Таг: Никола Бошковски

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
ИЗБЕГАНИОТ ГРУЈЕВСКИ МОЖЕ ДА БИДЕ ОСУДЕН ВО ОТСУСТВО, АКО ТОА ГО ПОБАРА СЈО

ИЗБЕГАНИОТ ГРУЈЕВСКИ МОЖЕ ДА БИДЕ ОСУДЕН ВО ОТСУСТВО, АКО ТОА ГО ПОБАРА СЈО

Судијката Лидија Петровска може да го осуди во отсуство обвинетиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски кој е во бегство, потврди за С ...
ИЗБЕГАНИОТ ГОРАН ГРУЈEВСКИ ОБВИНЕТ ЗА НЕЗАКОНСКОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ СЕ КРИЕ ПОД ИМЕТО ВЛАДИМИР ВАРЕЛОВ, ОБЈАВИ ТВ 21

ИЗБЕГАНИОТ ГОРАН ГРУЈEВСКИ ОБВИНЕТ ЗА НЕЗАКОНСКОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ СЕ КРИЕ ПОД ИМЕТО ВЛАДИМИР ВАРЕЛОВ, ОБЈАВИ ТВ 21

Еден од двајцата избегани осомничени за масовното прислушување во Македонија и уништување опремата за прислушување, Горан Грујeвски имал и втор иденти ...
СУДИЈАТА ИВИЦА СТЕФАНОВСКИ, ВО ЧИИ РАЦЕ Е ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“ И „ТАРГЕТ“, СЕ КАНДИДИРАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

СУДИЈАТА ИВИЦА СТЕФАНОВСКИ, ВО ЧИИ РАЦЕ Е ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТВРДИНА“ И „ТАРГЕТ“, СЕ КАНДИДИРАЛ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

Судијата од организиран криминал Ивица Стефановски, кај кого се паднаа обвиненијата за случаите на Специјалното обвинителство „Тврдина“ и „Таргет“, се ...
МВР ГИ ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦИТЕ ЗА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

МВР ГИ ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦИТЕ ЗА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

Профилите на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои се во бегство од 26 јули, се објавени на веб сајтот на Министерството за внатрешни рабо ...
НАИВНИ СУДИИ

НАИВНИ СУДИИ

1 Сите знаеја дека обвинетите од СЈО за нелегалното прислушување на илјадници граѓани и за уништувањето на  опремата за прислушување ќе избегаат. Ама ...
МВР СО МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ГИ БАРА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ

МВР СО МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ГИ БАРА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по обвинетите Горан Грујовски и Никола Бошковски, откако синоќа не ги најде дома за д ...
СУДИИТЕ ИМ ДАДОА НЕДЕЛА ДЕНА НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ДА НЕ ГИ НАЈДЕ ПОЛИЦИЈАТА

СУДИИТЕ ИМ ДАДОА НЕДЕЛА ДЕНА НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ДА НЕ ГИ НАЈДЕ ПОЛИЦИЈАТА

Апелациониот суд Скопје и Врховниот суд  им дадоа недела дена на обвинетите Горан Грујовски и Никола Бошковски можност да не бидат дома кога полицијат ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГИ НАЈДЕ ДОМА НИ ГРУЈОВСКИ, НИ БОШКОВСКИ ДА ГИ СПРОВЕДЕ ВО ПРИТВОР

ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГИ НАЈДЕ ДОМА НИ ГРУЈОВСКИ, НИ БОШКОВСКИ ДА ГИ СПРОВЕДЕ ВО ПРИТВОР

Полицијата вечерва не ги пронајде дома ниту Горан Грујовски, ниту Никола Бошковски, откако околу 21.30 часот ги доби налозите од Апелациониот суд за н ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО ПРОНАЈДЕ ДОМА ГРУЈОВСКИ, БОШКОВСКИ ГО НОСАТ ВО ШУТКА

ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО ПРОНАЈДЕ ДОМА ГРУЈОВСКИ, БОШКОВСКИ ГО НОСАТ ВО ШУТКА

Вечерва, по добивање на налогот од Апелациониот суд за притворање на ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски полицијата пред малку влег ...
ПОЛИЦИЈАТА ДОБИ НАЛОГ И ВЛЕЗЕ ВО ДОМОВИТЕ НА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ ДА ГИ НОСИ ВО ПРИТВОР

ПОЛИЦИЈАТА ДОБИ НАЛОГ И ВЛЕЗЕ ВО ДОМОВИТЕ НА ГРУЈОВСКИ И БОШКОВСКИ ДА ГИ НОСИ ВО ПРИТВОР

МВР вечерва во 21.30 часот ги доби налозите од Апелациониот суд за спроведување на ексначалникот на Петта управа во МВР Горан Грујовски и Никола Бошко ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ