Таг: насилство во Општина Центар

1 217 / 17 НАПИСИ
МЕСТО ДОСЕГА ДВАПАТИ ДА ЗАВРШЕШЕ, СУДЕЊЕТО ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ ЗА ЖЕРНОВСКИ ПОЧНУВА ОДНОВО

МЕСТО ДОСЕГА ДВАПАТИ ДА ЗАВРШЕШЕ, СУДЕЊЕТО ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ ЗА ЖЕРНОВСКИ ПОЧНУВА ОДНОВО

По две изгубени години под водство на судијката Татјана Михајлова, зашто во нејзино време воопшто не ни почна главната расправа, сега новиот судија на ...
СУДИЈКАТА ЛАЛИЧИЌ СИ ГИ ЗЕЛА КАМЕРИТЕ ЗА СВОЕ СУДЕЊЕ, ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ШАМАРИТЕ

СУДИЈКАТА ЛАЛИЧИЌ СИ ГИ ЗЕЛА КАМЕРИТЕ ЗА СВОЕ СУДЕЊЕ, ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ШАМАРИТЕ

Одложено беше и денешното рочиште од судењето на експремиерот Никола Груевски во предметот на СЈО „Насилство во Општина Центар“, бидејќи немаше камери ...
ГРУЕВСКИ ДЕНЕС СО НАБИЕНА АГЕНДА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

ГРУЕВСКИ ДЕНЕС СО НАБИЕНА АГЕНДА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ во оставка Никола Груевски денеска треба да се појави на две судење во Основниот суд Скопје 1. Прво во ...
РАНГЕЛОВА МЕ ПОВИКА ДА ИЗЛЕЗАМ НАДВОР КАЈ ДЕМОНСТРАНТИТЕ, СВЕДОЧЕШЕ ЖЕРНОВСКИ ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ

РАНГЕЛОВА МЕ ПОВИКА ДА ИЗЛЕЗАМ НАДВОР КАЈ ДЕМОНСТРАНТИТЕ, СВЕДОЧЕШЕ ЖЕРНОВСКИ ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ

На денешното рочиште за предметот на СЈО Насилство во Општина Центар сведочеше поранешниот градоначалник Андреј Жерновски. Тој стигна да одговара само ...
ШЕСТ МЕСЕЦИ УСЛОВНО И ЗА ВТОРИОТ СОВЕТНИК НА ВМРО-ДПМНЕ КОЈ ПРИЗНА ВИНА ЗА НАСИЛСТВО И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

ШЕСТ МЕСЕЦИ УСЛОВНО И ЗА ВТОРИОТ СОВЕТНИК НА ВМРО-ДПМНЕ КОЈ ПРИЗНА ВИНА ЗА НАСИЛСТВО И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

Поранешниот советник на ВМРО-ДПМНЕ во Oпштина Центар Јордан Ристевски, обвинет во предметот „Насилство во Општина Центар“ на СЈО, во издвоена постапка ...
ШЕСТ МЕСЕЦИ УСЛОВНО ЗА ТОМИСЛАВ ЛАЗАРОВ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

ШЕСТ МЕСЕЦИ УСЛОВНО ЗА ТОМИСЛАВ ЛАЗАРОВ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Поранешниот координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Oпштина Центар Томислав Лазаров, обвинет во предметот „Насилство во Општина Центар“ на ...
НЕИЗБРИШАНИТЕ ГЛАСАЧИ ОД ПУСТЕЦ ПАК ЌЕ МОЖЕ ДА ГЛАСААТ В НЕДЕЛА

НЕИЗБРИШАНИТЕ ГЛАСАЧИ ОД ПУСТЕЦ ПАК ЌЕ МОЖЕ ДА ГЛАСААТ В НЕДЕЛА

Поголема група граѓани се обратила до Народниот правобранител со поплаки дека во Избирачкиот список, на нивната адреса, сѐ уште има и други луѓе. Дел ...
1 217 / 17 НАПИСИ