Таг: напад

1 11 12 13 14 15 16 130 / 152 НАПИСИ
КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

Јавни личности од културата, истакнати уметници од сите области се во првите редови на граѓанските иницијативи што во име на „одбрана на Македонија“ с ...
САНКЦИИТЕ ЗА ПОЛИТИЧАРИ СЕРИОЗНО СЕ РАЗГЛЕДУВААТ, НАВЕСТИ ХОЈТ ЈИ

САНКЦИИТЕ ЗА ПОЛИТИЧАРИ СЕРИОЗНО СЕ РАЗГЛЕДУВААТ, НАВЕСТИ ХОЈТ ЈИ

Заканите за санкции кон одредени политичари во Македонија кои го блокираат демократскиот процес се можност што сериозно се разгледува, навести денеска ...
ИМАМЕ ДОКАЗИ ДЕКА НАПАЃАЧИТЕ НА СОБРАНИЕТО СЕ ВРАБОТЕНИ ВО ЈАВНА  АДМИНИСТРАЦИЈА, КРИМИНАЛЦИ И УБИЈЦИ, ТВРДИ СДСМ И ПОКАЖА СЛИКИ

ИМАМЕ ДОКАЗИ ДЕКА НАПАЃАЧИТЕ НА СОБРАНИЕТО СЕ ВРАБОТЕНИ ВО ЈАВНА  АДМИНИСТРАЦИЈА, КРИМИНАЛЦИ И УБИЈЦИ, ТВРДИ СДСМ И ПОКАЖА СЛИКИ

  „Од снимките, граѓаните масовно ги препознаваат извршителите на Груевски, Мијалков, Чавков и на Велјановски. Сите до еден им беа познати на ...
ДОДЕКА МВР БАРА ПРИТВОР ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НАСТАПИ ВО СЛЕПЧЕ

ДОДЕКА МВР БАРА ПРИТВОР ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НАСТАПИ ВО СЛЕПЧЕ

Актерот Владо Јовановски, кој e меѓу лицата за кои МВР бара притвор поради организирање на протестите и нападот на Собранието во четвртокот, денеска н ...
ИТНА ИСТРАГА ЗА ОДГОВОРНОСТ НА ПОЛИЦИЈАТА И РАКОВОДСТВОТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, БАРА ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ

ИТНА ИСТРАГА ЗА ОДГОВОРНОСТ НА ПОЛИЦИЈАТА И РАКОВОДСТВОТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, БАРА ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ

Осудувајќи го насилството и барајќи одговорност за сторителите, Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија побара одговорност за по ...
СТОКОВНАТА КУЌА СЕ ИЗВИНИ ОТИ САКАЛА СО ПОПУСТ ДА ЈА ПРОДАВА ОШТЕТЕНАТА СТОКА ОД НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ

СТОКОВНАТА КУЌА СЕ ИЗВИНИ ОТИ САКАЛА СО ПОПУСТ ДА ЈА ПРОДАВА ОШТЕТЕНАТА СТОКА ОД НАПАДОТ ВО СТОКХОЛМ

  Шведската стоковна куќа во Стокхолм во која што во петокот удри украден камион со пиво, при што четири лица загинаа, а 15 се повредени, дене ...
ПРОДОЛЖУВААТ НАПАДИТЕ ВРЗ НОВИНАРИТЕ, МВР УШТЕ НЕ ФАТИЛО НИЕДЕН НАПАЃАЧ

ПРОДОЛЖУВААТ НАПАДИТЕ ВРЗ НОВИНАРИТЕ, МВР УШТЕ НЕ ФАТИЛО НИЕДЕН НАПАЃАЧ

Продолжуваат нападите врз новинарите. По нападот на новинарската екипа на порталот А1он во вторникот пред завршувањето на протестот  организиран од гр ...
ФАТЕН УБИЕЦОТ НА 39 ЛУЃЕ ВО НОВОГОДИШНИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ НОЌЕН КЛУБ

ФАТЕН УБИЕЦОТ НА 39 ЛУЃЕ ВО НОВОГОДИШНИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ НОЌЕН КЛУБ

Полицијата го фатила осомничениот убиец на 39 луѓе во ноќниот клуб за време на новогодишната прослава во Истанбул, јавија турските медиуми. Приватн ...
ПЕТ МРТВИ ВО НАПАД НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА

ПЕТ МРТВИ ВО НАПАД НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА

Еден човек пукал на аеродромот во Форт Лодердејл на Флорида при што уби 5-мина, а рани 8, пред да биде уапсен, соопшти полицијата. Аеродромот ги запре ...
НАПАЃАЧОТ ВО ИСТАНБУЛ НЕ БИЛ ОБЛЕЧЕН КАКО ДЕДО МРАЗ, ВЕЛИ ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР

НАПАЃАЧОТ ВО ИСТАНБУЛ НЕ БИЛ ОБЛЕЧЕН КАКО ДЕДО МРАЗ, ВЕЛИ ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР

Турскиот премиер демантира дека напаѓачот кој ноќеска истури рафали куршуми во преполниот ноќен клуб во Истанбул на прославата на Нова година и уби 39 ...
1 11 12 13 14 15 16 130 / 152 НАПИСИ