ...
УБАВО Е ЧУВСТВОТО ДА МУ ДАДЕШ НЕШТО СВОЕ НА СВЕТОТ, ВЕЛИ СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ, ДИЗАЈНЕР НА НАЈНОВИОТ МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС

УБАВО Е ЧУВСТВОТО ДА МУ ДАДЕШ НЕШТО СВОЕ НА СВЕТОТ, ВЕЛИ СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ, ДИЗАЈНЕР НА НАЈНОВИОТ МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС

Славче Таневски на само 28 години има дизајнирано сопствен автомобил, можност што многу дизајнери ја чекаат цела кариера. Живее и работи во Штутгарт, ...
СПРЕЧЕН ОБИД ЗА АТЕНТАТ ВРЗ МЕРКЕЛ ВО ПРАГА

СПРЕЧЕН ОБИД ЗА АТЕНТАТ ВРЗ МЕРКЕЛ ВО ПРАГА

Чешката полиција уапсила вооружен маж кој се обидел да се вклучи во автомобилската придружба на Ангела Меркел за време на нејзината посета на Прага. Б ...

КОФИ ЗА ДАВЕЊЕ

1 А бе, ние метли сме немале. Македонија, лидерот во регионот и за економски реформи и за странски инвестиции и за дуинг бизнис и за туризам и за физи ...
1 2 3 437 / 37 НАПИСИ