Таг: МРТВ

1 2 10 / 17 НАПИСИ
МРТВ ГИ ПОНИШТУВА КОНКУРСИТЕ НА КОИ РИСТО БОМБАТА ДОБИ 36.000 ЕВРА, А ЃОРЃИ КРСТЕВСКИ 12.000

МРТВ ГИ ПОНИШТУВА КОНКУРСИТЕ НА КОИ РИСТО БОМБАТА ДОБИ 36.000 ЕВРА, А ЃОРЃИ КРСТЕВСКИ 12.000

Македонската радио телевизија ќе ги поништи двата конкурси од 2017 година за финансирање на песни според Законот за поддршка на домашната музичка прод ...
РИСТО БОМБАТА ДОБИ ДРЖАВНИ СУБВЕНЦИИ ЗА 11 ПЕСНИ ВРЕДНИ 36.000 ЕВРА

РИСТО БОМБАТА ДОБИ ДРЖАВНИ СУБВЕНЦИИ ЗА 11 ПЕСНИ ВРЕДНИ 36.000 ЕВРА

Композиторот, текстописец и аранжер Кристијан Габроски, познат како Ристо Бомбата, доби пари за 11 песни, пејачот и композитор Ѓорѓи Крстевски за чети ...
ВЛАДАТА ОТСЕГА ЌЕ СЕ РЕКЛАМИРА САМО НА МРТВ И СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

ВЛАДАТА ОТСЕГА ЌЕ СЕ РЕКЛАМИРА САМО НА МРТВ И СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Владата на денешната седница донесе одлука за стопирање на владините реклами на комерцијалните радиодифузери и печатени медиуми, билборди и интернет п ...
ЈАВНИОТ СЕРВИС МРТВ НЕ ВРШЕЛ ПРЕНОС ОД ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ОТИ ВЛАДАТА НЕ ПОБАРАЛА, ТВРДИ ГЛАВНИОТ УРЕДНИК РАТАЈКОВСКИ

ЈАВНИОТ СЕРВИС МРТВ НЕ ВРШЕЛ ПРЕНОС ОД ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ОТИ ВЛАДАТА НЕ ПОБАРАЛА, ТВРДИ ГЛАВНИОТ УРЕДНИК РАТАЈКОВСКИ

По завршувањето на церемониите за пречек на премиерот на Република Бугарија и членовите на бугарската влада и на потпишувањето на историскиот договор ...
ВЛАДАТА ЌЕ СЕ РЕКЛАМИРА САМО НА МРТВ БЕСПЛАТНО

ВЛАДАТА ЌЕ СЕ РЕКЛАМИРА САМО НА МРТВ БЕСПЛАТНО

Владата нема да троши пари од буџетот за реклами, бидејќи сè што ќе има потреба да го презентира пред јавноста ќе го направи на јавниот сервис бесплат ...
БЕЗ ОГЛАС

БЕЗ ОГЛАС

1 Во Илинденскиот говор претседателот Ѓорге Иванов порача дека секоја генерација жртвувала по нешто. И побара оваа генерација да се жртвува така што ќ ...
НАД 20 КАНДИДАТИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ НА ОГЛАСОТ НА СДСМ ЗА ЧЛЕНОВИ НА АД ХОК ТЕЛОТО И ЗА УРЕДНИК НА МРТВ

НАД 20 КАНДИДАТИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ НА ОГЛАСОТ НА СДСМ ЗА ЧЛЕНОВИ НА АД ХОК ТЕЛОТО И ЗА УРЕДНИК НА МРТВ

Над 20 кандидати се пријавиле на огласот на СДСМ за членови на ад хок телото за следење на медиумите за време на изборите и за главен и одговорен уред ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЏАБЕ ЈА ШАРАШЕ МРТВ, ПАРТИИТЕ ЌЕ ГО ДОГОВАРААТ ГЛАВНИОТ УРЕДНИК

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЏАБЕ ЈА ШАРАШЕ МРТВ, ПАРТИИТЕ ЌЕ ГО ДОГОВАРААТ ГЛАВНИОТ УРЕДНИК

Вистински реформи во медиумите според стандардите на Европската унија, четирите партии потписници на ланскиот договор од Пржино, ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ ...
РЕФОРМИ ВО МЕДИУМИТЕ ДУРИ ПОСЛЕ ИЗБОРИТЕ

РЕФОРМИ ВО МЕДИУМИТЕ ДУРИ ПОСЛЕ ИЗБОРИТЕ

Партиите потписнички на Договорот од Пржино не успеаја да се договорат околу реформи во медиумите. Тие ќе треба да се прават шест месеци после изборит ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ