Таг: Ненси Пелоси

1 2 10 / 14 НАПИСИ
НЕНСИ ПЕЛОСИ ПО 19 ГОДИНИ ВЕЌЕ НЕМА ДА ГИ ВОДИ ДЕМОКРАТИТЕ ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС

НЕНСИ ПЕЛОСИ ПО 19 ГОДИНИ ВЕЌЕ НЕМА ДА ГИ ВОДИ ДЕМОКРАТИТЕ ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС

Ненси Пелоси објави дека веќе нема да биде лидерка на Демократите во Претставничкиот дом, повлекувајќи се од улогата што ја држеше 19 години. Осумдесе ...
НАТЕПАН СОПРУГОТ НА ПЕЛОСИ ВО НИВНИОТ ДОМ ВО САН ФРАНЦИСКО

НАТЕПАН СОПРУГОТ НА ПЕЛОСИ ВО НИВНИОТ ДОМ ВО САН ФРАНЦИСКО

Сопругот на спикерката на американскиот Претставнички дом Ненси Пелоси, Пол, бил насилно нападнат од напаѓач кој провалил во нивниот дом во Сан Франци ...
НЕНСИ ПЕЛОСИ ДОАЃА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ЗА ДЕОКУПАЦИЈА НА КРИМ, УЧЕСТВУВА И МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НЕНСИ ПЕЛОСИ ДОАЃА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ЗА ДЕОКУПАЦИЈА НА КРИМ, УЧЕСТВУВА И МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери вчера и денеска учествува на Првиот парламентарен самит на Меѓународната платформа за Крим што се одржува во ...
КИНЕСКИТЕ ВОЕНИ БРОДОВИ И АВИОНИ ВЕЖБАЛЕ НАПАД НА ТАЈВАН, КАКО ОДМАЗДА ЗА ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ

КИНЕСКИТЕ ВОЕНИ БРОДОВИ И АВИОНИ ВЕЖБАЛЕ НАПАД НА ТАЈВАН, КАКО ОДМАЗДА ЗА ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ

Кинески авиони и воени бродови денеска вежбаа за напад на Тајван, рекоа тајванските власти. Ова се смета за одмазда за посетата на претседателката на ...
КИНА ГО ПРЕКИНА ДИЈАЛОГОТ СО САД ЗА КЛУЧНИТЕ КЛИМАТСКИ И ВОЕНИ ПРАШАЊА ПОРАДИ ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ НА ТАЈВАН

КИНА ГО ПРЕКИНА ДИЈАЛОГОТ СО САД ЗА КЛУЧНИТЕ КЛИМАТСКИ И ВОЕНИ ПРАШАЊА ПОРАДИ ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ НА ТАЈВАН

Кина објави дека поради посетата на Тајван на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси го прекинува целиот дијалог со САД за главните праша ...
КИНА ЈА ПОЧНА НАЈГОЛЕМАТА ВОЕНА ВЕЖБА ОКОЛУ ТАЈВАН ДОСЕГА ПО ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ

КИНА ЈА ПОЧНА НАЈГОЛЕМАТА ВОЕНА ВЕЖБА ОКОЛУ ТАЈВАН ДОСЕГА ПО ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ

Кина ја почна својата најголема воена вежба во водите околу Тајван, ден откако спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, си замина од островот ...
КИНА НЕ КАЖА НИШТО КОГА НА ТАЈВАН ДОЈДОА МАШКИ ПРАТЕНИЦИ ОД САД, ВЕЛИ ПЕЛОСИ ЗА СВОЈАТА СПОРНА ПОСЕТА

КИНА НЕ КАЖА НИШТО КОГА НА ТАЈВАН ДОЈДОА МАШКИ ПРАТЕНИЦИ ОД САД, ВЕЛИ ПЕЛОСИ ЗА СВОЈАТА СПОРНА ПОСЕТА

Спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, се сретна со тајванската претседателка Цаи Инг-вен, додека нејзината посета на островот продолжува да ...
НЕНСИ ПЕЛОСИ ГО ПОСЕТИ ТАЈВАН И ПОКРАЈ ЗАКАНИТЕ ОД КИНА

НЕНСИ ПЕЛОСИ ГО ПОСЕТИ ТАЈВАН И ПОКРАЈ ЗАКАНИТЕ ОД КИНА

Спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, пристигна на Тајван, станувајќи највисокиот американски функционер кој го посетил островот во последн ...
СОПРУГОТ НА НЕНСИ ПЕЛОСИ УАПСЕН ЗА ВОЗЕЊЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ

СОПРУГОТ НА НЕНСИ ПЕЛОСИ УАПСЕН ЗА ВОЗЕЊЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ

Пол Пелоси, сопругот на спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси, е уапсен викендов во Калифорнија под сомнение дека возел под дејство на алкохо ...
НЕНСИ ПЕЛОСИ ГИ ПОВИКА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ДА ЈА БОЈКОТИРААТ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ

НЕНСИ ПЕЛОСИ ГИ ПОВИКА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ДА ЈА БОЈКОТИРААТ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ

Спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси повика на дипломатски бојкот на Зимските олимписки игри во Пекинг следната година поради грижите околу ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ