Таг: напад

1 8 9 10 11 12 14 100 / 140 НАПИСИ
ПОРАДИ НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ БЕЗ ДОЗВОЛА ПРИВЕДЕН БЛАЖЕ ПЕТРОВСКИ, ВРАБОТЕН ВО МВР КОЈ БЕШЕ СУСПЕНДИРАН ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ПОРАДИ НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ БЕЗ ДОЗВОЛА ПРИВЕДЕН БЛАЖЕ ПЕТРОВСКИ, ВРАБОТЕН ВО МВР КОЈ БЕШЕ СУСПЕНДИРАН ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Блаже Петровски , вработен во Шеста управа во Министерството за внатрешни работи кој беше суспендиран за нападот на Собранието на 27 април, и Александ ...
СЛИКА ОД ХИТЛЕР ОШТЕТЕНА СО ШТРАФЦИГЕР НА ИЗЛОЖБА НА ТЕМА ЛУДИЛО

СЛИКА ОД ХИТЛЕР ОШТЕТЕНА СО ШТРАФЦИГЕР НА ИЗЛОЖБА НА ТЕМА ЛУДИЛО

Маж во 40-ти години се обидел да уништи слика од Адолф Хитлер, изложена во музејот во италијанскиот град Зало, во рамките на турнејата „Музеј на лудил ...
ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ СЕ КРИЈАТ ЗАД ИЗВРШИТЕЛИТЕ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ СЕ КРИЈАТ ЗАД ИЗВРШИТЕЛИТЕ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска по завршување на судското рочиште за нападот врз неа на 27 април, рече дека луѓето кои ги организираа обвин ...
КОЈ ГИ РАЗБОЛУВА АМЕРИКАНСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ВО КУБА?

КОЈ ГИ РАЗБОЛУВА АМЕРИКАНСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ВО КУБА?

Мора да има одговор. Што и да ги повредува американските дипломати во Хавана, непознато им е на лекарите, научниците и аналитичарите на разузнавачките ...
ТЕЛОХРАНИТЕЛИТЕ НА ЕРДОГАН ОБВИНЕТИ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД ВРЗ ДЕМОНСТРАНТИ ВО ВАШИНГТОН

ТЕЛОХРАНИТЕЛИТЕ НА ЕРДОГАН ОБВИНЕТИ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД ВРЗ ДЕМОНСТРАНТИ ВО ВАШИНГТОН

Деветнаесетмина лица, од кои 15-мина се идентификувани како припадници на обезбедувањето, се обвинети од големата порота во Вашингтон за напад врз дем ...
ДУРЛОВСКИ СЕ ВРАТИ ДА ПЕЕ НА „ОХРИДСКО ЛЕТО“ ТРИ МЕСЕЦИ ПО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ДУРЛОВСКИ СЕ ВРАТИ ДА ПЕЕ НА „ОХРИДСКО ЛЕТО“ ТРИ МЕСЕЦИ ПО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Оперскиот пејач Игор Дурловски синоќа имаше концерт на „Охридско лето“, три месеци по насилствата во организираниот напад на Собрането на 27 април, ка ...
ПРИ НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ ЧАВКОВ БИЛ НА СТО МЕТРИ ОД СОБРАНИЕТО

ПРИ НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ ЧАВКОВ БИЛ НА СТО МЕТРИ ОД СОБРАНИЕТО

Митко Чавков, директорот на Бирото за јавна безбедност и раководителот на Оперативниот штаб на МВР, за време на организираниот напад на Собранието на ...
ЏИХАДИСТИ НАПАДНАА ТУРИСТИЧКИ ЦЕНТАР СО СТРАНЦИ ВО МАЛИ

ЏИХАДИСТИ НАПАДНАА ТУРИСТИЧКИ ЦЕНТАР СО СТРАНЦИ ВО МАЛИ

Туристички центар популарен кај западњаците во Бамако, главниот град на Мали е нападнат од вооружени напаѓачи, јавија очевидци меѓу кои и новинар на ф ...
НА 27 АПРИЛ МОРАВ ДА ГИ НАТПЕЈАМ ПОЛИЦИСКИТЕ СИРЕНИ, РАСКАЖУВА ВИЕНСКАТА ОПЕРСКА ПЕВИЦА МИЛЕНА АРСОВСКА

НА 27 АПРИЛ МОРАВ ДА ГИ НАТПЕЈАМ ПОЛИЦИСКИТЕ СИРЕНИ, РАСКАЖУВА ВИЕНСКАТА ОПЕРСКА ПЕВИЦА МИЛЕНА АРСОВСКА

Само што застана стабилно на нозе како оперска певица на македонската сцена во 2008 година, Милена Арсовска ја напушти земјава и замина за Австрија. В ...
ПРЕТРЕС КАЈ НОВИНАРКА И КРИВИЧНА ЗА ЖИВАЉЕВИЌ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, СООПШТИ МВР

ПРЕТРЕС КАЈ НОВИНАРКА И КРИВИЧНА ЗА ЖИВАЉЕВИЌ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, СООПШТИ МВР

Извршен е претрес во домот на една новинарка и запленета е опрема која би можела да послужи за расветлување на нападот врз лидерот на Алијансата за Ал ...
1 8 9 10 11 12 14 100 / 140 НАПИСИ