Таг: НАТО

1 32 33 34 35 36 37 340 / 366 НАПИСИ
КОСМОДИСК ПРОПАГАНДА

КОСМОДИСК ПРОПАГАНДА

1Ги слушам вмровците како ја критикуваат новата влада, дека не го измила мерцедесот кој си го купил нивниот лидер Никола Груевски со наши 600.000 евра ...
ИНТЕРЕС НА ГРЦИЈА Е МАКЕДОНИЈА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО И ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА СО КОЅИАС

ИНТЕРЕС НА ГРЦИЈА Е МАКЕДОНИЈА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО И ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА СО КОЅИАС

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Атина ја имаше првата билатерална средба со грчкиот колега Никос Коѕиас, по која кажа дека ...
НЕМА ДА ИМА НОВИ СПОМЕНИЦИ И ПРЕИМЕНУВАЊА, ТРЕБА ДА ГРАДИМЕ ИДНИНА, КАЖА ДИМИТРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА

НЕМА ДА ИМА НОВИ СПОМЕНИЦИ И ПРЕИМЕНУВАЊА, ТРЕБА ДА ГРАДИМЕ ИДНИНА, КАЖА ДИМИТРОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров кажа дека не ги одобрува спомениците изградени од претходната власт и дека не се плаши да го каже тоа ...
ГРЦИЈА ДА РАЗМИСЛИ КАКОВ СОСЕД САКА Е ПОРАКАТА СО КОЈА ДИМИТРОВ ОДИ ВО АТИНА

ГРЦИЈА ДА РАЗМИСЛИ КАКОВ СОСЕД САКА Е ПОРАКАТА СО КОЈА ДИМИТРОВ ОДИ ВО АТИНА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вели дека ќе побара од Грција да се преиспита каков сосед сака пред утрешната средба со неговиот грчки ...
БЛОКАДАТА НА ГРЦИЈА ПРЕДИЗВИКУВА КРИЗИ, СПРЕМНИ СМЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО СО РЕФЕРЕНЦАТА, ИЗЈАВИ ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

БЛОКАДАТА НА ГРЦИЈА ПРЕДИЗВИКУВА КРИЗИ, СПРЕМНИ СМЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО СО РЕФЕРЕНЦАТА, ИЗЈАВИ ЗАЕВ ВО БРИСЕЛ

Блокадата на Грција за влез во НАТО покажа дека предизвикува кризи па затоа Македонија би требало да влезе во Алијансата со привремената референца, по ...
ЗАЕВ СО ШЕЌЕРИНСКА, ДИМИТРОВ И ОСМАНИ ВО БРИСЕЛ СО ПРВИТЕ ЛУЃЕ НА ЕУ И НАТО

ЗАЕВ СО ШЕЌЕРИНСКА, ДИМИТРОВ И ОСМАНИ ВО БРИСЕЛ СО ПРВИТЕ ЛУЃЕ НА ЕУ И НАТО

Премиерот Зоран Заев придружуван од вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска, вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи и министе ...
РУСИЈА ОД 2008 РАБОТЕЛА НА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА, ПРОТЕКЛЕ ДОКУМЕНТИ ОД УБК

РУСИЈА ОД 2008 РАБОТЕЛА НА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА, ПРОТЕКЛЕ ДОКУМЕНТИ ОД УБК

Руски шпиони и дипломати речиси една деценија работеле на ширење пропаганда и провоцирање раздор во Македонија, како дел од пошироките напори на Кремљ ...
И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров е убеден дека и Грција има интерес за европска Македонија. На покана на неговиот грчки колега Никос Ко ...
МЕРКЕЛ СЕ РАЗОЧАРА ОД ТРАМП, САКА ДА ЈА ЈАКНЕ ЕВРОПА

МЕРКЕЛ СЕ РАЗОЧАРА ОД ТРАМП, САКА ДА ЈА ЈАКНЕ ЕВРОПА

Ангела Меркел често jа повторува приказната за тоа како за време на  комунистичка Источна Германија таа сонувала за пензионирање. Потоа, таа конечно б ...
ТРАМП ЌЕ ГИ ВООРУЖУВА СИРИСКИТЕ КУРДИ, ТУРЦИЈА СЕ ПРОТИВИ НА ОДЛУКАТА

ТРАМП ЌЕ ГИ ВООРУЖУВА СИРИСКИТЕ КУРДИ, ТУРЦИЈА СЕ ПРОТИВИ НА ОДЛУКАТА

Администрацијата на американскиот претседател Трамп објави дека ќе ги вооружува курдските борци во Сирија „колку што е потребно“ за повторно да го осв ...
1 32 33 34 35 36 37 340 / 366 НАПИСИ