Таг: нарачани шамари

ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ НЀ НАРЕЧЕ АНТИХРИСТИ, А ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПО ГРЕШКА НЀ ВИКАА АНТИФАШИСТИ, СВЕДОЧЕШЕ ШИПОВИЌ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ НЀ НАРЕЧЕ АНТИХРИСТИ, А ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПО ГРЕШКА НЀ ВИКАА АНТИФАШИСТИ, СВЕДОЧЕШЕ ШИПОВИЌ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Оштетениот и сведок, поранешниот претседател на Советот на Општина Центар, Мирослав Шиповиќ, денеска сведочеше во Кривичниот суд за предметот на СЈО „ ...
СО ГОСПОТ НАПРЕТ111

СО ГОСПОТ НАПРЕТ111

1 Што е оваа нервоза кај судиите во пресрет на новата ера? Почнаа и Господ да го повикуваат на помош. Па на судењето за нарачаните шамари и насилствот ...
СО ФОРМИРАЊЕТО НА СЈО И ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ СТАНАА ДОКАЗЕН МАТЕРИЈАЛ, ПРЕСУДИ АПЕЛАЦИОНИОТ СУД

СО ФОРМИРАЊЕТО НА СЈО И ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ СТАНАА ДОКАЗЕН МАТЕРИЈАЛ, ПРЕСУДИ АПЕЛАЦИОНИОТ СУД

Апелациониот суд реши дека прислушуваните разговори се дел од доказниот материјал, бидејќи со формирањето на Специјалното јавно обвинителство аудио за ...
ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ ОД ГРУЕВСКИ ЌЕ ВАЖАТ КАКО ДОКАЗ, ОДЛУЧИ СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ ОД ГРУЕВСКИ ЌЕ ВАЖАТ КАКО ДОКАЗ, ОДЛУЧИ СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

Доказите од прислушуваните разговори за нарачаните јаки шамари од експремиерот Никола Груевски за градоначалникот на Центар Андреј Жерновски и за наси ...
НИКОЛА ДОДЕВСКИ ВЕЌЕ НЕ МУ Е АДВОКАТ НА ГРУЕВСКИ ВО СЛУЧАЈОТ НАСИЛСТВА И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

НИКОЛА ДОДЕВСКИ ВЕЌЕ НЕ МУ Е АДВОКАТ НА ГРУЕВСКИ ВО СЛУЧАЈОТ НАСИЛСТВА И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

Никола Додевски, адвокатот на експремиерот Никола Груевски во сите предмети што ги поведе Специјалното обвинителство, на денешното рочиште за насилств ...
ГРУЕВСКИ И ЖЕРНОВСКИ ДЕНЕСКА ВО СУДОТ ЌЕ СЕ СООЧАТ ЗА ШАМАРИТЕ

ГРУЕВСКИ И ЖЕРНОВСКИ ДЕНЕСКА ВО СУДОТ ЌЕ СЕ СООЧАТ ЗА ШАМАРИТЕ

По неуспешниот обид да почне судењето на 3 мај против експремиерот Никола Груевски, првообвинет за насилствата и шамарите во Центар, и уште 13 обвинет ...
6 / 6 НАПИСИ