Таг: митинг

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ВЕТЕР И МАГЛА

ВЕТЕР И МАГЛА

Дојдовме до дереџе лекарите да дебатираат за бекатон плочки, а тие што ги редат плочките да мудруваат за вакцини и брисеви. ...
ДОКТОРИТЕ ЛАЖНО ПРИКАЖУВААТ ПОВЕЌЕ УМРЕНИ ОД КОВИД ЗА ДА ЗЕМАТ ПОВЕЌЕ ПАРИ, ТВРДИ ТРАМП

ДОКТОРИТЕ ЛАЖНО ПРИКАЖУВААТ ПОВЕЌЕ УМРЕНИ ОД КОВИД ЗА ДА ЗЕМАТ ПОВЕЌЕ ПАРИ, ТВРДИ ТРАМП

Американскиот претседател Доналд Трамп кажа дека докторите намерно ги зголемуваат бројките на починати од ковид-19 за да заработат повеќе пари, на пре ...
СЕДУММИНА ЗАВРШИЛЕ В БОЛНИЦА ОТКАКО СМРЗНАЛЕ ПО МИТИНГ НА ТРАМП

СЕДУММИНА ЗАВРШИЛЕ В БОЛНИЦА ОТКАКО СМРЗНАЛЕ ПО МИТИНГ НА ТРАМП

Стотици поддржувачи на Доналд Трамп со часови биле оставени на студено време на аеродромот во Омаха, Небраска, по завршувањето на неговиот предизборен ...
ВЕЛАТ ДЕКА СУМ ИМУН, БИ МОЖЕЛ СИТЕ ДА ВЕ БАКНАМ, КАЖА ТРАМП НА СВОЈОТ ПРВ МИТИНГ ПО ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС

ВЕЛАТ ДЕКА СУМ ИМУН, БИ МОЖЕЛ СИТЕ ДА ВЕ БАКНАМ, КАЖА ТРАМП НА СВОЈОТ ПРВ МИТИНГ ПО ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС

Доналд Трамп се врати во претседателската кампања помалку од две недели откако имаше позитивен тест за коронавирус. Илјадници луѓе се собраа на отворе ...
ТРАМП ПЛАНИРА ВИКЕНДОВ ДА ОДРЖИ МИТИНГ ИАКО СЀ УШТЕ НЕ СЕ ТЕСТИРАЛ ПОВТОРНО

ТРАМП ПЛАНИРА ВИКЕНДОВ ДА ОДРЖИ МИТИНГ ИАКО СЀ УШТЕ НЕ СЕ ТЕСТИРАЛ ПОВТОРНО

Доналд Трамп, кој сѐ уште заздравува од ковид-19, најави дека утре би можел да организира митинг во Флорида, додека продолжува да ги игнорира прашањат ...
50.000 ПРИВРЗАНИЦИ НА ЃУКАНОВИЌ СЕ СОБРАА ВО ПОДГОРИЦА ЗА ДА ЈА ОДБРАНАТ ЗЕМЈАТА

50.000 ПРИВРЗАНИЦИ НА ЃУКАНОВИЌ СЕ СОБРАА ВО ПОДГОРИЦА ЗА ДА ЈА ОДБРАНАТ ЗЕМЈАТА

Педесет илјади луѓе вечерва се собраа на централниот плоштад во Подгорица за да му изразат поддршка на досегашниот премиер Мило Ѓукановиќ, чија партиј ...
КАНЈЕ ВЕСТ НОСЕШЕ ПАНЦИР НА СВОЈОТ ПРВ ПРЕДИЗБОРЕН МИТИНГ И ДЕБАТИРАШЕ ЗА АБОРТУС

КАНЈЕ ВЕСТ НОСЕШЕ ПАНЦИР НА СВОЈОТ ПРВ ПРЕДИЗБОРЕН МИТИНГ И ДЕБАТИРАШЕ ЗА АБОРТУС

Канје Вест ја почна својата претседателска кампања со хаотичен митинг во Чарлстон, Јужна Каролина, каде што се појави во панцир и на долго дебатираше ...
„РОЛИНГ СТОУНС“ МУ СЕ ЗАКАНИ НА ТРАМП СО ТУЖБА ЗАШТО ЈА ПУШТА НЕЈЗИНАТА МУЗИКА НА МИТИНЗИ

„РОЛИНГ СТОУНС“ МУ СЕ ЗАКАНИ НА ТРАМП СО ТУЖБА ЗАШТО ЈА ПУШТА НЕЈЗИНАТА МУЗИКА НА МИТИНЗИ

„Ролинг стоунс“ го предупреди Доналд Трамп дека ќе се соочи со тужба доколку продолжи да ја користи нивната музика на предизборните митинзи. Ова ус ...
ТРАМП ОЧЕКУВАЛ МИЛИОН ЛУЃЕ НА МИТИНГОТ ВО ТУЛСА ОТКАКО ТИНЕЈЏЕРИ МАСОВНО СЕ ПРИЈАВУВАЛЕ ПРЕКУ СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА ТИКТОК

ТРАМП ОЧЕКУВАЛ МИЛИОН ЛУЃЕ НА МИТИНГОТ ВО ТУЛСА ОТКАКО ТИНЕЈЏЕРИ МАСОВНО СЕ ПРИЈАВУВАЛЕ ПРЕКУ СОЦИЈАЛНАТА МРЕЖА ТИКТОК

Кампањата на Доналд Трамп најави огромна маса народ на неговиот предизборен митинг во Тулса, што се одржа вчера, но тоа не се оствари. Стотици тинејџе ...
ИМ РЕКОВ НА МОИТЕ ЛУЃЕ ДА НАМАЛАТ СО ТЕСТИРАЊА ЗА КОРОНАВИРУС ЗАШТО БРОЈКИТЕ ИЗГЛЕДААТ ЛОШО, КАЖА ТРАМП НА ПОВРАТНИЧКИОТ МИТИНГ

ИМ РЕКОВ НА МОИТЕ ЛУЃЕ ДА НАМАЛАТ СО ТЕСТИРАЊА ЗА КОРОНАВИРУС ЗАШТО БРОЈКИТЕ ИЗГЛЕДААТ ЛОШО, КАЖА ТРАМП НА ПОВРАТНИЧКИОТ МИТИНГ

Доналд Трамп се врати во претседателската кампања одржувајќи го првиот митинг по 110 дена, но салата во Тулса (Оклахома) беше далеку од полна. Во п ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ