Таг: НБА

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ЗНАЕМЕ ДЕКА НЀ ГЛЕДА ОД ГОРЕ И ДЕКА Е ГОРД НА НАС – ЛЕЈКЕРС ЈА ОСВОИ 17. НБА ТИТУЛА ВО ЧЕСТ НА КОБИ БРАЈАНТ

ЗНАЕМЕ ДЕКА НЀ ГЛЕДА ОД ГОРЕ И ДЕКА Е ГОРД НА НАС – ЛЕЈКЕРС ЈА ОСВОИ 17. НБА ТИТУЛА ВО ЧЕСТ НА КОБИ БРАЈАНТ

Коби Брајант беше во мислите на сите откако Лос Анџелес Лејкерс ја освои првата титула во НБА по десет години пауза. Сега предводен од Леброн Џејмс, Л ...
НБА-ЛИГАТА ПРЕКИНАТА ОТКАКО КОШАРКАР НА ЈУТА ИМАЛ ПОЗИТИВЕН ТЕСТ НА КОРОНАВИРУС

НБА-ЛИГАТА ПРЕКИНАТА ОТКАКО КОШАРКАР НА ЈУТА ИМАЛ ПОЗИТИВЕН ТЕСТ НА КОРОНАВИРУС

НБА соопшти дека сите натпревари во лигата се запрени на неодредено време откако кошаркар на Јута џез имал позитивен тест на коронавирус. Ова беше ...
ЛОС АНЏЕЛЕС ГО СЛАВЕШЕ КОБИ БРАЈАНТ НА ПРВИОТ МЕЧ НА ЛЕЈКЕРС ПО НЕГОВАТА СМРТ

ЛОС АНЏЕЛЕС ГО СЛАВЕШЕ КОБИ БРАЈАНТ НА ПРВИОТ МЕЧ НА ЛЕЈКЕРС ПО НЕГОВАТА СМРТ

Играчите на Лос Анџелес лејкерс се вратија на терен пет дена по хеликоптерската несреќа во која загинаа Коби Брајант, неговата ќерка Џана и уште седум ...
НАД 1,5 МИЛИОНИ ПОТПИШАНИ НА ПЕТИЦИЈАТА КОБИ ДА БИДЕ СТАВЕН НА ЛОГОТО НА НБА

НАД 1,5 МИЛИОНИ ПОТПИШАНИ НА ПЕТИЦИЈАТА КОБИ ДА БИДЕ СТАВЕН НА ЛОГОТО НА НБА

Повеќе од 1,5 милиони луѓе ја поддржаа петицијата да се искористи сликата на Коби Брајант како ново официјално НБА лого. Брајант, сметан за еден од на ...
КОШАРКАРСКАТА ЛЕГЕНДА КОБИ БРАЈАНТ ЗАГИНА ВО ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА

КОШАРКАРСКАТА ЛЕГЕНДА КОБИ БРАЈАНТ ЗАГИНА ВО ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА

Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, загина во хеликоптерска несреќа близу Лос Анџелес, потврди „Лос Анџелес Тајмс“. Во несреќа ...
ОД АНОНИМЕН СТРАНСКИ ТАЛЕНТ ДО ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ – ДИРК НОВИЦКИ ОБЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД КОШАРКАТА

ОД АНОНИМЕН СТРАНСКИ ТАЛЕНТ ДО ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ – ДИРК НОВИЦКИ ОБЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД КОШАРКАТА

Дирк Новицки, еден од најголемите европски кошаркари на сите времиња, го одигра последниот натпревар на домашен терен во салата на Далас маверикс и об ...
ОХРИЃАНЕЦОТ ЧЕДИ ОСМАН СО МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ НА ПАТИКИТЕ НАСТАПИ НА НБА ОЛ-СТАР ВИКЕНДОТ

ОХРИЃАНЕЦОТ ЧЕДИ ОСМАН СО МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ НА ПАТИКИТЕ НАСТАПИ НА НБА ОЛ-СТАР ВИКЕНДОТ

Младата НБА-ѕвезда Чеди Осман искажа љубов и кон родната Македонија и кон Турција за време на Ол-стар викендот во Шарлот, Северна Каролина, настапувај ...
ТУРЦИЈА ИЗДАДЕ МЕЃУНАРОДЕН НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА НБА-КОШАРКАРОТ ЕНЕС КАНТЕР ЗА УЧЕСТВО ВО ДРЖАВЕН УДАР

ТУРЦИЈА ИЗДАДЕ МЕЃУНАРОДЕН НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА НБА-КОШАРКАРОТ ЕНЕС КАНТЕР ЗА УЧЕСТВО ВО ДРЖАВЕН УДАР

Турските обвинители издадоа меѓународен налог за апсење на НБА-кошаркарот Енес Кантер, кого го обвинуваат за поврзаност со вооружени групи, за кои вел ...
ТРАМП ЈА НАВРЕДИ ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА НА НБА ЅВЕЗДАТА ЛЕБРОН ЏЕЈМС

ТРАМП ЈА НАВРЕДИ ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА НА НБА ЅВЕЗДАТА ЛЕБРОН ЏЕЈМС

Американскиот претседател Доналд Трамп ја нападна НБА ѕвездата Леброн Џејмс, навредувајќи ја неговата интелигенција, еден ден пред да неговиот митинг ...
ЛЕБРОН ЏЕЈМС ПОТПИША ЗА ЛЕЈКЕРС ЗА 154 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ЛЕБРОН ЏЕЈМС ПОТПИША ЗА ЛЕЈКЕРС ЗА 154 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Еден од најдобрите светски кошаркари Леброн Џејмс ќе ја продолжи кариерата во Лос Анџелес лејкерс, со кој потпиша четиригодишен договор, вреден 154 ми ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ