Таг: мнозинство

1 2 3 4 5 6 40 / 52 НАПИСИ
И БЕЗ СЕЛА ИМАМЕ МНОЗИНСТВО, АМА ТРЕБА ДА ГИ ЗАСУКАМЕ РАКАВИТЕ, НИ ТРЕБА ПОГОЛЕМО МНОЗИНСТВО, КАЖА ЗАЕВ

И БЕЗ СЕЛА ИМАМЕ МНОЗИНСТВО, АМА ТРЕБА ДА ГИ ЗАСУКАМЕ РАКАВИТЕ, НИ ТРЕБА ПОГОЛЕМО МНОЗИНСТВО, КАЖА ЗАЕВ

Дали Алијансата за Албанците ќе остане во Владата, според премиерот Зоран Заев не зависи само од него, туку и од лидерот на оваа партија Зијадин Села, ...
ДА ВИ НАЦРТАМ АКО НЕ РАЗБИРАТЕ ШТО ЗНАЧИ ИТНА ПОСТАПКА, ГИ ИСКАРА ЏАФЕРИ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВЛАСТА

ДА ВИ НАЦРТАМ АКО НЕ РАЗБИРАТЕ ШТО ЗНАЧИ ИТНА ПОСТАПКА, ГИ ИСКАРА ЏАФЕРИ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВЛАСТА

Претседателот на Собранието Талат Џафери ги искара пратениците од мнозинството оти не обезбедиле кворум за да се изгласаат измените на Законот за реал ...
ТЕРЕЗА МЕЈ ГО ЗАГУБИ МНОЗИНСТВОТО ВО ПАРЛАМЕНТОТ, НЕ ДАВА ОСТАВКА

ТЕРЕЗА МЕЈ ГО ЗАГУБИ МНОЗИНСТВОТО ВО ПАРЛАМЕНТОТ, НЕ ДАВА ОСТАВКА

Конзервативната партија на премиерката Тереза Меј го загуби мнозинството во британскиот парламент по вчерашните предвремени избори. Според повеќе од 9 ...
ПО ИВАНОВ, СЕГА БЕСА ЈА КОЧИ НОВАТА ВЛАДА

ПО ИВАНОВ, СЕГА БЕСА ЈА КОЧИ НОВАТА ВЛАДА

Има уште многу работа за формирање на нова стабилна влада. Иако најавено, може мнозинството да не стигне да ги договори сите детали за новата влада до ...
НОВАТА ВЛАДА ЌЕ СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА ФУНКЦИОНАЛНА ДРЖАВА, ВЕЛИ СПИКЕРОТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НОВАТА ВЛАДА ЌЕ СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА ФУНКЦИОНАЛНА ДРЖАВА, ВЕЛИ СПИКЕРОТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Со изборот на нова влада ќе се создадат услови за почеток на враќањето на функционална држава и самостојни институции, рече претседателот на Собраниет ...
ГРУЕВСКИ ГО ИЗГУБИ КРЕДИТОТ, ПОРАЧА ГЕРМАНСКАТА ВЛАДА

ГРУЕВСКИ ГО ИЗГУБИ КРЕДИТОТ, ПОРАЧА ГЕРМАНСКАТА ВЛАДА

Oткако е избран претседател на парламентот, сега конечно мора да се овозможи формирање нова влада, a Иванов мора да постапи согласно својата уставна о ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ПОЛИЦИЈАТА ДА ГО СПРЕЧИ НАСИЛСТВОТО ВО СОБРАНИЕТО

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ БАРА ПОЛИЦИЈАТА ДА ГО СПРЕЧИ НАСИЛСТВОТО ВО СОБРАНИЕТО

Народниот правобранител најостро го осудува  насилствата во Собранието врз пратениците и новинарските екипи, и ги повикува надлежните институции, особ ...
ХАН ГО ОСУДИ НАСИЛСТВОТО ВРЗ ПРАТЕНИЦИТЕ НА ПАРЛАМЕТАРНОТО МНОЗИНСТВО

ХАН ГО ОСУДИ НАСИЛСТВОТО ВРЗ ПРАТЕНИЦИТЕ НА ПАРЛАМЕТАРНОТО МНОЗИНСТВО

Еврокомесарот Јоханес Хан вечерва го осуди насилството врз пратениците од парламентарното мнозинство во Собранието, со пост на Твитер. “Го осудувам ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ДЕЖУРААТ ВО СОБРАНИЕ ДОДЕКА НЕ СИ ЗАМИНЕ МНОЗИНСТВОТО

ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ДЕЖУРААТ ВО СОБРАНИЕ ДОДЕКА НЕ СИ ЗАМИНЕ МНОЗИНСТВОТО

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ неделава дежураат за парламентарното мнозинство предводено од СДСМ да не може да влезе ненадејно во некоја од помалите собра ...
ОТВОРЕНИ СЕ СИТЕ МОЖНОСТИ ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, НАЈАВИ ЗАЕВ

ОТВОРЕНИ СЕ СИТЕ МОЖНОСТИ ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, НАЈАВИ ЗАЕВ

Избор на нов претседател од редот на оформеното мнозинство на Собранието ќе има и парламентарно мнозинство нема да дозволи претседавачот на конститути ...
1 2 3 4 5 6 40 / 52 НАПИСИ