Таг: музика

1 2 10 / 15 НАПИСИ
НЕВЕСТАТА ДА НЕ НОСИ ВЕНЧАНИЦА, СВАДБИ СЕ ПРАВАТ И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА, СО ФИСКАЛНИ СМЕТКИ ЗА СЕКОЈА МАСА

НЕВЕСТАТА ДА НЕ НОСИ ВЕНЧАНИЦА, СВАДБИ СЕ ПРАВАТ И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА, СО ФИСКАЛНИ СМЕТКИ ЗА СЕКОЈА МАСА

Свадби, крштевки и други веселби со жива музика секој викенд се организираат и покрај забраната донесена со Уредба на Владата поради коронавирусот.  П ...
ДВАЈЦА ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН ВО ОХРИДСКИ ХОТЕЛ КАЗНЕТИ ОТИ ОТИШЛЕ НА МУЗИКА КАЈ ДРУГ ВО СОБА

ДВАЈЦА ВО ДРЖАВЕН КАРАНТИН ВО ОХРИДСКИ ХОТЕЛ КАЗНЕТИ ОТИ ОТИШЛЕ НА МУЗИКА КАЈ ДРУГ ВО СОБА

Двајца сместени во државен карантин заради заштита од коронавирус во хотел во Охрид се казнети оти отишле во друга соба да слушаат музика. Двајцата, е ...
ОСКАРОВЕЦОТ ХАНС ЦИМЕР ЌЕ ЈА КОМПОНИРА МУЗИКАТА ЗА НОВИОТ ЏЕЈМС БОНД НА ТРИ МЕСЕЦИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА

ОСКАРОВЕЦОТ ХАНС ЦИМЕР ЌЕ ЈА КОМПОНИРА МУЗИКАТА ЗА НОВИОТ ЏЕЈМС БОНД НА ТРИ МЕСЕЦИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА

Германскиот композитор и оскаровец Ханс Цимер, најпознат по музиката за „Гладијатор“, „Пирати од Карибите“, „Кралот лав“, ќе ја компонира музиката за ...
КАЈ НАС НЕМА ПОСЕБНИ И НЕПОСЕБНИ ТАНЧАРИ, СИТЕ СЕ ЕДНАКВИ И ТАКА ИМА РЕЗУЛТАТИ, ВЕЛAТ ОД „ЕУРЕКА“,  ПРВОТО ТАНЦОВО ИНКЛУЗИВНО СТУДИО

КАЈ НАС НЕМА ПОСЕБНИ И НЕПОСЕБНИ ТАНЧАРИ, СИТЕ СЕ ЕДНАКВИ И ТАКА ИМА РЕЗУЛТАТИ, ВЕЛAТ ОД „ЕУРЕКА“, ПРВОТО ТАНЦОВО ИНКЛУЗИВНО СТУДИО

Членовите на танцовото студио „Еурека“ минатиот месец добија аплаузи и честитки од британскиот принц Едвард, за нивната изведба на претставата за вр ...
80-ГОДИШНАТА ДИЏЕЈКА ВИКА Е ЅВЕЗДА НА ЗАБАВИТЕ ВО ПОЛСКА

80-ГОДИШНАТА ДИЏЕЈКА ВИКА Е ЅВЕЗДА НА ЗАБАВИТЕ ВО ПОЛСКА

Со црвен кармин и слушалки, на светкави чевли на платформа, 80-годишната диџејка Вика стои зад нејзиниот пулт и пушта музика во голем клуб во Варшава. ...
ЈА ДОБЛИЖИВМЕ ЕВРОПСКАТА МУЗИКА ДО КИНЕСКАТА ПУБЛИКА, ВЕЛИ МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА ПО ДВОНЕДЕЛНАТА ТУРНЕЈА

ЈА ДОБЛИЖИВМЕ ЕВРОПСКАТА МУЗИКА ДО КИНЕСКАТА ПУБЛИКА, ВЕЛИ МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА ПО ДВОНЕДЕЛНАТА ТУРНЕЈА

Македонската филхрамонија ја заврши двонеделната турнеја во Кина, каде одржаа седум концерти во седум градови. Оркестарот, под диригентство на Јерухам ...
ПОЧИНА АРЕТА ФРЕНКЛИН, ЛЕГЕНДАРНАТА КРАЛИЦА НА СОУЛ МУЗИКАТА

ПОЧИНА АРЕТА ФРЕНКЛИН, ЛЕГЕНДАРНАТА КРАЛИЦА НА СОУЛ МУЗИКАТА

Арета Френклин, кралицата на соул музиката која стана првата жена што влезе во Рокенрол холот на славните, почина во Детроит на 76 години. Легендарнат ...
ВЛАДАТА ЌЕ ПРАВИ ЗАБАВА ВО 15 ГРАДА ЗА ПОКАНАТА ОД НАТО

ВЛАДАТА ЌЕ ПРАВИ ЗАБАВА ВО 15 ГРАДА ЗА ПОКАНАТА ОД НАТО

Владата в сабота организира забава во 15 града по повод добивањето покана од НАТО да станеме 30-та членка, најави премиерот Зоран Заев од Брисел. „ ...
ВЕЛЕШКАТА ЧАЛГИЈА СВИРИ НА ПОГРЕБИ ПО АМАНЕТ НА ПОКОЈНИКОТ

ВЕЛЕШКАТА ЧАЛГИЈА СВИРИ НА ПОГРЕБИ ПО АМАНЕТ НА ПОКОЈНИКОТ

Тогаш кога солзите сами течат, во Велес имало случаи на гробот од покојниот да се пее, да се свири и да се игра. Не од радост, туку да се исполни аман ...
ОД ОВОШЈЕ И ЦВЕЌЕ СЕ ПРАВЕШЕ МУЗИКА НА САЕМОТ ЗА КРЕАТИВЦИ ВО БИТОЛА

ОД ОВОШЈЕ И ЦВЕЌЕ СЕ ПРАВЕШЕ МУЗИКА НА САЕМОТ ЗА КРЕАТИВЦИ ВО БИТОЛА

Учениците од Државното музичко училиште во соработка со Американското катче успеаја на денешниот Саем на креативци во Битола од овошје и цвеќиња да со ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ