Таг: МОСТ

1 2 3 4 5 6 40 / 54 НАПИСИ
МОСТОТ КАЈ БАШИНО СЕЛО ВО ВЕЛЕС ИТНО ТРЕБА ДА СЕ САНИРА, ПОКАЖАА ИСПИТУВАЊАТА НА СТАБИЛНОСТА

МОСТОТ КАЈ БАШИНО СЕЛО ВО ВЕЛЕС ИТНО ТРЕБА ДА СЕ САНИРА, ПОКАЖАА ИСПИТУВАЊАТА НА СТАБИЛНОСТА

На мостот кај Башино Село итно му е потребна санација, покажале резултатите од испитувањето на стабилноста на мостот на Заводот за испитување на матер ...
КИНА ГО ОТВОРИ НАЈДОЛГИОТ МОСТ НА СВЕТОТ, ЌЕ ЈА СЛЕДИ И РАБОТАТА НА СРЦЕТО НА ВОЗАЧИТЕ

КИНА ГО ОТВОРИ НАЈДОЛГИОТ МОСТ НА СВЕТОТ, ЌЕ ЈА СЛЕДИ И РАБОТАТА НА СРЦЕТО НА ВОЗАЧИТЕ

Кинескиот претседател Шји Џинпинг денеска го пушти во употреба најдолгиот поморски мост на светот, девет години откако почна да се гради. Вклучувај ...
НАДОЈДЕНАТА ЦРНА ГО ОШТЕТИ МОСТОТ КАЈ СТОБИ И ГО ПРЕКИНА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ДО СОЛУН

НАДОЈДЕНАТА ЦРНА ГО ОШТЕТИ МОСТОТ КАЈ СТОБИ И ГО ПРЕКИНА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ДО СОЛУН

Надојдената река Црна била причина што на 29 септември железничкиот мост кај археолошкиот локалитет Стоби е сериозно оштетен, поради што од тогаш желе ...
НАРЕДНАТА ЕСЕН ЌЕ ИМАМЕ ПРОЕКТ ЗА ИЗГРАДБА НА ТУНЕЛИТЕ ПОД КАЛЕ, КАЖА ШИЛЕГОВ КОЈ ДЕНЕС НАЈАВИ СТАРТ НА ПРОЕКТОТ

НАРЕДНАТА ЕСЕН ЌЕ ИМАМЕ ПРОЕКТ ЗА ИЗГРАДБА НА ТУНЕЛИТЕ ПОД КАЛЕ, КАЖА ШИЛЕГОВ КОЈ ДЕНЕС НАЈАВИ СТАРТ НА ПРОЕКТОТ

Најдоцна до септември 2019 ќе биде готов проктот за изградба на тунелите под Кале, по што ќе се распише тендер за изведувач. Градоначалникот Петре Шил ...
МОСТОТ НА ВАРДАР НА ВЛЕЗОТ ВО ВЕЛЕС Е ВО ЛОША СОСТОЈБА, ОПШТИНАТА НЕМА ПАРИ ЗА САНАЦИЈА

МОСТОТ НА ВАРДАР НА ВЛЕЗОТ ВО ВЕЛЕС Е ВО ЛОША СОСТОЈБА, ОПШТИНАТА НЕМА ПАРИ ЗА САНАЦИЈА

Загрижена за состојба на мостот на реката Вардар кај Башино Село, на влезот во Велес од правец на Скопје, локалната власт на Велес побара да се испита ...
„ВИДОВМЕ МОЛЊА КАКО УДИРА ВО МОСТОТ И ПОТОА СЕ УРНА“ – НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО ЏЕНОВА

„ВИДОВМЕ МОЛЊА КАКО УДИРА ВО МОСТОТ И ПОТОА СЕ УРНА“ – НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО ЏЕНОВА

Бројот на загинати во денешното уривање на мостот Моранди во Џенова се зголеми на 35, но властите стравуваат дека ова не е конечна бројка. Десетици ...
НАЈМАЛКУ 22 ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА МОСТОТ ВО ЏЕНОВА, СЕ ОЧЕКУВА БРОЈКАТА ДА РАСТЕ

НАЈМАЛКУ 22 ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА МОСТОТ ВО ЏЕНОВА, СЕ ОЧЕКУВА БРОЈКАТА ДА РАСТЕ

Дваесетина луѓе загинаа во уривањето на 100 метри високиот мост Моранди во близина на Џенова, што се наоѓа на главниот автопат што ги поврзува Италија ...
СЕ УРНА 100 МЕТРИ ВИСОК МОСТ ВО ЏЕНОВА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА ИМА ЖРТВИ

СЕ УРНА 100 МЕТРИ ВИСОК МОСТ ВО ЏЕНОВА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА ИМА ЖРТВИ

Клучен мост се урна во близина на италијанскиот град Џенова, соопшти полицијата, и се стравува дека под урнатините има луѓе и автомобили. Мостот, кој ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ЌЕ ГРАДИ МОСТ НА ПАТОТ ОД ШИПКОВИЦА КОН БРОДЕЦ

ОПШТИНА ТЕТОВО ЌЕ ГРАДИ МОСТ НА ПАТОТ ОД ШИПКОВИЦА КОН БРОДЕЦ

Општина Тетово и Бирото за регионален развој на Република Македонија потпишаа договор со кој ќе се гради мост на патот од село Шипковица кон село Брод ...
МОСТОТ НЕМА ДА СЕ УРИВА, ЌЕ СЕ ДОГРАДИ БЕЗ ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО ЗА 3,1 МИЛИОНИ ЕВРА, ОДЛУЧИ ШИЛЕГОВ

МОСТОТ НЕМА ДА СЕ УРИВА, ЌЕ СЕ ДОГРАДИ БЕЗ ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО ЗА 3,1 МИЛИОНИ ЕВРА, ОДЛУЧИ ШИЛЕГОВ

Мостот на Вардар на кој што требаше да стои панорамското тркало ќе се доградува. Скопскиот градоначалник Петре Шилегов за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека од ...
1 2 3 4 5 6 40 / 54 НАПИСИ