Таг: напад

1 9 10 11 12 13 14 110 / 140 НАПИСИ
НАПАДОТ ВРЗ ТОДОРОВ Е ПОСЛЕДИЦА ОД НЕЕФИКАСНАТА ИСТРАГА И НЕДОСТИГ НА САНКЦИИ ЗА СМРТТА НА ТАМАРА, ВЕЛИ ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ

НАПАДОТ ВРЗ ТОДОРОВ Е ПОСЛЕДИЦА ОД НЕЕФИКАСНАТА ИСТРАГА И НЕДОСТИГ НА САНКЦИИ ЗА СМРТТА НА ТАМАРА, ВЕЛИ ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ

Хелсиншкиот комитет за човекови права го осуди вчерашниот напад над поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, извршен од дедото на починатата ...
ОБВИНИТЕЛОТ ГО ПУШТИЛ НА СЛОБОДА СКОПЈАНЕЦОТ ШТО ПОСТАВИ БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

ОБВИНИТЕЛОТ ГО ПУШТИЛ НА СЛОБОДА СКОПЈАНЕЦОТ ШТО ПОСТАВИ БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

Експлозивната направа под едно од бироата во споените канцеларии број 116 и 118 во Собранието, на 27 април за време на насилствата во законодавниот до ...
ИМУНИТЕТОТ НЕ ГИ ШТИТИ СЕДУМТЕ ПРАТЕНИЦИ ДА БИДАТ ПОВИКАНИ КАЈ ЗВРЛЕВСКИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ИМУНИТЕТОТ НЕ ГИ ШТИТИ СЕДУМТЕ ПРАТЕНИЦИ ДА БИДАТ ПОВИКАНИ КАЈ ЗВРЛЕВСКИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

До сега ниту еден од седумтемина пратеници на опозицијата кои беа фатени на безбедносните камери како ја отвараат вратата на Собранието и ги пуштаат д ...
СУСПЕНДИРАНИ НОВИ 15 ПОЛИЦАЈЦИ ЗА УПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

СУСПЕНДИРАНИ НОВИ 15 ПОЛИЦАЈЦИ ЗА УПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

Суспендирани нови 15 припадници на Министерството за внатрешни работи бидејќи на 27 април за време на организираниот напад на Собранието не постапиле ...
ЗИЈАДИН СЕЛА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА, СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СЕ ВРАЌА ВО СОБРАНИЕ

ЗИЈАДИН СЕЛА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА, СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СЕ ВРАЌА ВО СОБРАНИЕ

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села излезе од тетовската болница, каде беше лекуван по повредите што ги доби кога беше брутално претепан ...
ПОЛИЦИЈАТА ДА РАБОТИ БЕЗ ПОЛИТИЧКО ВЛИЈАНИЕ, АПЕЛИРА БРИТАНИЈА ПО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ПОЛИЦИЈАТА ДА РАБОТИ БЕЗ ПОЛИТИЧКО ВЛИЈАНИЕ, АПЕЛИРА БРИТАНИЈА ПО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Велика Британија апелира на македонските државни институции, особено на полицијата, да им биде овозможено да ги извршуваат своите обврски без политичк ...
ЕУ И САД ГО ПРИЗНАА СПИКЕРОТ НА ПАРЛАМЕНТОТ, СЛЕДНО Е ШТО ПОБРЗО ДА ИМА ВЛАДА, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

ЕУ И САД ГО ПРИЗНАА СПИКЕРОТ НА ПАРЛАМЕНТОТ, СЛЕДНО Е ШТО ПОБРЗО ДА ИМА ВЛАДА, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

Амбасадорот на Холандија во Македонија Ваутер Пломп изјави дека по конституирањто на Собранито следен чекор е формирање влада за да земјата тргне напр ...
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА УШТЕ ПЕТМИНА ТЕПАЧИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ВО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА УШТЕ ПЕТМИНА ТЕПАЧИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ВО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

МВР поднесе кривични пријави за уште петмина ученици во организираниот напад на Собранието на 27 април, од кои тројца ги нападнале пратениците на СДСМ ...
КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

Јавни личности од културата, истакнати уметници од сите области се во првите редови на граѓанските иницијативи што во име на „одбрана на Македонија“ с ...
САНКЦИИТЕ ЗА ПОЛИТИЧАРИ СЕРИОЗНО СЕ РАЗГЛЕДУВААТ, НАВЕСТИ ХОЈТ ЈИ

САНКЦИИТЕ ЗА ПОЛИТИЧАРИ СЕРИОЗНО СЕ РАЗГЛЕДУВААТ, НАВЕСТИ ХОЈТ ЈИ

Заканите за санкции кон одредени политичари во Македонија кои го блокираат демократскиот процес се можност што сериозно се разгледува, навести денеска ...
1 9 10 11 12 13 14 110 / 140 НАПИСИ