Таг: Миле Јанакиески

1 17 18 19187 / 187 НАПИСИ
СЈО МОЖЕ ПАК ДА БАРА ПРИТВОР ЗА ЈАНАКИЕСКИ И ЈАНКУЛОВСКА КАКО ДА НЕМАЛО АБОЛИЦИЈА

СЈО МОЖЕ ПАК ДА БАРА ПРИТВОР ЗА ЈАНАКИЕСКИ И ЈАНКУЛОВСКА КАКО ДА НЕМАЛО АБОЛИЦИЈА

Специјалното јавно обвинителство вели дека се уште ги нема добиено решенијата од Претседателот Иванов за повлекување на  на аболицијата за сите 56 пом ...
ШАРЕНИТЕ ПОРАЧАА: СО ОВАА ВЛАСТ ОДИМЕ ВО ПРОПАСТ

ШАРЕНИТЕ ПОРАЧАА: СО ОВАА ВЛАСТ ОДИМЕ ВО ПРОПАСТ

„Со оваа власт одиме во пропаст“ е мотото на вечерашниот протест на Шарената револуција. Оваа парола е испишана на главниот транспарент, на кој се зак ...
ТИГРЕСТИ ЛИСИЦИ ЗА МИЛЕ, ЧАТАЛОТ СО ТЕГНАЛО ЈА БОИ ВЛАДАТА

ТИГРЕСТИ ЛИСИЦИ ЗА МИЛЕ, ЧАТАЛОТ СО ТЕГНАЛО ЈА БОИ ВЛАДАТА

Кафезот со затворениците стигна пред Влада. Демонстрантите воделе посебна грижа за лисиците на рацете на аболицираните. Поранешниот министер за трансп ...
ОД АБОЛИЦИРАНИТЕ САМО ГРУЕВСКИ И ВЕЉАНОСКИ НА ЛИСТИТЕ ЗА ПРАТЕНИЦИ

ОД АБОЛИЦИРАНИТЕ САМО ГРУЕВСКИ И ВЕЉАНОСКИ НА ЛИСТИТЕ ЗА ПРАТЕНИЦИ

Од аболицираните високи функционери од ВМРО-ДПМНЕ и нивни соработници, само лидерот на партијата Никола Груевски и претседателот на Собранието Трајко ...

СУДСКА КОНТРАРЕВОЛУЦИЈА

1 Кога еднаш ќе заврши оваа фаза на развојот на македонската држава во едно сум сигурен.  Историјата ќе го памети Ѓорге Иванов како претседател кој им ...

АПСОЛУТНА НУЛА

  1 Освен избори на кои ВМРО-ДПМНЕ конечно ќе победи и ќе дојде на власт во Македонија, за излез од политичката криза најдобро е претседа ...
ОБЈАВЕНИ ОДЛУКИТЕ ВО СЛУЖБЕН ВЕСНИК,РЕКОРДЕР ПО ПОМИЛУВАЊА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ

ОБЈАВЕНИ ОДЛУКИТЕ ВО СЛУЖБЕН ВЕСНИК,РЕКОРДЕР ПО ПОМИЛУВАЊА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ

Трајко Вељаноски, Никола Груевски, Сашо Мијалков, Гордана Јанкуловска, Миле Јанакиески, Љупчо Тодоровски-Радникот, Мартин Протуѓер, Зоран Заев, Зоран ...
1 17 18 19187 / 187 НАПИСИ