Таг: напад

1 12 13 14139 / 139 НАПИСИ
„ЈАС СУМ ГЕРМАНЕЦ“, ВИКАЛ НАПАЃАЧОТ ВО МИНХЕН

„ЈАС СУМ ГЕРМАНЕЦ“, ВИКАЛ НАПАЃАЧОТ ВО МИНХЕН

Според видео што се појави во медиумите, еден од напаѓачите во Минхен е снимен на покрив од зграда и вика: „Јас сум Германец“, и зборува за некаков тр ...
МИНХЕН БЛОКИРАН, МАСОВНА ПОТЕРА ПО ТЕРОРИСТИТЕ

МИНХЕН БЛОКИРАН, МАСОВНА ПОТЕРА ПО ТЕРОРИСТИТЕ

Најмалку шетмина загинаа, а тројца се повредени се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата и рече дека нападот го трет ...
НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА ЗАГИНАТИ ВО НАПАДОТ ВО МИНХЕН

НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА ЗАГИНАТИ ВО НАПАДОТ ВО МИНХЕН

Најмалку шестмина загинаа и многумина се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата. Според очевидци има тројца напаѓачи ...
СО СЕКИРА ПОВРЕДИЛ 20-МИНА ВО ВОЗ ВО ГЕРМАНИЈА

СО СЕКИРА ПОВРЕДИЛ 20-МИНА ВО ВОЗ ВО ГЕРМАНИЈА

Над 20 луѓе се повредени во Германија кога ги нападна  човек со секира во воз, објавија германските медиуми. Во тек е полициска операција со хеликопте ...
НАПАЃАЧОТ ОД НИЦА – ТЕРОРИСТ ИЛИ МЕНТАЛНО БОЛЕН?

НАПАЃАЧОТ ОД НИЦА – ТЕРОРИСТ ИЛИ МЕНТАЛНО БОЛЕН?

Возачот на камионот кој уби 84 луѓе во нападот во францускиот град Ница е Тунизиецот со француско државјанство Мухамед Лауаеж-Булел (31). Околу 202  л ...
ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ СО НОЖ НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО МИНХЕН

ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ СО НОЖ НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО МИНХЕН

Неколку луѓе се повредени откако биле нападнати со нож на една железничка станица во предградието на Минхен, потрдија германски официјални лица за Бав ...
ИДЕНТИФИКУВАНИ БОМБАШИТЕ САМОУБИЈЦИ ОД АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

ИДЕНТИФИКУВАНИ БОМБАШИТЕ САМОУБИЈЦИ ОД АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

Брисел, 23 март, 2016 - (META) Двајцата бомбаши самоубијци што го извршија нападот на бриселскиот аеродром се идентификувани како браќата Ел Баркау, к ...
НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО БРИСЕЛ

НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО БРИСЕЛ

Брисел, 22 март, 2016 - (META) Серија експлозии од утринава се случија во Брисел, Белгија, во кои, според последните информации, најмалку 17 лица заги ...
БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРИСЕЛ СЕ ИСКАЧИ НА 34 ЛИЦА

БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРИСЕЛ СЕ ИСКАЧИ НА 34 ЛИЦА

Брисел, 22 март, 2016 - (META) Белгискиот јавен сервис „Ве-ер-те“ објави дека е зголемен бројот на жртвите во нападите во Брисел и оти тој се искачил ...
1 12 13 14139 / 139 НАПИСИ