Таг: Михаил Цветков

ЏАФЕРИ  ГО ОДЛОЖИ ГЛАСАЊЕТО ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ НА ПРАТЕНИКОТ НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ ДИМОВСКИ

ЏАФЕРИ ГО ОДЛОЖИ ГЛАСАЊЕТО ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ НА ПРАТЕНИКОТ НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ ДИМОВСКИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина седницата на која пратениците требаше да гласаат за симнување на имунитетот на  пратеникот на Соци ...
ЗАМРЗНАТ Е ИМОТОТ И СМЕТКИТЕ НА ЦВЕТКОВ, СПАСЕНОСКИ, ДЕЛЕВ И ДИМОВСКИ

ЗАМРЗНАТ Е ИМОТОТ И СМЕТКИТЕ НА ЦВЕТКОВ, СПАСЕНОСКИ, ДЕЛЕВ И ДИМОВСКИ

На барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција, замрзнат е имот и сметки на притворените ексминистри за земјоделие Михаил Цветков, А ...
ЕКСМИНИСТЕРОТ МИХАИЛ ЦВЕТКОВ И ЗАМЕНИКОТ ДЕЛЕВ ВО ПРИТВОР, ЉУПЧО ДИМОВСКИ СЕ ПОВИКУВА НА ПРАТЕНИЧКИОТ ИМУНИТЕТ

ЕКСМИНИСТЕРОТ МИХАИЛ ЦВЕТКОВ И ЗАМЕНИКОТ ДЕЛЕВ ВО ПРИТВОР, ЉУПЧО ДИМОВСКИ СЕ ПОВИКУВА НА ПРАТЕНИЧКИОТ ИМУНИТЕТ

На предлог на Обвинителството за организиран криминал и корупција за определување мерка притвор за четворицата уапсени бивши функционери, судија на пр ...
„ПОВАРДАРИЕ“ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЗА РЕКЕТ ПРЕД ИЗБОРИ

„ПОВАРДАРИЕ“ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЗА РЕКЕТ ПРЕД ИЗБОРИ

Винарската визба „Повардарие“ поднесе кривична пријава за измама и злоупотреба на службената положба и овластувања против поранешниот министер за земј ...
МИНОСКИ И ЦВЕТКОВ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ЛАЖАТ ЗА СУБВЕНЦИИТЕ, ПОБАРАА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЧКО

МИНОСКИ И ЦВЕТКОВ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ЛАЖАТ ЗА СУБВЕНЦИИТЕ, ПОБАРАА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЧКО

Струмичките земјоделци кои го блокираа патот кон Радовиш побараа Владата да престане со манипулациите со исплатата на субвенцитие. Тие со натоварени т ...
НЕМА СУБВЕНЦИИ ОТИ НЕМА ВЛАДА, СЕ ПРАВДА МИНИСТЕРОТ ЦВЕТКОВ

НЕМА СУБВЕНЦИИ ОТИ НЕМА ВЛАДА, СЕ ПРАВДА МИНИСТЕРОТ ЦВЕТКОВ

Министерот за земјоделие Михаил Цветков се правдаше пред фармерите од струмичко дека исплатата на субвенциите, бидејќи нема формирано нова влада. Тој ...
СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ОБЕДИНИЈА И НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ ПОРАДИ ДВОЈНО ПОНИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА НА ПИПЕРКАТА

СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ОБЕДИНИЈА И НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ ПОРАДИ ДВОЈНО ПОНИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА НА ПИПЕРКАТА

Струмичките земјоделци ќе излезат на протести доколку не се реализираат договорените откупни цени на градинарските индустриски култури посебно на црве ...
7 / 7 НАПИСИ