Таг: напад од куче

ГЕРМАНЕЦ ЌЕ ДОБИЕ ОТШТЕТА ОТКАКО СЕ ПОВРЕДИЛ ВО ОБИД ДА ИЗБРКА КУЧЕ КОЕ САКАЛО ДА СИ ИГРА

ГЕРМАНЕЦ ЌЕ ДОБИЕ ОТШТЕТА ОТКАКО СЕ ПОВРЕДИЛ ВО ОБИД ДА ИЗБРКА КУЧЕ КОЕ САКАЛО ДА СИ ИГРА

Џогер кој се повредил обидувајќи се да избрка куче  ќе добие компензација, пресуди судот во Германија, иако неговиот сопственик тврдел дека тоа само с ...
СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ВЕЛЕШАНИ КАСНАТИ ОД КУЧЕ, 10 ЗАЛОВЕНИ КУЧИЊА СЕ ВДОМЕНИ ВО АНГЛИЈА

СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ВЕЛЕШАНИ КАСНАТИ ОД КУЧЕ, 10 ЗАЛОВЕНИ КУЧИЊА СЕ ВДОМЕНИ ВО АНГЛИЈА

Се намалува бројот на напади на кучиња врз велешани, велат од локалната власт, а со тоа и на доставени пријави за барање надомест. „Изминатите два ...
2 / 2 НАПИСИ