Таг: напад со нож

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ТРОЈЦА УБИЕНИ ВО НАПАД СО НОЖ ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ВИРЦБУРГ

ТРОЈЦА УБИЕНИ ВО НАПАД СО НОЖ ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ВИРЦБУРГ

Три лица се убиени во напад со нож во Вирцбург во германската покраина Баварија. Полицијата кажа дека има и петмина повредени. Напаѓачот е фатен и пр ...
ПЕТМИНА ИЗБОДЕНИ СО НОЖ ВО ЏАМИЈА ВО ТИРАНА, ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ ДЕКА НАПАЃАЧОТ ИМАЛ МЕНТАЛНИ ПРОБЛЕМИ

ПЕТМИНА ИЗБОДЕНИ СО НОЖ ВО ЏАМИЈА ВО ТИРАНА, ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ ДЕКА НАПАЃАЧОТ ИМАЛ МЕНТАЛНИ ПРОБЛЕМИ

Албанската полиција се обидува да го утврди мотивот на вчерашниот напад во џамија во Тирана, кога петмина беа избодени со нож. Триесет и четиригодишн ...
НАПАЃАЧОТ КОЈ УБИ ДВЕ ЛИЦА НА ЛОНДОНСКИ МОСТ БИЛ НА УСЛОВНА СЛОБОДА ОТКАКО БИЛ ЗАТВОРЕН ЗА ТЕРОРИЗАМ

НАПАЃАЧОТ КОЈ УБИ ДВЕ ЛИЦА НА ЛОНДОНСКИ МОСТ БИЛ НА УСЛОВНА СЛОБОДА ОТКАКО БИЛ ЗАТВОРЕН ЗА ТЕРОРИЗАМ

Напаѓачот кој вчера со нож уби две лица на Лондонски мост е исламски екстремист и поранешен затвореник кој имал обвиненија поврзани со тероризам. П ...
ДВЕ ЛИЦА УБИЕНИ СО НОЖ НА ЛОНДОНСКИ МОСТ, ПОЛИЦИЈАТА ГО ОПИША НАПАДОТ КАКО ТЕРОРИЗАМ

ДВЕ ЛИЦА УБИЕНИ СО НОЖ НА ЛОНДОНСКИ МОСТ, ПОЛИЦИЈАТА ГО ОПИША НАПАДОТ КАКО ТЕРОРИЗАМ

Две лица се убиени во нападот со нож што се случи на Лондонски мост, при што напаѓачот е убиен од полицијата. Лондонската полиција го окарактеризир ...
ЧЕТВОРИЦА ПОЛИЦАЈЦИ УБИЕНИ ВО НАПАДОТ СО НОЖ ВО ПАРИЗ

ЧЕТВОРИЦА ПОЛИЦАЈЦИ УБИЕНИ ВО НАПАДОТ СО НОЖ ВО ПАРИЗ

Четворица полицајци се убиени со нож во седиштето на француската полиција во Париз, објавија тамошните медиуми. Напаѓачот, за кој беше кажано дека ...
СЕДУММИНА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ПО НАПАД СО НОЖ ВО ПАРИЗ

СЕДУММИНА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ПО НАПАД СО НОЖ ВО ПАРИЗ

Седум луѓе се тешко повредени, откако ги нападна човек со нож и со железна шипка во францускиот главен град Париз. Нападот се случил пред 23 часот, на ...
МАЖ СО НОЖ ИЗБОДЕ ДЕСЕТ ЛУЃЕ ВО АВТОБУС ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ЛИБЕК

МАЖ СО НОЖ ИЗБОДЕ ДЕСЕТ ЛУЃЕ ВО АВТОБУС ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ЛИБЕК

Маж вооружен со нож нападна патници во преполн автобус во германскиот град Либек, при што повреди десетмина. Триесет и четиригодишниот напаѓач е уа ...
АВСТРИЕЦ ЗАСТРЕЛАН ОТКАКО СО НОЖ УПАДНА ВО БЕРЛИНСКАТА КАТЕДРАЛА

АВСТРИЕЦ ЗАСТРЕЛАН ОТКАКО СО НОЖ УПАДНА ВО БЕРЛИНСКАТА КАТЕДРАЛА

Германската полиција застрела Австриец кој со нож упадна во берлинската катедрала, но овој инцидент не се третира како терористички чин. Педесет и ...
УБИЕНИ ДВЕ ЖЕНИ ВО МАРСЕЈ ВО ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

УБИЕНИ ДВЕ ЖЕНИ ВО МАРСЕЈ ВО ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

Две жени денес се убиени во францускиот град Марсеј. Тие биле нападнати на железничката станица во градот, каде маж ги прободел со нож и при тоа извик ...
НАПАДОТ СО НОЖ ВО ТУРКУ Е ТЕРОРИЗАМ, ПОТВРДИ ФИНСКАТА ПОЛИЦИЈА

НАПАДОТ СО НОЖ ВО ТУРКУ Е ТЕРОРИЗАМ, ПОТВРДИ ФИНСКАТА ПОЛИЦИЈА

Нападот со нож во финскиот град Турку во кој што двајца загинаа и осуммина се повредени се третира како терористички акт, соопшти финската полиција. И ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ