Таг: мигранти

1 2 3 8 10 / 71 НАПИСИ
ХРВАТСКА ПО ГРЕШКА ДЕПОРТИРАЛА ДВАЈЦА НИГЕРИСКИ ПИНГПОНГАРИ ВО БИХ МИСЛЕЈЌИ ДЕКА СЕ МИГРАНТИ

ХРВАТСКА ПО ГРЕШКА ДЕПОРТИРАЛА ДВАЈЦА НИГЕРИСКИ ПИНГПОНГАРИ ВО БИХ МИСЛЕЈЌИ ДЕКА СЕ МИГРАНТИ

Организаторите на меѓународно студентско спортско натпреварување повикаа двајца нигерски пингпонгари да бидат вратени во нивната земја откако хрватска ...
СИТЕ 39 ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ ВИЕТНАМЦИ, ОБЈАВИ ПОЛИЦИЈАТА

СИТЕ 39 ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ ВИЕТНАМЦИ, ОБЈАВИ ПОЛИЦИЈАТА

Сите 39 луѓе кои минатата недела беа пронајдени мртви во камион во Англија биле државјани на Виетнам, објави полицијата. Жртвите беа пронајдени во ...
ИМАВ СРЕЌА ОТИ НЕ ПАТУВАВ СО ЛАДИЛНИК – МИГРАНТИ КОИ САКААТ ДА СТИГНАТ ДО БРИТАНИЈА НАЈЧЕСТО ТРГНУВААТ ОД ФРАНЦИЈА

ИМАВ СРЕЌА ОТИ НЕ ПАТУВАВ СО ЛАДИЛНИК – МИГРАНТИ КОИ САКААТ ДА СТИГНАТ ДО БРИТАНИЈА НАЈЧЕСТО ТРГНУВААТ ОД ФРАНЦИЈА

Приказните и фотографиите на оние за кои се верува дека биле пронајдени мртви во камион во Англија минатата недела најчесто водат кон Франција. Ова ...
НЕ МОЖАМ ДА ДИШАМ, УМИРАМ – ВИЕТНАМСКО СЕМЕЈСТВО СТРАВУВА ДЕКА НИВНА ЌЕРКА БИЛА ВО КАМИОНОТ ВО КОЈ ПОЧИНАА 39 ЛУЃЕ

НЕ МОЖАМ ДА ДИШАМ, УМИРАМ – ВИЕТНАМСКО СЕМЕЈСТВО СТРАВУВА ДЕКА НИВНА ЌЕРКА БИЛА ВО КАМИОНОТ ВО КОЈ ПОЧИНАА 39 ЛУЃЕ

Најмалку шест од 39-те луѓе кои беа пронајдени мртви во камион во Англија можеби биле Виетнамци, иако во прв момент беше објавено дека станува збор за ...
39-ТЕ ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ КИНЕЗИ

39-ТЕ ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ КИНЕЗИ

Триесет и девет луѓе кои вчера се пронајдени мртви во камион во Англија биле Кинези, се дознава од истрагата. Полицијата продолжува да го испитува ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО РЕКОНСТРУИРА КОБНОТО ПАТУВАЊЕ НА 39 ЛУЃЕ КОИ БЕА ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА

ПОЛИЦИЈАТА ГО РЕКОНСТРУИРА КОБНОТО ПАТУВАЊЕ НА 39 ЛУЃЕ КОИ БЕА ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА

Полицијата го реконструира последното патување на 39 луѓе кои утрово беа пронајдени мртви во камион во индустриска зона во Есекс, обидувајќи се да го ...
ТРАМП БАРАЛ ДА СЕ ПУКА ВО НОЗЕТЕ НА МИГРАНТИТЕ И НА ГРАНИЦАТА ДА СЕ ИСКОПААТ РОВОВИ СО АЛИГАТОРИ, СЕ ВЕЛИ ВО НОВА КНИГА

ТРАМП БАРАЛ ДА СЕ ПУКА ВО НОЗЕТЕ НА МИГРАНТИТЕ И НА ГРАНИЦАТА ДА СЕ ИСКОПААТ РОВОВИ СО АЛИГАТОРИ, СЕ ВЕЛИ ВО НОВА КНИГА

Доналд Трамп предлагал на мигрантите да им се пука во нозе, се вели во новата книга што ја објавија двајца новинари на „Њујорк тајмс“. Книгата насл ...
ЕДЕН МИГРАНТ ЗАГИНА, 13 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА НА АВТОПАТОТ ДЕМИР КАПИЈА-НЕГОТИНО

ЕДЕН МИГРАНТ ЗАГИНА, 13 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКАТА НА АВТОПАТОТ ДЕМИР КАПИЈА-НЕГОТИНО

Еден мигрант загина, а 13 се повредени во синоќешната сообраќајна несреќа на автопатот Демир Капија-Неготино. Четворица од потешко повредените се прен ...
ИСТОШТЕНИ И РАЗРАНЕТИ НА НАД 40 СТЕПЕНИ, МИГРАНТИ СЕДУМ ДЕНА ПЕШАЧЕЛЕ ОД ГРЧКА ГРАНИЦА ДО ВЕЛЕС

ИСТОШТЕНИ И РАЗРАНЕТИ НА НАД 40 СТЕПЕНИ, МИГРАНТИ СЕДУМ ДЕНА ПЕШАЧЕЛЕ ОД ГРЧКА ГРАНИЦА ДО ВЕЛЕС

Седум дена на температури над 40 степени пешачела група од девет момчиња и мажи до 30-годишна возраст, кои влегле илегално преку границата со Грција. ...
ВО ВОЗИЛО НА СКОПЈАНЕЦ ПРОНАЈДЕНИ 48 МИГРАНТИ ОД АЗИЈА

ВО ВОЗИЛО НА СКОПЈАНЕЦ ПРОНАЈДЕНИ 48 МИГРАНТИ ОД АЗИЈА

Четириесет и осум мигранти се пронајдени во товарно возило со скопски регистарски ознаки во близина на валандовското село Грчиште. Полицијата објави д ...
1 2 3 8 10 / 71 НАПИСИ