Таг: напад

1 10 11 12 13 14 120 / 136 НАПИСИ
ПРОДОЛЖУВААТ НАПАДИТЕ ВРЗ НОВИНАРИТЕ, МВР УШТЕ НЕ ФАТИЛО НИЕДЕН НАПАЃАЧ

ПРОДОЛЖУВААТ НАПАДИТЕ ВРЗ НОВИНАРИТЕ, МВР УШТЕ НЕ ФАТИЛО НИЕДЕН НАПАЃАЧ

Продолжуваат нападите врз новинарите. По нападот на новинарската екипа на порталот А1он во вторникот пред завршувањето на протестот  организиран од гр ...
ФАТЕН УБИЕЦОТ НА 39 ЛУЃЕ ВО НОВОГОДИШНИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ НОЌЕН КЛУБ

ФАТЕН УБИЕЦОТ НА 39 ЛУЃЕ ВО НОВОГОДИШНИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ НОЌЕН КЛУБ

Полицијата го фатила осомничениот убиец на 39 луѓе во ноќниот клуб за време на новогодишната прослава во Истанбул, јавија турските медиуми. Приватн ...
ПЕТ МРТВИ ВО НАПАД НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА

ПЕТ МРТВИ ВО НАПАД НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА

Еден човек пукал на аеродромот во Форт Лодердејл на Флорида при што уби 5-мина, а рани 8, пред да биде уапсен, соопшти полицијата. Аеродромот ги запре ...
НАПАЃАЧОТ ВО ИСТАНБУЛ НЕ БИЛ ОБЛЕЧЕН КАКО ДЕДО МРАЗ, ВЕЛИ ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР

НАПАЃАЧОТ ВО ИСТАНБУЛ НЕ БИЛ ОБЛЕЧЕН КАКО ДЕДО МРАЗ, ВЕЛИ ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР

Турскиот премиер демантира дека напаѓачот кој ноќеска истури рафали куршуми во преполниот ноќен клуб во Истанбул на прославата на Нова година и уби 39 ...
НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ

НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ

Најмалку 35 луѓе се мртви и 40 се повредени во ноќен клуб во Истанбул откако напаѓач облечен како Дедо Мраз влегол и пукал во гостите, јавуваат турски ...
ВООРУЖЕН НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ, ИМА ПОВРЕДЕНИ, СЕ СТРАВУВА И ЗА ЗАГИНАТИ

ВООРУЖЕН НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ, ИМА ПОВРЕДЕНИ, СЕ СТРАВУВА И ЗА ЗАГИНАТИ

Повеќемина се повредени во напад во познат ноќен клуб во Истанбул веднаш по полноќ, јавуваат турските телевизии. Се стравува дека има и загинати от ...
НАПАЃАЧОТ ОД БЕРЛИН УБИЕН ВО МИЛАНО

НАПАЃАЧОТ ОД БЕРЛИН УБИЕН ВО МИЛАНО

Осомничениот за нападот со камион на божикниот панаѓур во Берлин денеска е убиен во престрелка во предградието на северниот италијански град Милано, и ...
ИСЛАМСКА ДРЖАВА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН

ИСЛАМСКА ДРЖАВА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН

Таканаречената Исламска држава (ИС) сооппти дека стои зад вчерашниот напад со камион на божикниот панаѓур во Берлин, во кој загинаа 12, а 48-мина се п ...
ОСЛОБОДЕН ПАКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН ОТИ НЕМА ДОКАЗИ

ОСЛОБОДЕН ПАКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН ОТИ НЕМА ДОКАЗИ

Германскиот обвинител соопшти дека осомничениот за нападот со камион во Берлин е пуштен оти нема доволно докази за обвинение против човекот, идентифик ...
12 МРТВИ ВО НАПАДОТ ВО БЕРЛИН, ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ БИЛ АЗИЛАНТ ОД АВГАНИСТАН ИЛИ ПАКИСТАН

12 МРТВИ ВО НАПАДОТ ВО БЕРЛИН, ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ БИЛ АЗИЛАНТ ОД АВГАНИСТАН ИЛИ ПАКИСТАН

Германската полиција истражува можен терористички напад, откако синоќа камион се втурна во божикен панаѓур во центарот на Берлин при што 12 луѓе загин ...
1 10 11 12 13 14 120 / 136 НАПИСИ