Таг: наставници

1 4 5 653 / 53 НАПИСИ
НОВАТА ВЛАДА ЌЕ ИМ ЗАБРАНИ НА НАСТАВНИЧКИТЕ ДА ОДАТ ПО ПАРТИСКИ МИТИНЗИ

НОВАТА ВЛАДА ЌЕ ИМ ЗАБРАНИ НА НАСТАВНИЧКИТЕ ДА ОДАТ ПО ПАРТИСКИ МИТИНЗИ

Веднаш штом ќе се укине екстерното тестирање за учениците, новата влада ќе ги забрани и партиските ангажмани на наставниците. Извори од СДСМ велат дек ...
ВО ЧИСТКАТА НА ЕРДОГАН ОТПУШТЕНИ 21.000 НАСТАВНИЦИ

ВО ЧИСТКАТА НА ЕРДОГАН ОТПУШТЕНИ 21.000 НАСТАВНИЦИ

Министерство за образование на Турција денеска прогласи за работонеспособни 21.000 наставници, вработени во приватни институции. Одлуката на министерс ...
ИЗБОРИТЕ ГИ ОДЛОЖИЈА И ЕКСТЕРНОТО И РАСПУСТОТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

ИЗБОРИТЕ ГИ ОДЛОЖИЈА И ЕКСТЕРНОТО И РАСПУСТОТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Скопје, 25 март, 2016 - (META) Екстерното тестирање на учениците годинава се поместува за неколку дена подоцна поради предвремените парламентарни избо ...
1 4 5 653 / 53 НАПИСИ