Таг: МОСТ

1 3 4 5 6 50 / 54 НАПИСИ
ШИЛЕГОВ НАЈАВИ НОВ МОСТ ОД АЕРОДРОМ ДО САЕМ, ЌЕ СЕ УРИВААТ 100 ОБЈЕКТИ

ШИЛЕГОВ НАЈАВИ НОВ МОСТ ОД АЕРОДРОМ ДО САЕМ, ЌЕ СЕ УРИВААТ 100 ОБЈЕКТИ

Град Скопје ќе гради нов мост со кој населбата Аеродром преку Керамидница ќе се поврзе со општина Гази Баба, најави денес градоначалникот на Скопје, П ...
СЕ УРНА НОВООТВОРЕН МОСТ ВО МАЈАМИ, ИМА ПОВЕЌЕ ЗАГИНАТИ

СЕ УРНА НОВООТВОРЕН МОСТ ВО МАЈАМИ, ИМА ПОВЕЌЕ ЗАГИНАТИ

Повеќе луѓе загинале, откако се урна новоизграден пешачки мост на Меѓународниот универзитет Флорида во Мајами. Деветсто и педесет тони тежок мост, ...
МОСТОВИТЕ И ГАЛИИТЕ ВО ВАРДАР ЗА ТРЕТИНА ГО ЗГОЛЕМУВААТ РИЗИКОТ ОД ПОПЛАВИ, ПОКАЖА СТУДИЈА НА УНДП

МОСТОВИТЕ И ГАЛИИТЕ ВО ВАРДАР ЗА ТРЕТИНА ГО ЗГОЛЕМУВААТ РИЗИКОТ ОД ПОПЛАВИ, ПОКАЖА СТУДИЈА НА УНДП

Мостовите и бродовите во Вардар за третина ја намалиле проточноста на реката. Ова го покажува студијата за намалување на ризикот од поплави во Скопје ...
ШИЛЕГОВ ВО ДИЛЕМА – И ЗА УРИВАЊЕ И ЗА ДОГРАДБА НА МОСТОТ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО МУ ТРЕБААТ 4,5 – 5 МИЛИОНИ ЕВРА

ШИЛЕГОВ ВО ДИЛЕМА – И ЗА УРИВАЊЕ И ЗА ДОГРАДБА НА МОСТОТ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО МУ ТРЕБААТ 4,5 – 5 МИЛИОНИ ЕВРА

Властите на Град Скопје уште не знаат што ќе прават со мостот за панорамското тркало во реката Вардар, што го имаше смислено поранешниот премиер Никол ...
НОВИОТ МОСТ НА ПЕНА Е ОПАСНОСТ ЗА ПОПЛАВА ВО ТЕТОВО

НОВИОТ МОСТ НА ПЕНА Е ОПАСНОСТ ЗА ПОПЛАВА ВО ТЕТОВО

При крај е изградбата на новиот мост на реката Пена во Тетово, лоциран веднаш до градскиот архив и полициската станица. Но иако мостот уште не е доизг ...
СПЕЦИЈАЛНИ ТЕЛЕФОНИ ЗА ПРИЈАВА НА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

СПЕЦИЈАЛНИ ТЕЛЕФОНИ ЗА ПРИЈАВА НА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Вкупно 1.814.644 гласачи денеска од 7 до 19 часот ќе може да гласаат за идниот градоначалник и за членовите на советите на општините во коишто живеат. ...
НЕВРЕМЕТО ГО ОДНЕСЕ МОСТОТ ВО ПОРОЈ, СЕЛАНИТЕ БАРААТ ИТНА ПОМОШ

НЕВРЕМЕТО ГО ОДНЕСЕ МОСТОТ ВО ПОРОЈ, СЕЛАНИТЕ БАРААТ ИТНА ПОМОШ

Вчерашното кракотрајно невреме кое попладнето го зафати Тетово и околината повторно им причини штети и проблеми на жителите на село Порој. Околу четир ...
НОВАТА ВЛАДА ЌЕ СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА ФУНКЦИОНАЛНА ДРЖАВА, ВЕЛИ СПИКЕРОТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НОВАТА ВЛАДА ЌЕ СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА ФУНКЦИОНАЛНА ДРЖАВА, ВЕЛИ СПИКЕРОТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Со изборот на нова влада ќе се создадат услови за почеток на враќањето на функционална држава и самостојни институции, рече претседателот на Собраниет ...
ВЛАДАТА ГО КОНТРОЛИРА СОБРАНИЕТО, ПОКАЖА АНАЛИЗАТА НА „МОСТ“

ВЛАДАТА ГО КОНТРОЛИРА СОБРАНИЕТО, ПОКАЖА АНАЛИЗАТА НА „МОСТ“

Само седум  отсто од вкупниот број донесени закони (365) во Собранието се предложени од пратеници, и тоа исклучиво од владејачкото мнозинство (освен з ...
ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Еден човек загина, а петмина се повредени во Италија, кога денеска падна мост врз прометен пат. Мостот, во провинцијата Леко близу Милано, падна кога ...
1 3 4 5 6 50 / 54 НАПИСИ