Таг: НАТО

1 31 32 33 34 35 37 330 / 369 НАПИСИ
ПЛАНИНАРСКИ МАРШ ЗА ПОДДРШКА НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

ПЛАНИНАРСКИ МАРШ ЗА ПОДДРШКА НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

Заедно сме посилни и во вакви моменти на Македонија ѝ треба заедништво, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска при искачувањето на врвот  Мус ...
МАКЕДОНИЈА Е ПРЕД МОМЕНТ ШТО НЕ СЕ ИСПУШТА, КАЖА ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

МАКЕДОНИЈА Е ПРЕД МОМЕНТ ШТО НЕ СЕ ИСПУШТА, КАЖА ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

Премиерот Зоран Заев кажа дека Македонија има отворен пат за членство во ЕУ и НАТО, што е шанса што не смее да ја испушти, обраќајќи се вечерва на про ...
ВЛЕГУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО ЌЕ НИ ГИ ОЛЕСНИ ЖИВОТИТЕ, КАЖА КОЅИАС ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ

ВЛЕГУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО ЌЕ НИ ГИ ОЛЕСНИ ЖИВОТИТЕ, КАЖА КОЅИАС ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас вели дека Грција со своето искуство ќе ѝ помага на Македонија во евроатлантските интеграции, бидејќ ...
ЌЕ ИСПРАЌАМЕ 20 ОТСТО ПОВЕЌЕ ВОЈНИЦИ ВО МИРОВНИТЕ МИСИИ ЗА ДА СТАНЕМЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, КАЖА МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

ЌЕ ИСПРАЌАМЕ 20 ОТСТО ПОВЕЌЕ ВОЈНИЦИ ВО МИРОВНИТЕ МИСИИ ЗА ДА СТАНЕМЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, КАЖА МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

Бројката 30 е поцврста, позаокружена од 29 и ние сакаме да бидеме 30. членка на НАТО и како Влада работиме Македонија што поскоро да биде дел од Алија ...
ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА СРПСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ПОКАЖУВА ДЕКА НАЦИОНАЛИЗМОТ Е ВО ПОДЕМ, ВЕЛИ НОВИОТ ГЕРМАНСКИ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ

ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА СРПСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ПОКАЖУВА ДЕКА НАЦИОНАЛИЗМОТ Е ВО ПОДЕМ, ВЕЛИ НОВИОТ ГЕРМАНСКИ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ

Новиот германски амбасадор Томас Норберт Герберих вели неодамнешното повлекување на српските дипломати од амбасадата во Скопје, покажува дека национал ...
СО ГРЦИЈА НЕ ТРЕБА ДА СЕ НАДМУДРУВАМЕ, ТУКУ ДА БИДЕМЕ СОЈУЗНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ ПРЕД СРЕДБАТА СО КОЅИАС

СО ГРЦИЈА НЕ ТРЕБА ДА СЕ НАДМУДРУВАМЕ, ТУКУ ДА БИДЕМЕ СОЈУЗНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ ПРЕД СРЕДБАТА СО КОЅИАС

Со Грција не ни треба игра за надмудрување, туку треба да сме сојузници, рече денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, во пресрет на у ...
БЕЗ ОМРАЗА

БЕЗ ОМРАЗА

1 Баш убаво што Никола Груевски им наредил на своите Илинден да го слават ден порано. И в година така нека го слават. Некако е многу поспокојно кога т ...
ТРАМП СТОИ ЗАД МАКЕДОНИЈА ВО ОПРЕДЕЛБАТА ЗА НАТО, МУ ПРЕНЕЛ ПЕНС НА ЗАЕВ

ТРАМП СТОИ ЗАД МАКЕДОНИЈА ВО ОПРЕДЕЛБАТА ЗА НАТО, МУ ПРЕНЕЛ ПЕНС НА ЗАЕВ

Американскиот потпретседател Мајк Пенс му кажал на премиерот Зоран Заев дека Македонија може да смета на поддршката од САД и изразил поддршка на полит ...
ВЕРУВАМ ДЕКА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СТАНЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, РЕЧЕ ЗАЕВ НА САМИТОТ ВО ПОДГОРИЦА

ВЕРУВАМ ДЕКА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СТАНЕ 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, РЕЧЕ ЗАЕВ НА САМИТОТ ВО ПОДГОРИЦА

Премиерот Зоран Заев верува дека Македонија ќе стане 30. членка на НАТО и кажа дека се обврзува неговата влада да го предводи патот кон евротлантските ...
НА ПОЛИТИЧКИТЕ БЛОКАДИ МОРА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ, ВЕЛИ МИХАЕЛ РОТ, ГЕРМАНСКИОТ ДРЖАВЕН МИНИСТЕР ЗА ЕВРОПА

НА ПОЛИТИЧКИТЕ БЛОКАДИ МОРА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ, ВЕЛИ МИХАЕЛ РОТ, ГЕРМАНСКИОТ ДРЖАВЕН МИНИСТЕР ЗА ЕВРОПА

Државниот министер за Европа во германското Министерство за надворешни работи Михаел Рот вели дека на политичките блокади и на маневрите за одолговлек ...
1 31 32 33 34 35 37 330 / 369 НАПИСИ