Таг: мнозинство

1 3 4 5 6 50 / 52 НАПИСИ
НЕ ГО ТЕРОРИЗИРАЈТЕ МНОЗИНСТВОТО, ДОЗВОЛЕТЕ ДА СЕ ИЗБЕРЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, МУ НАЈАВИ ЗАЕВ НА ВЕЉАНОСКИ

НЕ ГО ТЕРОРИЗИРАЈТЕ МНОЗИНСТВОТО, ДОЗВОЛЕТЕ ДА СЕ ИЗБЕРЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, МУ НАЈАВИ ЗАЕВ НА ВЕЉАНОСКИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев побара од претседавачот на конститутивната седница Трајко Вељаноски да не го тероризира оформеното мнозинство, да го почиту ...
МНОЗИНСТВОТО ЌЕ БАРА ОД ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СОБРАНИЕТО ДА РАБОТИ НОН-СТОП

МНОЗИНСТВОТО ЌЕ БАРА ОД ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СОБРАНИЕТО ДА РАБОТИ НОН-СТОП

СДСМ од претседавачот на конститутивната седница Трајко Вељаноски ќе  побара на гласање да го стави предлогот Собранието континуирано да заседава се д ...
ГЕРМАНИЈА ПОРАЧУВА ИВАНОВ ВЕДНАШ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА

ГЕРМАНИЈА ПОРАЧУВА ИВАНОВ ВЕДНАШ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА

Германија смета дека претседателот Ѓорге Иванов треба веднаш да го даде мандатот за влада и да се стави крај на блокадата во Македонија, изјави минист ...
ПАРТИЈАТА НА ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР РУТЕ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ

ПАРТИЈАТА НА ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР РУТЕ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ

Партијата на  холандскиот премиер Марк Руте има освоено најмногу пратенички места на парламентарните избори, велат првите излезни анкети по гласањето. ...
НОВОТО МНОЗИНСТВО ЌЕ ПОБАРА ОД ВЕЉАНОСКИ ДО ПЕТОК ДА ГО СВИКА СОБРАНИЕТО

НОВОТО МНОЗИНСТВО ЌЕ ПОБАРА ОД ВЕЉАНОСКИ ДО ПЕТОК ДА ГО СВИКА СОБРАНИЕТО

Новото парламентарно мнозинство зад коe стојат 67 пратенички потписи прави план за избор на претседател на Собранието за да се одблокира работата на и ...
АХМЕТИ И СЕЛА НА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ, КАСАМИ ОД БЕСА НЕ ДОЈДЕ, ЗАЕВ ЧЕКА ОДГОВОР

АХМЕТИ И СЕЛА НА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ, КАСАМИ ОД БЕСА НЕ ДОЈДЕ, ЗАЕВ ЧЕКА ОДГОВОР

Лидерот на ДУИ Али Ахмети и претседателот на Движењето за реформи на ДПА (ДР-ДПА) Зијадин Села денеска се среќаваат во Скопје на консултации за формир ...
ВИТАНОВ НА ЉУБЧО НЕ МОЖЕ ДА ОДЛУЧУВА ЗА ВОЛЈАТА НА СТРУМИЧАНИ, ВЕЛИ СДСМ СТРУМИЦА

ВИТАНОВ НА ЉУБЧО НЕ МОЖЕ ДА ОДЛУЧУВА ЗА ВОЛЈАТА НА СТРУМИЧАНИ, ВЕЛИ СДСМ СТРУМИЦА

„Не може Мето Витанов да одлучува за 18. 400 грагани кои својот глас на последните локални избори га дадоа за коалицијатана СДСМ, каде тој речиси чети ...
ВМРО-ДПМНЕ СО СОВЕТНИКОТ НА ВМРО-НП ЈА ПРЕЗЕДЕ ВЛАСТА ВО ОПШТИНА СТРУМИЦА

ВМРО-ДПМНЕ СО СОВЕТНИКОТ НА ВМРО-НП ЈА ПРЕЗЕДЕ ВЛАСТА ВО ОПШТИНА СТРУМИЦА

Советникот Мето Витанов од ВМРО-НП премина во советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, со што СДСМ го загуби мнозинството во Советот на Општина Струмица. Ова ...
ИВАНОВ Е НЕБИТЕН АКО ПРАТЕНИЦИТЕ САМИ СОБЕРАТ МНОЗИНСТВО

ИВАНОВ Е НЕБИТЕН АКО ПРАТЕНИЦИТЕ САМИ СОБЕРАТ МНОЗИНСТВО

Сосема е неважно дали претседателот на државата Ѓорге Иванов ќе го додели или не мандатот за формирање на влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев, или пак ...
СОБРАНИЕТО НЕМА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ИВАНОВ НЕ СМЕЕ НИ ДА ПАТУВА НИ ДА СЕ РАЗБОЛИ

СОБРАНИЕТО НЕМА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ИВАНОВ НЕ СМЕЕ НИ ДА ПАТУВА НИ ДА СЕ РАЗБОЛИ

Македонија 13-ти ден нема функционално Собрание, бидејќи нема претседател кој според Уставот е единствениот кој може да свика седница. Поради тоа, ако ...
1 3 4 5 6 50 / 52 НАПИСИ