Таг: МОСТ

1 2 3 4 5 10 30 / 91 НАПИСИ
10 МЕСЕЦИ ПО ПОПЛАВИТЕ ЗАПОЧНА САНАЦИЈАТА НА МОСТОТ НА РЕКАТА БРЕГАЛНИЦА КАЈ СЕЛОТО ДОЛНИ БАЛВАН

10 МЕСЕЦИ ПО ПОПЛАВИТЕ ЗАПОЧНА САНАЦИЈАТА НА МОСТОТ НА РЕКАТА БРЕГАЛНИЦА КАЈ СЕЛОТО ДОЛНИ БАЛВАН

По оштетувањето на мостот на реката Брегалница кај селото Долни Балван што се случи пред 10 месеци од големите поплави што ја зафати Источна Македониј ...
УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ОНЕСПОСОБИЛА УШТЕ ЕДЕН КЛУЧЕН МОСТ ВО ХЕРСОН

УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ОНЕСПОСОБИЛА УШТЕ ЕДЕН КЛУЧЕН МОСТ ВО ХЕРСОН

Украинската војска објави дека онеспособила уште еден мост што е клучен за руските окупациски сили во јужниот регион Херсон. Таа додаде дека мостот на ...
ГРАД СКОПЈЕ ПРОДОЛЖИ СО ГРАДБА НА МОСТОТ НА ЉУБЉАНСКА, ЗА КОЈ АРСОВСКА РЕЧЕ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВИ ОТИ ИМА МНОГУ ИМОТНО-ПРАВНИ СПОРОВИ

ГРАД СКОПЈЕ ПРОДОЛЖИ СО ГРАДБА НА МОСТОТ НА ЉУБЉАНСКА, ЗА КОЈ АРСОВСКА РЕЧЕ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВИ ОТИ ИМА МНОГУ ИМОТНО-ПРАВНИ СПОРОВИ

Град Скопје продолжи со изградбата на мостот од улицата Љубљанска до улицата Скупи, кој лани во август почна да го гради ексградоначалникот Петре Шиле ...
СВЕЧЕНО ОТВОРЕН ПЕЉЕШКИ МОСТ, КОЈ ГИ СПОИ ДВАТА ДЕЛА ОД ХРВАТСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, ГО ГРАДЕА КИНЕЗИ СО ЕВРОПСКИ ПАРИ

СВЕЧЕНО ОТВОРЕН ПЕЉЕШКИ МОСТ, КОЈ ГИ СПОИ ДВАТА ДЕЛА ОД ХРВАТСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, ГО ГРАДЕА КИНЕЗИ СО ЕВРОПСКИ ПАРИ

Пељешки мост, најголемиот проект во Хрватска финансиран од Европската Унија, свечено беше отворен синоќа, а редовниот промет преку мостот кој го поврз ...
НА ВАРДАР КАЈ БАШИНО СЕЛО ЌЕ СЕ ГРАДИ НОВ МОСТ, НЕМА ДА СЕ РЕКОНСТУРИРА ПОСТОЈНИОТ

НА ВАРДАР КАЈ БАШИНО СЕЛО ЌЕ СЕ ГРАДИ НОВ МОСТ, НЕМА ДА СЕ РЕКОНСТУРИРА ПОСТОЈНИОТ

Нема да се реконструира мостот кај Башино Село, туку ќе се гради нов. Ова е одговорот кој министерот за транспорт и врски Благој Бочварски го даде во ...
УТРЕ ПОЧНУВА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА МОСТОТ ВО БИТОЛА, ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ДО КРАЈОТ НА МАЈ, ВЕЛИ ОПШТИНАТА

УТРЕ ПОЧНУВА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА МОСТОТ ВО БИТОЛА, ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ДО КРАЈОТ НА МАЈ, ВЕЛИ ОПШТИНАТА

Утре започнува реконструкцијата на мостот над реката Драгор кај битолскиот Безистен, кој е еден од најфреквентните, а не е во функција од ноември мина ...
АРСОВСКА ЗА МОСТОТ ВО АЕРОДРОМ РЕЧЕ ЌЕ ДЕКА БИДЕ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА, А СЕГА ВЕЛИ ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ВО АПРИЛ, БУЛЕВАРОТ НИЗ КЕРАМИДНИЦА ДОГОДИНА

АРСОВСКА ЗА МОСТОТ ВО АЕРОДРОМ РЕЧЕ ЌЕ ДЕКА БИДЕ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБА, А СЕГА ВЕЛИ ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ВО АПРИЛ, БУЛЕВАРОТ НИЗ КЕРАМИДНИЦА ДОГОДИНА

Мостот во Аеродрoм ќе биде готов во април, а булеварот АСНОМ кој ќе минува низ Керамидница догодина, кажа денеска градоначалничката Данела Арсовска. С ...
МОСТОТ НА БРЕГАЛНИЦА КАЈ СЕЛОТО ДОЛНИ БАЛВАН ЌЕ ПАДНЕ, А ВОЗАЧИТЕ ГИ ТРГААТ БАРИКАДИТЕ И МИНУВААТ

МОСТОТ НА БРЕГАЛНИЦА КАЈ СЕЛОТО ДОЛНИ БАЛВАН ЌЕ ПАДНЕ, А ВОЗАЧИТЕ ГИ ТРГААТ БАРИКАДИТЕ И МИНУВААТ

Како последица на поплавите што се случија во декември минатата година, попушти еден од главните средишни носачи на мостот на реката Брегалница кај се ...
ПО ЕДНА НЕДЕЛА ЗАВРШИ БЛОКАДАТА НА КЛУЧНИОТ МОСТ КОЈ ГИ ПОВРЗУВА КАНАДА И САД

ПО ЕДНА НЕДЕЛА ЗАВРШИ БЛОКАДАТА НА КЛУЧНИОТ МОСТ КОЈ ГИ ПОВРЗУВА КАНАДА И САД

Најпрометниот копнен граничен премин во Северна Америка денеска повторно се отвори по речиси еднонеделната блокада од страна на демонстрантите кои се ...
РОТЕРДАМ ЌЕ РАЗМОНТИРА ИСТОРИСКИ МОСТ ЗА ДА МОЖЕ ДА ПОМИНЕ НОВАТА ЈАХТА НА ЏЕФ БЕЗОС

РОТЕРДАМ ЌЕ РАЗМОНТИРА ИСТОРИСКИ МОСТ ЗА ДА МОЖЕ ДА ПОМИНЕ НОВАТА ЈАХТА НА ЏЕФ БЕЗОС

Властите на Ротердам потврдија дека ќе размонтираат историски мост за да може да помине новата суперјахта на основачот на „Амазон“, Џеф Безос. Луксузн ...
1 2 3 4 5 10 30 / 91 НАПИСИ