Таг: министер

1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ
НЕ САКАМ ДА СЕДАМ НА ИСТА МАСА СО ДУИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ОД БЕСА АРЈАНИТ ХОЏА

НЕ САКАМ ДА СЕДАМ НА ИСТА МАСА СО ДУИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ОД БЕСА АРЈАНИТ ХОЏА

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа од Беса, вели дека не сака да седи на иста маса со ДУИ и нема да биде министер во ...
ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ГЕНЕРАЛ-МАЈОРОТ РИСТО ДАМЈАНОВСКИ, ПРВИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ВО САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ГЕНЕРАЛ-МАЈОРОТ РИСТО ДАМЈАНОВСКИ, ПРВИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ВО САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА

Од последици на ковид-19, вчера почина генерал-мајорот во пензија д-р Ристо Дамјановски, првиот министер за одбрана на самостојна Македонија, соопшти ...
МАКЕДОНСКАТА ВОЈСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРА СО КИНЕСКИ ВАКЦИНИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА ФЕНГХЕ

МАКЕДОНСКАТА ВОЈСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРА СО КИНЕСКИ ВАКЦИНИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА ФЕНГХЕ

Министерот за одбрана на Народна Република Кина, генералот Веи Фенгхе, кој денес е во официјална посета на земјава најави дека Армијата ќе може да се ...
АНТИКОРУПЦИСКА ОТВОРИ ПОСТАПКА ЗА ПРАТЕНИК, КОЈ ЗА УПРАВИТЕЛ НА НЕГОВАТА ФИРМА ПОСТАВИЛ БЛИСКО ЛИЦЕ

АНТИКОРУПЦИСКА ОТВОРИ ПОСТАПКА ЗА ПРАТЕНИК, КОЈ ЗА УПРАВИТЕЛ НА НЕГОВАТА ФИРМА ПОСТАВИЛ БЛИСКО ЛИЦЕ

Антикорупциската комисија на денешната седница отвори постапка против пратеник во Собранието, кој го променил управителството во неговата фирма, меѓут ...
ЕКСМИНИСТЕРОТ ГОРАН СУГАРЕСКИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА

ЕКСМИНИСТЕРОТ ГОРАН СУГАРЕСКИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА

Горан Сугарески е нов директор на Царинската управа. На денешната владина седница од директорската функција на Царина е разрешен Ѓоко Танасоски, а на ...
ПИТ БУТИЏИЏ ЌЕ БИДЕ ПРВИОТ ЈАВНО ДЕКЛАРИРАН ГЕЈ ВО АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА

ПИТ БУТИЏИЏ ЌЕ БИДЕ ПРВИОТ ЈАВНО ДЕКЛАРИРАН ГЕЈ ВО АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА

Пит Бутиџиџ ќе биде првиот јавно деклариран геј во американската влада, откако новоизбраниот претседател Џо Бајден најави дека ќе го назначи за минист ...
ГО ЗАГУБИВМЕ БАГЕ КОГА МУ ЈА ПРЕСЕКОА ПАПОЧНАТА ВРВЦА СО БИТОЛСКИОТ ТЕАТАР, ВЕЛАТ ТЕАТАРЏИИТЕ ЗА КОЛЕГАТА КОЈ ГО ПРОСЛАВИ ТЕАТАРОТ

ГО ЗАГУБИВМЕ БАГЕ КОГА МУ ЈА ПРЕСЕКОА ПАПОЧНАТА ВРВЦА СО БИТОЛСКИОТ ТЕАТАР, ВЕЛАТ ТЕАТАРЏИИТЕ ЗА КОЛЕГАТА КОЈ ГО ПРОСЛАВИ ТЕАТАРОТ

Македонскиот театар не го изгуби еден од најголемите вљубеници Благој Стефановски-Баге на 3 декември, на денот на неговата смрт, туку пред повеќе од д ...
ПРАТЕНИКОТ ФЛОРИН БЕСИМИ ОД ДУИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ МОЖЕН КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ОТИ БРАТ МУ ФАТМИР Е ПРЕДЛОЖЕН ЗА МИНИСТЕР

ПРАТЕНИКОТ ФЛОРИН БЕСИМИ ОД ДУИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ МОЖЕН КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ОТИ БРАТ МУ ФАТМИР Е ПРЕДЛОЖЕН ЗА МИНИСТЕР

Пратеникот од ДУИ Флорин Бесими од новиот парламентарен состав поднесе оставка. Оваа оставка тој ја образложи дека била донесена од морални принципи, ...
ЌЕ ИМА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ШТИП, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ КОЈ ЌЕ БИДЕ  НОВ МИНИСТЕР ЗА ТРАНСПОРТ И ВРСКИ

ЌЕ ИМА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ШТИП, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ КОЈ ЌЕ БИДЕ НОВ МИНИСТЕР ЗА ТРАНСПОРТ И ВРСКИ

Откако градоначалникот на Штип Благој Бочварски ќе ја преземе министерската функција во Министерството за транспорт и врски, Општината ќе добие в. д. ...
БОСАНСКИ МИНИСТЕР ПОЧИНА ОД КОВИД-19

БОСАНСКИ МИНИСТЕР ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Министер во федералната влада на Босна и Херцеговина почина од последиците на коронавирусот на 53 години. Салко Букваревиќ, кој беше министер за во ...
1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ