Таг: модуларна

1 2 10 / 15 НАПИСИ
НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТВОРИ ШТИПСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА ОТИ 15 ДОКТОРИ И МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ СЕ БОЛНИ ОД КОВИД

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТВОРИ ШТИПСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА ОТИ 15 ДОКТОРИ И МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ СЕ БОЛНИ ОД КОВИД

Поради тоа што 15 доктори и сестри се позитивни на ковид-19, можностите за евентуално реактивирање на модуларната болница во Штип се сведени на миниму ...
ТЕТОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ГО ДОБИ ПРЕВОДОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА

ТЕТОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ГО ДОБИ ПРЕВОДОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА

Основното јавно обвинителство од Тетово го доби преводот од германски јазик на извештајот од истрагата за пожарот во тетовската модуларен ковид-центар ...
ПОВТОРНО СЕ ОТВОРА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА ПОРАДИ ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД-19

ПОВТОРНО СЕ ОТВОРА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА ПОРАДИ ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД-19

Состојбата со коронавирусот во Гевгелија драстично е влошена, констатираа членовите на Општинскиот кризен штаб откако рапидно се зголеми бројот на хос ...
ДВА МЕСЕЦА НЕМА ОДГОВОР ЗОШТО ИЗГОРЕ МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

ДВА МЕСЕЦА НЕМА ОДГОВОР ЗОШТО ИЗГОРЕ МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Изминаа точно два месеца откако на 8 септември веерта во катастрофалниот пожар во модуларната ковид болница во Тетово загинаа 14 лица, 14 беа спасени, ...
РУСКОВСКА ДАЛА НАРЕДБА УТРЕ ДА Ѝ СЕ ДАДЕ ЦЕЛОКУПНАТА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ЈАВНИТЕ НАБАВКИ ЗА МОДУЛАРНИТЕ БОЛНИЦИ

РУСКОВСКА ДАЛА НАРЕДБА УТРЕ ДА Ѝ СЕ ДАДЕ ЦЕЛОКУПНАТА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ЈАВНИТЕ НАБАВКИ ЗА МОДУЛАРНИТЕ БОЛНИЦИ

По катастрофалниот пожар со 14 жртви што се случи синоќа во Kовид-центарот во Тетовската болница, обвинителката за организиран криминал и корупција Ви ...
14 ЗАГИНАТИ И 12 ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

14 ЗАГИНАТИ И 12 ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Вкупно 14 лица загинаа, а 12 се на лекување во Тетовската болница и се надвор од животна опасност, во вчерашниот пожар во модуларниот Ковид-центар во ...
ПЕТ ОБВИНИТЕЛИ ЦЕЛА НОЌ БАРАА ТРАГИ ВО ИЗГОРЕНИОТ МОДУЛАРЕН КОВИД-ЦЕНТАР ВО ТЕТОВО СО НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

ПЕТ ОБВИНИТЕЛИ ЦЕЛА НОЌ БАРАА ТРАГИ ВО ИЗГОРЕНИОТ МОДУЛАРЕН КОВИД-ЦЕНТАР ВО ТЕТОВО СО НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

Тројца обвинители од Тетово и двајца од Скопското обвинителство итно отворија истрага и работеа ноќва, а ќе работат и во следните денови на местото на ...
ДОСЕГА ПОТВРДЕНИ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

ДОСЕГА ПОТВРДЕНИ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Десет загинати досега се потврдени во пожарот кој го зафати модуларниот Ковид-центар во Тетово  околу 21 часот,  но бројката може да порасне, соопшти ...
СЕ НАПОЛНИ МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ШТИП, 70 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ СЕ НА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА

СЕ НАПОЛНИ МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ШТИП, 70 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ СЕ НА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА

Изминатава недела во Штип постојано се зголемува бројот на новозаболените од ковид-19.  Ако продолжи дневниот тренд на хоспитализирани, може да се оче ...
75-ГОДИШНИК БОЛЕН ОД КОВИД-19 ИЗБЕГАЛ ОД МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП И НАЈДЕН Е МРТОВ ВО БЛИЗИНА

75-ГОДИШНИК БОЛЕН ОД КОВИД-19 ИЗБЕГАЛ ОД МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП И НАЈДЕН Е МРТОВ ВО БЛИЗИНА

Службите на Клиничката болница во Штип синоќа се вдале во потрага по еден побегнат пациент со ковид-19, кој подоцна бил најден мртов во непосредна бли ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ