Таг: Могила

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ПОЛОВИНА БИТОЛА, КАКО И ДЕЛОВИ ОД ОПШТИНИТЕ НОВАЦИ И МОГИЛА БЕЗ ВОДА, ПРИВАТНА ФИРМА СКИНА ЕДНА ОД ГЛАВНИТЕ ВОДОВОДНИ ЦЕВКИ

ПОЛОВИНА БИТОЛА, КАКО И ДЕЛОВИ ОД ОПШТИНИТЕ НОВАЦИ И МОГИЛА БЕЗ ВОДА, ПРИВАТНА ФИРМА СКИНА ЕДНА ОД ГЛАВНИТЕ ВОДОВОДНИ ЦЕВКИ

Половина Битола сосе централното подрачје, како и делови од соседните општини Новаци и Могила се без вода откако при интервенција на инфраструктура на ...
СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ОД МОГИЛА ГУБАТ ОД НАСТАВА ОТИ НЕМААТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ И МОРА САМИ ДА ПЛАЌААТ ДА СТИГНАТ ДО ШКОЛО

СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ОД МОГИЛА ГУБАТ ОД НАСТАВА ОТИ НЕМААТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ И МОРА САМИ ДА ПЛАЌААТ ДА СТИГНАТ ДО ШКОЛО

Учениците од пелагониската Општина Могила кои учат средно училиште во Битола се оставени без бесплатен школски превоз, а од некои села нема ни редовна ...
ВМРО-ДПМНЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ ВО ПЕЛАГОНИСКИТЕ ОПШТИНИ НОВАЦИ И МОГИЛА

ВМРО-ДПМНЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ ВО ПЕЛАГОНИСКИТЕ ОПШТИНИ НОВАЦИ И МОГИЛА

Стевче Стевановски од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на пелагониската Општина Новаци, која и на овие избори беше лидер по излезност со 72,71%. Стев ...
УЧЕНИЦИТЕ ОД БИТОЛСКОТО СЕЛО ИВАЊЕВЦИ ЈА ПРЕТВОРИЈА УЧИЛНИЦАТА ВО БАЈКАТА „ДЕВОЈЧЕТО СО КРИБРИТЧИЊАТА“

УЧЕНИЦИТЕ ОД БИТОЛСКОТО СЕЛО ИВАЊЕВЦИ ЈА ПРЕТВОРИЈА УЧИЛНИЦАТА ВО БАЈКАТА „ДЕВОЈЧЕТО СО КРИБРИТЧИЊАТА“

Куќички од кибритчиња и други материјали направија четвртоооделенците од Основното училиште „Кочо Рацин“ во село Ивањевци, Могила, за девојчето со киб ...
ИЗБИРАЧКИ ОДБОРИ ОД БИТОЛА И МОГИЛА ИМААТ ПРОБЛЕМИ СО ПОПОЛНУВАЊЕ НА АПЛИКАЦИЈАТА ЗА ИЗЛЕЗНОСТ

ИЗБИРАЧКИ ОДБОРИ ОД БИТОЛА И МОГИЛА ИМААТ ПРОБЛЕМИ СО ПОПОЛНУВАЊЕ НА АПЛИКАЦИЈАТА ЗА ИЗЛЕЗНОСТ

Триесетина избирачки одбори од општина Битола и уште неколку од Могила имаат проблеми со пополнувањето на апликацијата од која се регистрира излезност ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ОД МОГИЛА ФАТЕН СО ТРАКТОР НАТОВАРЕН ДРВА ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ОД МОГИЛА ФАТЕН СО ТРАКТОР НАТОВАРЕН ДРВА ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Полицијата викендов го привела Оливер Ристески, претседател на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Могила, кој според полицискиот билтен, заедно со д ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД МОГИЛА СО МЕХАНИЗАЦИЈА СЕ ВКЛУЧИЈА ВО ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА УЛИЦИТЕ

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД МОГИЛА СО МЕХАНИЗАЦИЈА СЕ ВКЛУЧИЈА ВО ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА УЛИЦИТЕ

Земјоделците од Општина Могила доброволно со сопствена механизација се вклучија во дезинфекција на улиците во населените места за заштита од корнавиру ...
СО ПРЕГОРЕНО МАСЛО ГО ИСПРСКАЛЕ УЧИЛИШТЕТО ВО СЕЛО БЕРАНЦИ

СО ПРЕГОРЕНО МАСЛО ГО ИСПРСКАЛЕ УЧИЛИШТЕТО ВО СЕЛО БЕРАНЦИ

Вандали со прегорено масло синоќа го испрскале подрачното основно училиште „Кочо Рацин“ во село Беранци, Општина Могила. Оштетени се фасадата, влезнат ...
ПРЕТХОДНАТА НА СЕГАШНАТА ВЛАСТ Ѝ ЈА НАТОВАРИ ТОПЛИФИКАЦИЈАТА НА БИТОЛА

ПРЕТХОДНАТА НА СЕГАШНАТА ВЛАСТ Ѝ ЈА НАТОВАРИ ТОПЛИФИКАЦИЈАТА НА БИТОЛА

Во Општина Битола, покрај најавената гасификација ќе мора да се спроведе и топлификација, проект на претходната власт, поради меѓународен договор што ...
ОПШТИНА МОГИЛА ПРОГЛАСИ ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ПОРАДИ НЕВРЕМЕТО СО ГРАД

ОПШТИНА МОГИЛА ПРОГЛАСИ ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ПОРАДИ НЕВРЕМЕТО СО ГРАД

Општина Могила веќе прогласи елементарна непогода во шест села погодени од лошото невреме со врнежи од град, што предизвика големи штети кај тутунот, ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ