Таг: НАТО

1 2 3 4 5 6 37 40 / 366 НАПИСИ
НАТО ВЕТИ ДЕКА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ЌЕ ДОБИЕ ПРОЕКТИЛИ И ДРОНОВИ

НАТО ВЕТИ ДЕКА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ЌЕ ДОБИЕ ПРОЕКТИЛИ И ДРОНОВИ

НАТО ќе ја снабди украинската војска со противтенковски и противвоздушни системи и дронови, изјави генералниот секретар Јенс Столтенберг, но нема да и ...
ДАЈТЕ НИ САМО 1% ОД ВАШИТЕ АВИОНИ И ТЕНКОВИ, ПОБАРА ЗЕЛЕНСКИ ОД НАТО

ДАЈТЕ НИ САМО 1% ОД ВАШИТЕ АВИОНИ И ТЕНКОВИ, ПОБАРА ЗЕЛЕНСКИ ОД НАТО

Володимир Зеленски побара од лидерите на НАТО да ја зголемат воената поддршка за Украина. „За да ги спасиме луѓето и нашите градови, ни треба неогр ...
СЕГА ЌЕ ВИДИМЕ КОЈ НИ Е ПРИЈАТЕЛ, А КОЈ НÈ ПРЕДАЛ ЗА ПАРИ, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ПРЕД САМИТИТЕ НА НАТО, Г7 И ЕУ

СЕГА ЌЕ ВИДИМЕ КОЈ НИ Е ПРИЈАТЕЛ, А КОЈ НÈ ПРЕДАЛ ЗА ПАРИ, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ПРЕД САМИТИТЕ НА НАТО, Г7 И ЕУ

Џо Бајден им се придружи на западните лидери во Брисел во пресрет на три самити за руската инвазија на Украина. НАТО, Г7 и ЕУ ќе одржат самити за да п ...
НАТО ЌЕ ИСПРАТИ НОВИ БОРБЕНИ ЕДИНИЦИ ВО ИСТОЧНА ЕВРОПА

НАТО ЌЕ ИСПРАТИ НОВИ БОРБЕНИ ЕДИНИЦИ ВО ИСТОЧНА ЕВРОПА

НАТО планира дополнително да го засили своето источно крило, најави генералниот секретар Јенс Столтенберг, додека руската инвазија на Украина утре вле ...
САД ИСПРАЌА ОКЛОПНИ ВОЗИЛА ВО БУГАРИЈА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИСТОЧНОТО КРИЛО НА НАТО

САД ИСПРАЌА ОКЛОПНИ ВОЗИЛА ВО БУГАРИЈА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИСТОЧНОТО КРИЛО НА НАТО

САД ќе учествуваат со оклопни возила „страјкер“ во борбената група на НАТО која е формирана на бугарска територија, соопшти премиерот Кирил Петков на ...
ИЗГУБИВ ИНТЕРЕС ЗА НАТО, СФАТИВМЕ ДЕКА НЕ СЕ СПРЕМНИ ДА ЈА ПРИМАТ УКРАИНА, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

ИЗГУБИВ ИНТЕРЕС ЗА НАТО, СФАТИВМЕ ДЕКА НЕ СЕ СПРЕМНИ ДА ЈА ПРИМАТ УКРАИНА, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека го изгубил интересот за НАТО зашто сфатил дека оваа воена алијанса не е подготвена да ја прифат ...
КРИВИЧНО ДЕЛО Е МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ДА СЕ БОРАТ ВО УКРАИНА, НА РУСКА ИЛИ НА УКРАИНСКА СТРАНА

КРИВИЧНО ДЕЛО Е МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ДА СЕ БОРАТ ВО УКРАИНА, НА РУСКА ИЛИ НА УКРАИНСКА СТРАНА

Ако македонски државјани заминат како доброволци да се борат на руска или на украинска страна во актуелната војна со инвазијата на Русија во Украина, ...
СИТЕ КОИ ЌЕ УМРАТ ОД ДЕНЕСКА ЌЕ УМРАТ И ПОРАДИ ВАС, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ОТКАКО НАТО ОДБИ ДА ВОВЕДЕ ЗАБРАНА ЗА ЛЕТАЊЕ НАД УКРАИНА

СИТЕ КОИ ЌЕ УМРАТ ОД ДЕНЕСКА ЌЕ УМРАТ И ПОРАДИ ВАС, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ОТКАКО НАТО ОДБИ ДА ВОВЕДЕ ЗАБРАНА ЗА ЛЕТАЊЕ НАД УКРАИНА

Володимир Зеленски ги нападна лидерите на НАТО поради нивното одбивање да воведат забрана за летање над Украина, додека руската инвазија влезе во десе ...
РУСКАТА ИНВАЗИЈА ГО МЕНУВА СТАВОТ НА НЕУТРАЛНИТЕ ШВЕЃАНИ И ФИНЦИ, ПОДДРШКАТА ЗА НАТО НИКОГАШ ПОГОЛЕМА

РУСКАТА ИНВАЗИЈА ГО МЕНУВА СТАВОТ НА НЕУТРАЛНИТЕ ШВЕЃАНИ И ФИНЦИ, ПОДДРШКАТА ЗА НАТО НИКОГАШ ПОГОЛЕМА

Студената војна и следните децении не ги убедија Шведска и Финска да му се придружат на НАТО, но руската инвазија на Украина го менува расположението ...
НЕМА ДА СЕ ИСПРАЌААТ МАКЕДОНСКИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА, ОДОБРЕНА Е ПОМОШ ВО ВОЕНА ОПРЕМА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

НЕМА ДА СЕ ИСПРАЌААТ МАКЕДОНСКИ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА, ОДОБРЕНА Е ПОМОШ ВО ВОЕНА ОПРЕМА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Одлука за испраќање на наши војници во Украина нема и нема да има, вели министерката за одбрана Славјанка Петровска. Како што кажа министерката, земја ...
1 2 3 4 5 6 37 40 / 366 НАПИСИ