Таг: МОСТ

1 2 3 4 9 20 / 90 НАПИСИ
ИСЕЧЕНИ ЕЛЕКТРИЧНИ КАБЛИ НА МОСТОТ КАЈ НЕРЕЗИ, ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛИ СТАНУВА ЗБОР ЗА САБОТАЖА

ИСЕЧЕНИ ЕЛЕКТРИЧНИ КАБЛИ НА МОСТОТ КАЈ НЕРЕЗИ, ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛИ СТАНУВА ЗБОР ЗА САБОТАЖА

Градот Скопје заедно со Oпштина Карпош денеска поднесоа пријава против непознат сторител поради оштетување на јавен имот и саботажа, откако на Железни ...
ДАНЕЛА ВЕЛИ ПРОФЕСОРИТЕ ОД ГРАДЕЖЕН ФАКУЛТЕТ СЕ САМОНАРЕЧЕНИ ЕКСПЕРТИ, ТВРДИ ДЕКА ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ СЕ ВЕШТАЧИ, А НЕ КАЖУВА ОД КОГО

ДАНЕЛА ВЕЛИ ПРОФЕСОРИТЕ ОД ГРАДЕЖЕН ФАКУЛТЕТ СЕ САМОНАРЕЧЕНИ ЕКСПЕРТИ, ТВРДИ ДЕКА ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ СЕ ВЕШТАЧИ, А НЕ КАЖУВА ОД КОГО

Градоначалничката Данела Арсовска професорите и деканот на Градежен факултет ги нарече самонаречени експерти кои давале паушални изјави во медиумите в ...
МОСТОТ КАЈ СКОПСКА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ДОДЕКА НЕ СЕ САНИРА, А НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА САНАЦИЈА Е МОЖНА, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

МОСТОТ КАЈ СКОПСКА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ДОДЕКА НЕ СЕ САНИРА, А НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА САНАЦИЈА Е МОЖНА, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

Мостот „Беласица“ од скопската Железничка станица до ТЦ „Ист гејт“ е затворен целосно и ќе биде пуштен откако Град Скопје ќе ја утврди состојбата во к ...
СИНОЌА СЕ ЗАПАЛИ МОСТОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ЗАТВОРЕН Е ЗА СООБРАЌАЈ

СИНОЌА СЕ ЗАПАЛИ МОСТОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ЗАТВОРЕН Е ЗА СООБРАЌАЈ

Синоќа се запали мостот „Белесица“ кај Железничката станица во Скопје. Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) велат дека на бројот 112 околу полноќ ...
МОСТОТ ВО АЕРОДРОМ, ЗА КОЈ АРСОВСКА РЕЧЕ ЌЕ БИДЕ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА, ЌЕ СЕ ДОГРАДИ КОГА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ГИ РЕШАТ МЕЃУСЕБНИТЕ СУДСКИ СПОРОВИ

МОСТОТ ВО АЕРОДРОМ, ЗА КОЈ АРСОВСКА РЕЧЕ ЌЕ БИДЕ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА, ЌЕ СЕ ДОГРАДИ КОГА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ГИ РЕШАТ МЕЃУСЕБНИТЕ СУДСКИ СПОРОВИ

Уште не се гради мостот и булеварот АСНОМ кој треба да ги поврзе скопските населби Аеродром и Керамидница. Изградбата на мостот која ја почна ексградо ...
УКРАИНЦИТЕ ОШТЕТИЈА КЛУЧЕН МОСТ КОН ОКУПИРАНИОТ МЕЛИТОПОЛ, КОЈ Е СЛЕДНА ЦЕЛ НА КИЕВ

УКРАИНЦИТЕ ОШТЕТИЈА КЛУЧЕН МОСТ КОН ОКУПИРАНИОТ МЕЛИТОПОЛ, КОЈ Е СЛЕДНА ЦЕЛ НА КИЕВ

Украинските сили оштетиле клучен мост кон окупираниот јужен град Мелитопол, кој е можна следна цел на Киев во овој регион. Преминот преку реката Молоч ...
НАЈМАЛКУ 60 ЗАГИНАТИ ОТКАКО ПРОПАДНА ПЕШАЧКИ МОСТ ВО ИНДИЈА

НАЈМАЛКУ 60 ЗАГИНАТИ ОТКАКО ПРОПАДНА ПЕШАЧКИ МОСТ ВО ИНДИЈА

Најмалку 60 луѓе загинаа откако пешачки мост пропадна во западната индиска провинција Гуџарат. Стотици луѓе паднаа во реката Мачу во градот Морбин. ...
ОВА Е САМО ПОЧЕТОК, КАЖА СОВЕТНИК НА ЗЕЛЕНСКИ ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА НА КРИМСКИОТ МОСТ

ОВА Е САМО ПОЧЕТОК, КАЖА СОВЕТНИК НА ЗЕЛЕНСКИ ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА НА КРИМСКИОТ МОСТ

Советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Михајло Подолјак, објави порака на социјалните мрежи по експлозијата на Кримскиот мост, наре ...
КЛУЧНИОТ МОСТ МЕЃУ КРИМ И РУСИЈА СЕРИОЗНО ОШТЕТЕН ПО ГОЛЕМА ЕКСПЛОЗИЈА

КЛУЧНИОТ МОСТ МЕЃУ КРИМ И РУСИЈА СЕРИОЗНО ОШТЕТЕН ПО ГОЛЕМА ЕКСПЛОЗИЈА

Мостот Керч од Русија до Крим е сериозно оштетен од голема експлозија на делот за железнички сообраќај. Според видеата и фотографиите од социјалните м ...
10 МЕСЕЦИ ПО ПОПЛАВИТЕ ЗАПОЧНА САНАЦИЈАТА НА МОСТОТ НА РЕКАТА БРЕГАЛНИЦА КАЈ СЕЛОТО ДОЛНИ БАЛВАН

10 МЕСЕЦИ ПО ПОПЛАВИТЕ ЗАПОЧНА САНАЦИЈАТА НА МОСТОТ НА РЕКАТА БРЕГАЛНИЦА КАЈ СЕЛОТО ДОЛНИ БАЛВАН

По оштетувањето на мостот на реката Брегалница кај селото Долни Балван што се случи пред 10 месеци од големите поплави што ја зафати Источна Македониј ...
1 2 3 4 9 20 / 90 НАПИСИ