Таг: надворешни работи

ПОЧИНА ИЛИНКА МИТРЕВА, ПОРАНЕШНА ПРАТЕНИЧКА И МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ПОЧИНА ИЛИНКА МИТРЕВА, ПОРАНЕШНА ПРАТЕНИЧКА И МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Илинка Митрева, поранешна пратеничка од редовите на СДСМ и министерка за надворешни работи, почина вчера во Скопје, соопшти партијата. Имаше 72 години ...
КУРТИ ГО ПРЕДЛОЖИ ЕКСКАНДИДАТОТ ЗА МАКЕДОНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ БЛЕРИМ РЕКА ЗА КОСОВСКИ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

КУРТИ ГО ПРЕДЛОЖИ ЕКСКАНДИДАТОТ ЗА МАКЕДОНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ БЛЕРИМ РЕКА ЗА КОСОВСКИ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Лидерот на косовското Движење за самоопределување Албин Курти, најави дека ќе го предложи универзитетскиот професор и поранешен македонски амбасадор Б ...
2 / 2 НАПИСИ