Таг: нарачатели

РУСКОСКА ЌЕ БАРА ОД УНГАРСКИТЕ ВЛАСТИ АЗИЛАНТОТ ГРУЕВСКИ ДА БИДЕ ЕКСТРАДИРАН ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, ЗА ДА МОЖЕ ДА МУ СЕ СУДИ

РУСКОСКА ЌЕ БАРА ОД УНГАРСКИТЕ ВЛАСТИ АЗИЛАНТОТ ГРУЕВСКИ ДА БИДЕ ЕКСТРАДИРАН ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, ЗА ДА МОЖЕ ДА МУ СЕ СУДИ

Истрагата за организаторите и наредбодавачите на нападот на Собранието на 27 април 2017 година, бивши функционери кои и по упадот во Собранието, раков ...
ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СИ ЗАМИНА ОД СУДОТ ПОД ЗАШТИТА ОД ПРАТЕНИЧКИОТ ИМУНИТЕТ

ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СИ ЗАМИНА ОД СУДОТ ПОД ЗАШТИТА ОД ПРАТЕНИЧКИОТ ИМУНИТЕТ

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски кој е меѓу петтемина осомничени организатори и осмислувачи на нападот на Собранието на 27 април ...
СЈО ГИ ИСТРАЖУВА ШАМАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ НАВОДНО ГИ НАРАЧАЛ ЗА ЖЕРНОВСКИ

СЈО ГИ ИСТРАЖУВА ШАМАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ НАВОДНО ГИ НАРАЧАЛ ЗА ЖЕРНОВСКИ

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски се појави во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за, како што најави Општината, да посведочи за нарачан ...
3 / 3 НАПИСИ