Таг: мигранти

1 2 3 11 10 / 106 НАПИСИ
ДВАЈЦА МИГРАНТИ НОЌЕСКА ЗАГИНАА ПРЕГАЗЕНИ ОД ВОЗ КАЈ КЛИСУРА

ДВАЈЦА МИГРАНТИ НОЌЕСКА ЗАГИНАА ПРЕГАЗЕНИ ОД ВОЗ КАЈ КЛИСУРА

Двајца миграни ноќеска починале откако биле прегазени од воз, соопшти МВР. Несреќата се случил во близина на железничката станица Клисура. „На 29 ј ...
БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ МИГРАНТИ ОСТАВЕНИ ВО КАМИОН ВО ТЕКСАС ПОРАСНА НА 50

БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ МИГРАНТИ ОСТАВЕНИ ВО КАМИОН ВО ТЕКСАС ПОРАСНА НА 50

Сиромаштија и очај доведоа до смртта на најмалку 50 мигранти кои беа пронајдени оставени во камион близу Сан Антонио, Тексас, изјави мексиканскиот пре ...
ВО НАПУШТЕН КАМИОН ВО ТЕКСАС ПРОНАЈДЕНИ 46 ТЕЛА

ВО НАПУШТЕН КАМИОН ВО ТЕКСАС ПРОНАЈДЕНИ 46 ТЕЛА

Најмалку 46 луѓе се пронајдени мртви во напуштен камион на периферијата на Сан Антонио, Тексас. Уште 16 лица, од кои четири деца, се превезени во болн ...
ПОТОНА БРОД СО МИГРАНТИ ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ГРЦИЈА, ДЕСЕТИЦИ ИСЧЕЗНАТИ

ПОТОНА БРОД СО МИГРАНТИ ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ГРЦИЈА, ДЕСЕТИЦИ ИСЧЕЗНАТИ

Едно лице се удави, а десетици се водат како исчезнати откако потона брод со мигранти покрај грчкиот остров Фолегандрос во Егејското Море. Спасувачите ...
СЕ ПРЕВРТЕ КАМИОН СО МИГРАНТИ ВО МЕКСИКО, НАЈМАЛКУ 53 ЗАГИНАТИ

СЕ ПРЕВРТЕ КАМИОН СО МИГРАНТИ ВО МЕКСИКО, НАЈМАЛКУ 53 ЗАГИНАТИ

Најмалку 53 луѓе загинаа, а десетици се повредени откако се преврте камион во јужно Мексико. Во камионот имало повеќе од 100 луѓе, за кои властите каж ...
ЏОНСОН ЈА НАЛУТИ ФРАНЦИЈА ОТКАКО ЈА ПОВИКА ДА ГИ ВРАТИ МИГРАНТИТЕ КОИ ГО ПРЕМИНАЛЕ ЛА МАНШ

ЏОНСОН ЈА НАЛУТИ ФРАНЦИЈА ОТКАКО ЈА ПОВИКА ДА ГИ ВРАТИ МИГРАНТИТЕ КОИ ГО ПРЕМИНАЛЕ ЛА МАНШ

Францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманан го откажа состанокот со својата британска колешка Прити Пател откако Борис Џонсон јавно ја по ...
ЏОНСОН И МАКРОН ВЕТИЈА ДЕКА ЌЕ ГО ЗАПРАТ ШВЕРЦОТ НА ЛУЃЕ ОТКАКО НАЈМАЛКУ 27 МИГРАНТИ СЕ УДАВИЈА ВО ЛА МАНШ

ЏОНСОН И МАКРОН ВЕТИЈА ДЕКА ЌЕ ГО ЗАПРАТ ШВЕРЦОТ НА ЛУЃЕ ОТКАКО НАЈМАЛКУ 27 МИГРАНТИ СЕ УДАВИЈА ВО ЛА МАНШ

Велика Британија и Франција ветија дека ќе ги преземат сите можни мерки за да ги сопрат илегалните преминувања на Ла Манш откако најмалку 27 мигранти ...
ГРУПИ МИГРАНТИ ЈА УРНАЛЕ ОГРАДАТА И ВЛЕГЛЕ ВО ПОЛСКА, ПРЕМИЕРОТ МОРАВЈЕЦКИ ГО ОБВИНИ ПУТИН ЗА КРИЗАТА

ГРУПИ МИГРАНТИ ЈА УРНАЛЕ ОГРАДАТА И ВЛЕГЛЕ ВО ПОЛСКА, ПРЕМИЕРОТ МОРАВЈЕЦКИ ГО ОБВИНИ ПУТИН ЗА КРИЗАТА

Две големи групи мигранти успеале да се пробијат преку границата и да влезат од Белорусија во Полска, каде што ситуацијата веќе неколку дена е тензичн ...
ПОЛСКА ПРЕДУПРЕДИ НА МОЖНА ЕСКАЛАЦИЈА НА МИГРАНТСКАТА КРИЗА НА ГРАНИЦАТА СО БЕЛОРУСИЈА, ГЕРМАНИЈА ПОБАРА ПОМОШ ОД ЕУ

ПОЛСКА ПРЕДУПРЕДИ НА МОЖНА ЕСКАЛАЦИЈА НА МИГРАНТСКАТА КРИЗА НА ГРАНИЦАТА СО БЕЛОРУСИЈА, ГЕРМАНИЈА ПОБАРА ПОМОШ ОД ЕУ

Полска предупреди на можна вооружена ескалација на ситуацијата додека мигрантите продолжуваат да се собираат на нејзината источна граница со Белорусиј ...
МИГРАНТИ ОД МАРОКО СЕ СИМНАЛЕ ОД АВИОН И БЕГАЛЕ НИЗ ПИСТИТЕ ВО ПАЛМА ДЕ МАЈОРКА

МИГРАНТИ ОД МАРОКО СЕ СИМНАЛЕ ОД АВИОН И БЕГАЛЕ НИЗ ПИСТИТЕ ВО ПАЛМА ДЕ МАЈОРКА

Еден од најфреквентните аеродроми во Шпанија во петокот беше затворен речиси четири часа, откако мигранти се обиделе нелегално да влезат во земјата. А ...
1 2 3 11 10 / 106 НАПИСИ